Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094837 puta)

0 Članova i 105 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1530 u: Studeni 26, 2017, 04:55:25 prijepodne »
Lijepo je vidjeti da netko da priliku starijim serijama, a pogotovo najboljoj filozofskoj seriji Northern Exposure.

E sad nešto slično znači tražiš neki mali gradić, čudni ljudi, atmosferica, serija koja inspirira. Nažalost, nema te serije koja može ispuniti te četiri kategorije osim naravno Života na Sjeveru. Ali ima ih nekoliko koje ispunjavanju neke od tih kategorija.

Picket Fences http://www.imdb.com/title/tt0103512/ - tu imaš mali gradić, čudnih situacija, malo misterije i sapunice. Dosta glumaca se probilo kroz tu seriju, a kreator serije je legenda David E. Kelley (Boston Legal, Big Little Lies, Chicago Hope i mnoge druge).

Due South http://www.imdb.com/title/tt0108756/ - tada je dosta uspoređivana sa Northernx Exposure. Zanimljivi i simpatični likovi, britak humor, atmosfera.3

Everwood http://www.imdb.com/title/tt0318883/ - ovo je jedna od onih feel good serija smještena u mali gradić, ali nemoj očekivati nešto vrhunsko, ali opet dovoljno dobro.

Hart of Dixie http://www.imdb.com/title/tt1832979/ - ovo ima istu premisu kao NX, doktor iz NY-a dolazi u mali gradić. Ovdje je doktorica ali isto čudni ljudi. Daleko je od NX, ali simpa.

E a od filmova imaš Smoke Signals http://www.imdb.com/title/tt0120321/ sa nekoliko glumaca iz NX i Local Hero http://www.imdb.com/title/tt0085859/


Evo jedan odličan tekst http://www.outcryer.com/daily/northern-exposure-anniversary/

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1531 u: Studeni 26, 2017, 06:56:46 prijepodne »
Godless

Pogledana prva i druga :)

Malo je reći da obožavam western žanr. Možda i prvi film koji sam ikad pogledao je bio western. Ne znam koji je prvi film jer se ne sjećam, ali ono što znam da sam kao klinac odrastao uz filmove Howarda Hawksa i Johna Forda te naravno u većini slučajeva glavni glumac je bio Duke (nadimak Johna Waynea). Iako generacijski nisam naravno odrastao u 40-ima i 50-ima, ali HRT je tada takve filmove jako često puštao i zavolio sam od malena western žanr. Naravno, kasnije se izlazilo na ulicu igrati kauboja i indijanaca :)

PLUS
+ mini serija iako stalno plačem da nema dobrih western serija u zadnjih 15-ak godina osim Deadwoda i Hell on Wheels istina je ta da se jako malo snima western serija. To je praktički izumor žanr iako je u zadnjih nekoliko godina dobio dobrih filmova, ali odavno je nestalo zlatno doba. No, još više plačem za dobrim mini serijama. Zato mi je drago da je napokon snimljena jedna visoko kvalitetna mini serija ako sudim po prve dvije epizode. Tako da kada ću raditi top 50 najboljih na tom polju, ako Godless ovako nastavi upast će na tu listu.
+ posveta Hawksu, Fordu, Mannu. To su tri redatelja koja su najviše označili western žanr u klasičnom hollywoodu. Posveta je u svemu. Oni su praktički postavili pravila za western žanr, a to su epski dugi kadrovi (ono što će kasnije Sergio Leone usavršiti), jaki i snažan ženski lik, moralne dvojbe i nada za bolje sutra. Osveta i naravno središnji muški lik koji mora spasiti dan. Zato volim westerne jer ima najbolje napisane ženske likove. Nešto slično kao i noir žanr gdje isto ima brdo tih malih pravila. Primijetio sam i malu posvetu Walteru Hillu u onim kosim kadrovima što mu je bila okosnica u njegovom filmu o najpoznatijem revolverašu divljeg zapada, Wild Billu.
+ Jack O'Connell kao Roy Goode i Jeff Daniels kao Frank Griffin. E ovo mi je zanimljivo sad na koju su se odluku odlučili jer ovu mini seriju su očito radili to jest režiseru ide jako velika zasluga zato što se točno vidi iz kadrova kako zna western žanr. No, Roy Goode je očita posveta Gary Cooperu i njegovim likovima u western žanr. Nije bezveze Gary Cooper dobio nadimak tihi amerikanac ono što je i Tony Soprano govorio u jednoj od epizoda u Sopranosima. Roy Goode je taj lik. Tihi, samozatajan, pomalo izgubljen ali odlučan za razliku od likova koje je glumio Duke koji su uglavnom bili glasni, vođe i isto su znali riješiti zadani posao. Frank Griffin s druge strane kojeg odlično glumi Jeff Daniels glumi tipičnog villaina iz western filmova tog doba. Nakon prve epizod eme Daniels nije toliko impresionirao i rekao sam sebi pa dobro Jeffe, pružena ti je stvarno uloga kakvu si rijetko ikad glumio i napisana je da se lik izdvaja, ali u drugoj epizodi je pokazao i uzeo ono što mu pripada.
+ ženski likovi. Merritt Wever glumi Marry, a Merritt pamtim iz Nurse Jackie gdje mi je bila jedan od omliljenijih likova. Ovdje joj je pripala drugačija uloga i zasad uzima svaku scenu. Michelle Dockery i Alice Fletcher. Najbolji ženski lik. Ona je ono što je bila Grace Kelly u High Noon ili Barbara Stanwyck u The Furies.
+ surovo i prljavo baš kao Deadwood.
+ jako dobar scenarij koji je na trenutak fantastičan pogotovo kada Frank ima neke svoje monologe.

