Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094995 puta)

0 Članova i 62 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vic Mackey

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2310 u: Studeni 26, 2018, 19:32:09 poslijepodne »
Pogledao obe sezone Ozark. Dobra prica, gluma, produkcija. Krimi drama, serija po mom ukusu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2311 u: Studeni 27, 2018, 09:13:57 prijepodne »
nekako sam uspio trazeci setove iz sonar kluba barselona da dodjem do serije
Beat
https://www.imdb.com/title/tt7095194/?ref_=ttep_ep_tt
nedavno komplet iskocila nedje po amazonima. ja sam mislio da ce se uglavnom bavit berlinskom tehno scenom, kao neka dokumentari forma ali pogledah prvu ep. i prica je daleko, daleko komplikovanija. i nije doc forma  ;D
uglavnom, party promoter - dzanki, sa lijepim polis dosijeom biva vrbovan od strane neke tajne sluzbe (troslovne naravno) da bude njihov anderkaver. jer poznaje sve i svakoga, nema u sta nije upucen i moze da raskrinka razne mreze drogahh, nelegalnih trgovina ljudima, organima... svasta nesto. naravno da ih je odma odjebao, jer u njegovom svijetu se ne smije stanut sa murijom a ne pricat.
vidjecemo kako su ipak uspjeli da ga navedu na saradnju.
neodoljivo me podsjeti u dosta momenata na bron/broen. ima tu neku njihovu sivu atmosferu, jeziv slucaj, i cini mi se i prilicno komplikovane karaktere.
prva ep. dobra, malo me razocaralo sto nije bilo toliko mjuza kolko sam ocekivao, ali ne smeta, jer ipak, serija nije o tome sto bih ja htio.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2312 u: Studeni 27, 2018, 11:10:23 prijepodne »
Simpatična ruska serija Otlichnica ili Odlikašica koja govori o kriminalu pedesetih godina.
Policija pardon milicija lovi bandu koja operira još od 2.svjetskog rata.
U glavnoj ulozi je mlada milicajka, došla direktno iz škole.
Kako se radnja odvija tako i serija postaje sve zanimljivija ( izdajnik među njima u miliciji ).
Na mene je duboki dojam ostavila šefica te milicijske stanice odnosno njezin stav prema niže rangiranima.
Sada bi te osudili za mobing, o kako mi fale ta dobra stara vremena. ;D
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2313 u: Studeni 28, 2018, 04:17:25 prijepodne »
nekako sam uspio trazeci setove iz sonar kluba barselona da dodjem do serije
Beat
https://www.imdb.com/title/tt7095194/?ref_=ttep_ep_tt
nedavno komplet iskocila nedje po amazonima. ja sam mislio da ce se uglavnom bavit berlinskom tehno scenom, kao neka dokumentari forma ali pogledah prvu ep. i prica je daleko, daleko komplikovanija. i nije doc forma  ;D
uglavnom, party promoter - dzanki, sa lijepim polis dosijeom biva vrbovan od strane neke tajne sluzbe (troslovne naravno) da bude njihov anderkaver. jer poznaje sve i svakoga, nema u sta nije upucen i moze da raskrinka razne mreze drogahh, nelegalnih trgovina ljudima, organima... svasta nesto. naravno da ih je odma odjebao, jer u njegovom svijetu se ne smije stanut sa murijom a ne pricat.
vidjecemo kako su ipak uspjeli da ga navedu na saradnju.
neodoljivo me podsjeti u dosta momenata na bron/broen. ima tu neku njihovu sivu atmosferu, jeziv slucaj, i cini mi se i prilicno komplikovane karaktere.
prva ep. dobra, malo me razocaralo sto nije bilo toliko mjuza kolko sam ocekivao, ali ne smeta, jer ipak, serija nije o tome sto bih ja htio.

+1.Odlicna serija, uverljiv glavni glumac

Spoiler: prikaži
strasne scene trgovine organima,ukljucena deca u taj uzas,negativac je pravi psihopata

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2314 u: Studeni 28, 2018, 08:07:52 prijepodne »
ne stigoh drugu da pogledam.
po prvoj sve ukazuje na onoga manijaka sa uzasnom frizurom, malo bi mi bilo bzv da ga tako rano ukljuce.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2315 u: Studeni 29, 2018, 02:12:09 prijepodne »
ne stigoh drugu da pogledam.
po prvoj sve ukazuje na onoga manijaka sa uzasnom frizurom, malo bi mi bilo bzv da ga tako rano ukljuce.
Spoiler: prikaži
I nije.Gledaj,za sebe ne garantujem da cu izdrzati

