Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1211017 puta)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 687
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4380 u: Svibanj 07, 2024, 02:26:21 prijepodne »
Tencentovu verziju već neko prevodi.

Nešto drugo moram reći, a to je vezano za okretanje ljudi drugom tržištu,
Da se ne zavaravate, azijska produkcija je kao i sve druge prepuna smeća.
Međutim, osvrte im pišu ljudi, a ne holivudski plaćenici niti imdb (čet)botovi pa je lako procijeniti čemu valja dati šansu u svoj toj hiperprodukciji.
Pripazite jako na naslove uvrštene u kataloge zapadnih streaming servisa, ti su često precijenjeni i razvikani samo zato da ih se gleda, a ne vrijede trošenja vremena.
Nisu na primjer sve korejske sapunice serije mastwočuše kako sugerira idiotski dizni za one koje je kupio.

Na moju žalost, puno azijskih serija vrijednih gledanja je neprevedeno i nikad ih nitko neće prevesti jer "svi žuti izgledaju isto" iako ne mogu biti različitije face unutra, "ne volim kineski jezik" iako je korejka serija, "predjetinjasti su" iako ne skrivaju brutalne scene, itd.
Što je tu je, takva je realnost.


Isto vrijedi i za indijske serije pa da spomenem da će uskoro krenuti druga sezona briljantne njihove Paatal Lok.
Beskompromisna kritika svake pore indijske današnjice osim sudstva u prvoj sezoni, probajte barem jednu epizodu. Vi koji znate eng. jer nije prevedena.



Offline Kat

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 419
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4381 u: Svibanj 07, 2024, 16:50:46 poslijepodne »

Joxer, da znaš da si me baš obradovao sa najavom druge sezone. ;D Sve indijske serije ( ne mislim na bolivudske mjuzikle) koje sam pogledala su bile odlične. Drago mi je što će biti i treće sezone Delhi crime, a žao što se Sacret games nije obnovila.

Offline StarTrekFan

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • Gogs
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4382 u: Lipanj 02, 2024, 09:12:52 prijepodne »
ST Discovery zavrsen. Zadnja epizoda nista posebno, moglo je i trebalo biti puno bolje.

Sve u svemu nije mi zao sto sam gledao seriju, imali su zaista dobrih prica, ali su nekako uspjeli vecinu da pokvare.
Hasta la vista

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 1000
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4383 u: Srpanj 12, 2024, 10:33:27 prijepodne »
Preslagujem svoje materijale koje imam jer su mi diskovi postali premaleni pa sam nabavio nove, veće. I tako između ostalog pronađem seriju Y Golau (Svjetlo) koju su sigurno mnogi od vas "omašili"  :smfor (19): a serija je super. Novija je, iz 2022 a prijevode za nju ne možete i niste mogli naći nigdje drugdje, već samo ovdje. Pogledao sam ima li je i gdje jer su Irci, Velšani i ostali s otoka vrlo marljivi u blokiranju materijala koji se mogao pronaći, ma gdje to bilo. S druge strane oni u pravilu ne daju serije velikim portalima, pa se ovakovi mali bonbončići mogu još uvijek pronaći na raznim mjestima(ne bih reklamirao nikoga). Eto, ako Vam je ljeto teško pa ste prisiljeni (kao ja) biti između 4 zida, pronađite ovu seriju, a sasvivm je svejedno koju nađete(titlovi odgovaraju svima koje se mogu pronaći). Titlovi su ovdje važni jer se govori velški i engleski(pomiješano) a u engleskim titlovima često nedostaju rečenice koje su izgovorene velški. Uzdravlje Vam bilo. A ja ću se potruditi naći još naslova, za koje sam gotovo siguran da ih je dobar dio ljudi, promašio gledati.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 427
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4384 u: Srpanj 13, 2024, 22:35:14 poslijepodne »
Hvala na podsecanju na dobru velsku seriju. I od mene preporuka za dobro odglumljenu krimi dramu(vise ovo drugo).Cekamo dalje predloge :smfor (26):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7235
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4385 u: Srpanj 19, 2024, 21:09:48 poslijepodne »
Baby Reindeer

jebote pas kakva serija.. creepy AF.. pogledala sam je jučer u komadu ne znajući ni otprilike što me čeka i ostala pod dojmom narednih par sati.. ne zna se tko je luđi.. preporuke ako volite psihološke mindfuckove.. ja više neću gledati ovakve serije  :smfor (9):