MINUS
- flashbackovi mi se nisu svidjeli zbog filter boje koju ne volim uopće vidjeti u filmu ili seriji. Kao Hemlock Grove i ona žuta filter boja ili Supernatural prva sezona i siva filter boja. Ovdje je bila siva i uvijek me tako nešto odbije jednostavno mi ne paše. Kužim, flashback je, ali nisu gledatelji glupi da ne mogu zaključiti kako se radi o prošlosti.
- mala zamjerka, ali ipak zamjerka je što mi se čini da zasad idu na sigurno. Samo neka otpuste sedlo i neka se vidi što western može pružiti.

I ona dva klinca su dobra. Onaj mali Truckee i onaj drugi mali brzi na okidaču Whitey Winn.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1532 u: Studeni 26, 2017, 10:28:07 prijepodne »
Može li neka preporuka za seriju poput Northern Exposure? Postala mi je jedna od omiljenih, pa bih volio pogledati još neku sličnu njoj, ako postoji. :)

E sad nešto slično znači tražiš neki mali gradić, čudni ljudi, atmosferica, serija koja inspirira.

Gilmore Girls - nije baš da previše inspirira, ali živopisnih likova k'o u priči ;D

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1533 u: Studeni 26, 2017, 11:21:36 prijepodne »
A i naučiš brzo govoriti  ;D

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1534 u: Studeni 26, 2017, 13:35:00 poslijepodne »
Hvala Mulderu i Hyde na prijedlozima. Ja sam relativno mladja generacija koja nije ni mogla gledati te starije serije ( 22 godine su mi), pa sada prelazim te televizijske klasike, skoro sam pogledao Northern Exposure i bila mi je predobra, uskoro namjeravam ponovo preci Sopranose jer sam ih gledao sa 15, dok nisam sve ni razumio. Trenutno gledam Cheers i The Shield, naredni su The Mash i Homicide. Pogledati cu i sve navedene koje je mi je Mulder rekao, a za Gilmorice mislim da to nije my cup of tea.
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1535 u: Studeni 26, 2017, 16:28:45 poslijepodne »
Due South je odlična, što ti je Mulder preporučio. Takođe iz 90-ih pa ne verujem da si je gledao, ali svakako pokušaj. Ja je ubrajam među serije "s dušom", videćeš zašto ako joj daš šansu.  ;D

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1536 u: Studeni 26, 2017, 17:04:16 poslijepodne »
Obavezno ću pogledati, a kad biram klasike, gledam onu Mulderovu temu top 100 sezona koju je postavio na PO, bilo bi super kad bi mogao da napiše temu top 100 serija, vidi se da je ekspert u oblasti.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1537 u: Studeni 26, 2017, 17:23:49 poslijepodne »
Slažem se. Mnogo serija sam pogledala upravo zahvaljujući Mulderovim preporukama.  :smfor (6):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1538 u: Studeni 26, 2017, 21:12:19 poslijepodne »
iako smatram da su domaće serije velika glupost ipak sam dao šansu ovoj Senke nad Balkanom i svidela mi se...vidi se da je to sve pažljivo odradjeno a ne samo nabacano pa 100 epizoda ničega...sve preporuke...  (y)
Nažalost se moram ne složiti. Probao i naprasno odustao. Za mene nije gledljivo.