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2316 u: Studeni 29, 2018, 07:56:50 prijepodne »
kul then ;)
poceo sam malo drugu sinoc ali je pocela i utakmica pa batalih.
def. kao da gledam svapsku verziju bron-a. sivilo jebote, uh.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Aky

  • Razina 0
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2317 u: Studeni 29, 2018, 08:25:22 prijepodne »
Jel tko gledao Broadchurch?

https://www.imdb.com/title/tt2249364/?ref_=nv_sr_1

Izgleda mi dosta zanimljivivo pogotov jer volim David Tennanta.  (y)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2318 u: Studeni 29, 2018, 15:58:44 poslijepodne »
Bratanicina gleda budva na pjenu od mora. Sto je ovo majko sveta jel moguce ovakvu bljuvotinu izbacit na tv. Moram ovu djecu prevaspitat.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2319 u: Studeni 29, 2018, 16:55:19 poslijepodne »
Bratanicina gleda budva na pjenu od mora. Sto je ovo majko sveta jel moguce ovakvu bljuvotinu izbacit na tv. Moram ovu djecu prevaspitat.

strašno.. najviše je tih glupih sapunica na TV-u.. to samo odražava mentalitet zatucanog Balkana

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2320 u: Studeni 29, 2018, 17:13:27 poslijepodne »
Jel tko gledao Broadchurch?

https://www.imdb.com/title/tt2249364/?ref_=nv_sr_1

Izgleda mi dosta zanimljivivo pogotov jer volim David Tennanta.  (y)

Pogledaj nećeš se razočarati. Tema je ubojstvo djeteta u malom obalnom gradiću Engleske. Koliko se sjećam Tennant je malo bolešljiv i pod internom kontrolom.
Za moj ukus odlična serija. :smfor (26):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2321 u: Studeni 30, 2018, 12:46:38 poslijepodne »
Sacred games nisu Igre prijestolja ali su Svete igre na indijski način.
Priča o pljačkama,ubojstvima i normalno korupciji policije i političara.Uz to i prijetnja o uništenju čitavog grada za 25 dana.
U seriji se stalno vraćaju u prošlost da bi se shvatila sadašnjost pa se čovjek malo pomuti sa svim tim likovima čudnih , slabo pamtljivih imena.
Nažalost serija nakon 8 epizoda nije završila ( ostalo još 13 dana do uništenja grada ) , pa kraj moramo sačekat  2.sezonu.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2322 u: Studeni 30, 2018, 14:24:43 poslijepodne »
derdevil otkazan.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2323 u: Prosinac 01, 2018, 04:52:51 prijepodne »
derdevil otkazan.
Steta.To je jedini od Marvelovih junaka koji castno docekao 3 sezonu sto zbog scenarija,sto zbog ulozenog truda glumaca.Marvel je "ponosan na sve koji su ucestvovali u seiji"i obecava da cemo Daredevila jos gledati u nekim novim serijama. :? ??

Offline AgentCarter

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 90
  • Spol: Ženski
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2324 u: Prosinac 01, 2018, 09:20:54 prijepodne »
Jeste otkazan ali mislim da će sve (ili barem većina) Marvel serija biti prebačena na novi streaming servis. Nešto kao sa DC Universe.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2325 u: Prosinac 01, 2018, 19:09:40 poslijepodne »
02.12.2018. počinje SF serija Nightflyers u deset epizoda.
George Martin je napisao novelu , isti tip koji je napisao i Igru prijestolja.Nisam ljubitelj SF ali zbog njega ovo se mora pogledati.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline sanjanera

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Zadar
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2326 u: Prosinac 01, 2018, 19:44:29 poslijepodne »
Baš šteta daredevila. To je jedina marvelova serija koja mi je bila zanimljiva i ne baš predvidiljiva :smfor (2):

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2327 u: Prosinac 02, 2018, 17:40:55 poslijepodne »
Mnogi su pričali o Stranger Things a ja pogledao Strangers bez things. Serija nema dobre ocjene i po forumima ima loše kritike ,
a  pošto sam ja čudna biljka meni se je serija jako dopala.
Profesor u Londonu doznaje da mu je žena poginula u saobraćajki u Hong Kongu , nakon tri godine braka.
Odlazi u Hong Kong i tamo doznaje da je žena bila  20 godina u braku sa kinezom i imaju kćerku.
Naravno , žena je ubijena i njih dvojica uz mnoge nesuglasice kreću da otkriju istinu.
Lijepi kadrovi  Hong Konga noću.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline TanCo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: CherryLand
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2328 u: Prosinac 03, 2018, 15:35:44 poslijepodne »
Ako netko nije gledao seriju La casa de papel moja preporuka.
Serija govori o pljački novca iz zgrade koja štanca novac.U stvari oni ne kradu ničiji novac nego su štancali novi novac dok su bili unutra,tako da taj novac nikome ne fali.
Inače novac se štanca i daje banci da budu likvidne tako su  i oni htjeli da budu likvidni.
Mozak operacije"profesor" ostaje vani i vodi operaciju a ostalih 8 članova su unutra.
Dvije vruće krvi djevojke "Tokio" i "Nairobi" i ostatak ekipe  Rio,Moskva,Denver,Berlin i dva srbina Helsinki i Oslo.
Serija ima i pucnjave i seksa, međusobno i sa taocima.
Stvar se zakomplicira kada se profesor zaljubi u glavnu policajku koja vodi slučaj.Ostatak pogledajte sami, ne mogu vam sve ispričati.