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 1000
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4386 u: Srpanj 20, 2024, 10:28:27 prijepodne »
Bilo je priče o seriji Vortex(Vrtlog), francuskog podrijetla. Dobra serija za ove vruće dane, na Imdb ima solidnu ocjenu. Iako ocjena nije nikakvo mjerilo kvalitete, ovdje je to po mom ukusu pogođeno. Serija je vrlo solidna, prepuna meni nepoznatih mladih glumaca, no s obzirom na visoku razinu francuske glumačke akademije, vrlo dobrih. Kako bilo da bilo, jučer sam pronašao jednu verziju koja ima u sebi titlove(hrvatske) ali neuređene. Dao sam si malo truda i sredio ih i uredio, pa bih ih postavio ako netko od admina otvori pristup seriji i titlovima. Mogao bih to i ja, ali kako mi je Bilja nekoć rekla, admini to mogu postaviti brzo i bezbolno  :lol2: Evo i adrese gdje se mogu naći osnovni podaci: https://www.imdb.com/title/tt15850486/?ref_=nv_sr_srsg_2_tt_8_nm_0_in_0_q_Vortex

Zanimljivo, godinu dana ranije, 2021, napravljen je i film istog imena, ali nije u vezi sa serijom. Pogledao sam ga, dobra priča o životu starijeg bračnog para pogođenog demencijom.
Vrlo zanimljivo iz današnje perspektive. Prijevoda nema, ali "francuzima" i "englezima" to neće smetati.
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5076
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4387 u: Srpanj 20, 2024, 15:01:32 poslijepodne »
Boki, biće stranica uskoro.  :beer2:

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 1000
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4388 u: Srpanj 24, 2024, 08:34:54 prijepodne »
Lady in the Lake. Nova serija, nedavno počela. Bit će izgleda 7 epizoda. Skinuo sam prve dvije, a preveo prvu. Škakljiva za prevođenje, jer se razgovor često odvija na način, da se upada jedno drugom u riječ. Treba se snaći. U glavnoj ulozi Natalie Portman, sredovječna dama(kako vrijeme brzo leti) židovskog podrijetla, koja ima problema sa sobom, obitelji a za očekivati je i s mnogim drugima. Dama s mišljenjem o svemu i svakomu. Inače iz naslova koji je odavno korišten u raznim prilikama još iz doba Merlina, kralja Arthura i Camelota, pa počesto i kasnije, ne možemo puno saznati, osim da se radi o svojevrsnoj krimi priči. Zanimljivo, Natalie je rođena u Jeruzalemu u židovskoj porodici i ima već 43 godine. Vrijeme stvarno leti  :smfor (9):
« Zadnja izmjena: Srpanj 24, 2024, 08:59:39 prijepodne od bf1947(1) »
If two people always agree, one of them is unnecessary

Offline bf1947(1)

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 1000
  • Spol: Muški
  • ובכל זאת זה זז
  • Lokacija: Vanuatu
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #4389 u: Srpanj 24, 2024, 08:57:15 prijepodne »
Nedavno sam ovlaš pogledao poneku epizodu serije Power Book IV: Force. Krimi priča o detektivu koji bježi iz New Yorka. Nije mi izgledalo loše, iako je prava mjera moja supruga koja gleda sve što dolazi a ja uglavnom služim kao nabavljač. Dvije su sezone s najavom treće za ovu godinu. Moglo bi biti zabavno za ljetne vrućine, a prema ocjeni na Imdb (8.1) i više od toga. Iako meni te ocjene ne znače ama baš ništa, služe kao svojevrsni orjentir. Pa kome se da, pogledajte. Mislim da nećete pogriješiti
If two people always agree, one of them is unnecessary