pa svako ima svoj ukus...bar serija ima samo 11 epizoda pa neće biti razvlačenja nekog prevelikog...  :smfor (27):

Pogledao pola sata i batalio. Slabo i neuverljivo po meni.
Odeća savršena i nenošena, rad kamere prosečan, gluma pozorišna...
Na Balkanu ništa novo.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1539 u: Studeni 27, 2017, 09:24:30 prijepodne »
The Inbetweeners



http://www.imdb.com/title/tt1220617/

Po meni jedna od boljih humorističnih serija, s pomalo brutalnim engleskim humorom.

Postoje 3 sezone sa po 6 epizoda i još 2 filma , s time da je drugi film poprilično loš.

Također postoji američka verzija, ali nije ni do kojlena engleskoj.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1540 u: Studeni 27, 2017, 10:29:42 prijepodne »
Pogledao sinoc prvu ep nove sezone stranger things, nije losa ep, ali onaj duh 80tih su vratili za sve pare, svaka cast.
Nekako dodje ti da se vratis u to vreme.
A ovaj bajkic moram da nabavim za svoje klince. :D


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1541 u: Studeni 27, 2017, 13:15:03 poslijepodne »
makoh s dnevnog reda the guest book, bas dobre dvije zadnje. jedna fina komedija koja je prosla nezapazeno cini mi se. nijesu kiksali zavrsnicu nego su bas raspetljali situaciju.
mr robot ep 7 odlicna, dosta toga se poslozilo. vjerujem da ce bit downtempo zadnje 3.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1542 u: Studeni 27, 2017, 15:42:22 poslijepodne »
makoh s dnevnog reda the guest book, bas dobre dvije zadnje. jedna fina komedija koja je prosla nezapazeno cini mi se. nijesu kiksali zavrsnicu nego su bas raspetljali situaciju.

zadnju koju sam pogledala je 7. i nikako da završim.. bio si u pravu, Michael Rapaport je imao sjajnu ulogu, ali zasad me najviše oduševila Jaime Pressly

Spoiler: prikaži
kad se najela one trave i sakrila ispod stepenica  :smfor (24): :smfor (24):

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1543 u: Studeni 27, 2017, 17:26:33 poslijepodne »
Sabio 7 epizoda nove sezone Robota za vikend. Maestralno!
Možda i nešto najbolje što televizija može da ponudi trenutno.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1544 u: Studeni 27, 2017, 17:41:01 poslijepodne »
e kad se sjetim kolko bi puta zaspao dok bi gledao drugu sezonu...
inace, po netu se uveliko prica da bi ovo moglo poc u saj faj vode. ja ne vidim kako. nije da nema nekih TT hintova, bas ga previse ocigledno guraju pod nos, ali to napravit poslije 3 sezone... ne znam kako. pominju se i multiverzumi.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1545 u: Studeni 27, 2017, 17:42:39 poslijepodne »
makoh s dnevnog reda the guest book, bas dobre dvije zadnje. jedna fina komedija koja je prosla nezapazeno cini mi se. nijesu kiksali zavrsnicu nego su bas raspetljali situaciju.

zadnju koju sam pogledala je 7. i nikako da završim.. bio si u pravu, Michael Rapaport je imao sjajnu ulogu, ali zasad me najviše oduševila Jaime Pressly

Spoiler: prikaži
kad se najela one trave i sakrila ispod stepenica  :smfor (24): :smfor (24):

ahahhahaha, kako je odradi na svaki nacin, hahahahahah! meni je ona inace vazda smijesna, sva je unezvijerena nesto. super su zadnje 3 slomi to ;)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1546 u: Studeni 27, 2017, 17:46:31 poslijepodne »
ahahhahaha, kako je odradi na svaki nacin, hahahahahah! meni je ona inace vazda smijesna, sva je unezvijerena nesto. super su zadnje 3 slomi to ;)

hoću, vjerojatno već večeras ;D



Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1547 u: Studeni 27, 2017, 18:20:06 poslijepodne »
e kad se sjetim kolko bi puta zaspao dok bi gledao drugu sezonu...
inace, po netu se uveliko prica da bi ovo moglo poc u saj faj vode. ja ne vidim kako. nije da nema nekih TT hintova, bas ga previse ocigledno guraju pod nos, ali to napravit poslije 3 sezone... ne znam kako. pominju se i multiverzumi.
I ja. Mislim da ovde nema toliko monologa pa je daleko zanimljivija.

Spoiler: prikaži
Nešto je Ruža rekao Anđeli, čim ova toliko spominje da će sve biti kao pre.
U poslednjoj epizodi kad ga Filip Prajs pita zašto je to uradio kad je dobio šta je želeo - Kongo i elektranu...
Ta elektrana mi je kockica koja nedostaje. Sećaš se početka sezone da stoje (Ruža i ekipa) u nečemu što nalikuje Cernu.
Moguće da ćemo imati nego putovanje kroz vreme ili slično.  :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1548 u: Studeni 27, 2017, 19:27:01 poslijepodne »
da, da... cim je eliot smanjio prdnjavu sam sa sobom druga je to serija, pomenuo sam to cini mi se...
Spoiler: prikaži
na to sam i mislio kad rekoh tt hintovi, a i mislim da i su frederik i tanja to pomenuli, ponistavanje svega. ja sam kongo povezao sa kakvim rudnikom, afrika, dijamanti i to, bogacenje. cern mi ne izlazi iz glave, tj scena koju pomenu, za to su se ljudi i najvise dofatili. da vajt rouz pravi tajm masin. e sad, fora je sto je esmail nedje u nekom gostovanju to demantovao, rekao da je sve to kul, ali da je sad kasno ulecet sa tajm travelom, da je kao propustena prilika. ja bih volio, ali mislim da bi to bilo previse i prilicno jednostavno rjesenje, manjak kreativnosti. ono, zagovnali smo ga dobro, sto cemo sad? tajm travel, vole ljudi to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1549 u: Studeni 28, 2017, 04:56:09 prijepodne »
Godless
Pogledana treća, četvrta, peta  :)

Treća - Sviđa mi se kako većinu vremena prikazuju kako je sve nekako idilično i taj farmerski život. Kao kad Roy uči Truckeea jahati, kako bacati sedlo ili onaj razgovor, a iza njih pustoš. Bit westerna. Ed Logan je odvratan i antipatičan lik. A i sa glumcem su pogodili (SoA). I ta idila je namjerno tako prikazana radi nasilja koje dolazi da samo podsjete gledatelja kako su kriminalci uvijek ovdje.

Četvrta - punotoga se izdogađalo. Vidjeli smo što se dogodilo sa Alice u prošlosti i djetinjstvo Roya te kako je dospio tamo kod njega. Odlična zadnja scena između šerifa i Franka.

Peta - jaka početna scena sa Royom i Frankom. Desna ruka Franka se čini opasnim. Roy i Alice su stvoreni jedno za drugo to se odmah vidjelo od početka. Baka je jaka. U prošloj epizodi sa lovom vrlo snalažljiva  ;D

Još dvije, a to znači uskoro dvoboj. Očekujem stvarno dugu pucnjavu i poprilični masakr.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1550 u: Studeni 28, 2017, 09:00:26 prijepodne »
konacno dobra epizoda supernaturala.
Spoiler: prikaži
vrnuo se mr. kec iz prosle sezone, bilo je ok zajebancije sa luciferom i castijelom. mitoloske epizode funkcionisu, kad su svi zajedno bude to dobro, manje/vise...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1551 u: Studeni 28, 2017, 09:05:15 prijepodne »
ahahhahaha, kako je odradi na svaki nacin, hahahahahah! meni je ona inace vazda smijesna, sva je unezvijerena nesto. super su zadnje 3 slomi to ;)

pogledala sam i zadnje tri.. luda serija, stvarno drži pažnju

Spoiler: prikaži
u 8. sam se valjala kad je onaj djed sašio KKK odijelo  :smfor (24): :smfor (24): mali Amiš me napatio, stvarno sam mislila da će se ubiti


u pravu si, lijepo su je zaokružili  :smfor (6):

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1552 u: Studeni 28, 2017, 11:21:18 prijepodne »
au bravo, odlicna je ta sa dzenom fiser i onim ludim djedom  (y)
Spoiler: prikaži
ali kad probi striptizeti sisu...  :sbowing_100-106
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1553 u: Studeni 28, 2017, 17:34:24 poslijepodne »
Meni to nesnošljiva serija od 6. sezone.  I dalje gledam, ali to mi je ono horor za siromahe. Tipični manekenski CW

Godless
Pogledana šesta i sedma  :)

Šesta - upoznavanje sa onom braćom koje je Frank pokupio. Ta braća su nešto kao billy the kid. Od flashova još smo vidjeli rastanak Roy i Franka. Roy i Alice napokon, a onaj njegov izlaz sa konjem a kamera ga prati i staje čim izađe je čisti John Ford i njegovi 'Tragači'. Na kraju priprema za dvoboj. Mrlja epizode je ona cijela scena sa slikaricom. Potpuno nepotrebno iako kao nekakav loš comic relief.

Sedma - Frank i njrgova družina dolazi. Odlična scena sa crncima za večerom pa kad Frank kaže nešto kao "izgleda da sjedimo u sobi gdje ima puno pištolja". Showdown  ;D završna pucnjava je jako dobro odrađena iako nisam oduševljen sa njom kako je režirana. Malo se režiser pogubio u nekim trenucima ali je na kraju uspješno izvukao stvari. I naravno, na kraju ništa bez klasičnog western dvoboja. A završna scena je najemotivnija u mini seriji i već sam se pitao pa di je taj epic soundtrack. Ponavljao si scenu dosta puta. Odlika svakog westerna je da dobijemo velik soundtrack za svu tu pustoš.

Na kraju jedna nostalgična, inspirativna, romatnična western mini serija. Usprkos manama, neke scene su bile nepotrebne svejedno je u kontekstu westerna kao žanra nešto veliko, ali ne bih rekao d aje velika mini serija. Jako dobra u svakom slučaju. Jack O'Connell je jako talentiran glumac. Nadam se da ću vidjeti u još nekim kvalitetnim serijama. Jeff Deniels na kraju uzeo ulogu za sebe.

Što se tiče westerna u nekih zadnjih 30-ak godina kad je počeo taj ogromni pad to jest western je počeo umirati još u 70-ima, ali u zadnjih 30 godina najbolje od westerna za mene su ove stvari.

SERIJA
Deadwood - uvjerljivo na prvom mjestu. Drugo mjesto pripada Hell on Wheels.

FILM - ovdje mi je na prvom mjestu Nepomirljivi. Na drugom mjestu 'Ubojstvo Jesse Jamesa' iz 2007. godine.

MINI SERIJA - Lonesome Dove je nešto najbolje što smo dobili od westerna u tom razdoblju. Robert Duvall i Tommy Lee uloge života i sumnjam da će ikada nešto ovo nadmašiti. Na drugom mjestu Godless i Hatfields and McCoys. Uglavnom, Lonesome Dove gledati tko nije http://www.imdb.com/title/tt0096639/

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1554 u: Studeni 29, 2017, 03:47:46 prijepodne »

prelazi u FTWD. Ostaje da vidimo kako će otići iz TWD. Vidim da se nagađa da će ga ubiti u seriji.
Ima logike. Da ne bi razočarali auditorium vraćaju ga u FTWD malo ranije u timeline.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1555 u: Studeni 29, 2017, 04:13:14 prijepodne »
malo sam šokiran što vidim da još ide The 100

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1556 u: Studeni 29, 2017, 08:06:09 prijepodne »
CW, jebi ga... ima da duraju ka braca vincester.
ja sam batalio poslije druge sezone.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gjuro11

  • Razina 0
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tučepi
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1557 u: Studeni 29, 2017, 15:42:16 poslijepodne »
Da se osvrnem na Mr.Robota, sezona 3 je pravo osvježenje.
Nakon druge u kojoj se skoro pa ništa nije dešavalo, treća
je super zanimljiva.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1558 u: Studeni 30, 2017, 10:09:45 prijepodne »
zavrsih swedish dicks, nista posebno. skroz neozbiljna serija, valjda parodija na te silne detektivske serije, a ako jes po meni je slabo odradjena. gluma steka stalno, slucajevi nezanimljivi sa idiotskim rjesavanjem istih, par zanimljivih gostujucih uloga, i tako... gledao sam i gore pa ono, ne zalim sto je zavrsih.
detectorists treca sezona odlicna, ubjedljivo najbolja. zanimljivi svo vrijeme, od jedne dosadnjikave dramedije do skoro pa ciste komedije. odlicno su razradjena dva glavna lika a i epizodisti su sjajni. radnja najmanje bitna ali skroz ok. ko nije neka krene.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline booble069

  • Razina 0
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1559 u: Studeni 30, 2017, 14:46:45 poslijepodne »
sense 8 odlicna serija
night menager prvih nekoliko epizoda okey
poceo sam da gledam extinct ali ne sa hali beri vēc novu