Ništa bez Srba kad su mutne radnje, ofkors.  ;D
Hvala na recenziji, godm. Neka posluži za primer novim članovima kako treba pisati postove.  :smfor (26):

Ne bih se složio da bi ovako trebalo pisati postove. Ovdje je opisana gotovo cijela radnja a draž ove serije su nemoguće situacije u koje upadaju Profesor i društvo i zatim još nemogućija rješenja koja je Profesor predvidio unaprijed. Da je barem stavljen "SPOILER"

OBAVEZNO gledati originalnu španjolsku verziju. Engleska verzija nije ni do koljena

Offline robin1

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 60
  • Spol: Muški
  • Lokacija: kutina/cro
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2329 u: Prosinac 03, 2018, 18:51:49 poslijepodne »
Deep Waterhttps://www.imdb.com/title/tt6001964/?ref_=nv_sr_1. Između 1980 i 1990 u predgrađu Sidneya, točnije uz plažu Bondi, ubijeno je najmanje 30-tak homoseksualaca. Barata se brojkom od čak 80 koji se vode kao nestali, te oko 300-tinjak napadnutih. Policija dugo nije mrdnula dupetom. Yael Stone, "Luda Lorna iz Orange Is New Black", istražuje smrt homoseksualca, a istraga je odvede u prošlost..Zanimljiva serija o istinitom "stratištu" homića u Sidneyu i velikoj mrlji na obrazu australske policije...Ima samo 4 epizode i isplati se pogledati...

Offline tuberajt

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Osijek
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2330 u: Prosinac 03, 2018, 19:36:35 poslijepodne »
Predobre mi ove britanske serije Bodyguard i Killing Eve. Predugo su mi bile na cekanju. Najveci plus od mene sto su cijepljene na patetiku.

Offline Gavranko

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2331 u: Prosinac 03, 2018, 23:00:30 poslijepodne »
Mene je prijateljica nagovarala da pogledam Daredevila, a ja nikako da počnem. Sad kad su ga otkazali onda bi mogao u komadu odgledati oko Božića. :) Trenutno gledam Young Sheldon, nije to kao prve sezone Big Bang Theory, ali me pojedine epizode ipak nasmiju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2332 u: Prosinac 04, 2018, 13:54:21 poslijepodne »
pogledah po sezone narkos meksiko.
mislim da je ovo daleko od originalne serije, po svemu al najvise po preociglednom nedostatku jakih, harizmaticnih likova kojih je bilo prilicno u 3 sezone originala.
dobra je i ova sezona, ima tu kvalitetnog materijala i vjerujem da je vrijedna gledanja, ali ovaj nedostatak plus jos neke stvari - napetost npr, su neke sitnice preko kojih se ne moze prec.
pogotova jedna ovakva serija koja je postavila zajebane standarde.
ja ne znam istorijat kartelisanja i te velike narko face koje su harale nekad i cija imena ne smijes izgovorit a da se ne okrenes par puta oko sebe  ;D, ali eto za veskobara i kali sam cuo i sva prica oko njih, njihov uspon i pad su bas znali da uvuku u taj svijet i da te naceraju da ipak, pomalo istrazis sta se sve tu desavalo.
Spoiler: prikaži
odje pratimo pocetak nastajanja kartela (prvog ikad? ili u meksiku?) i covjeka koji je tu svoju ideju sproveo u djelo.
ali glumac koji glumi tog el padrina je... ne znam, promasen. skroz neuvjerljiv, nesiguran, na momente mucno ga gledat dok vodi razgovore sa velikim facama (u petoj ep. je to jako izrazeno). ako je taj el padrino stvarno bio takav onda rispekat kako ga je luna skinuo, ali nesto ne vjerujem da je jedna takva zvjerka i veliki vizionar, bila takva, dizvinete - pusi.
ni njegova ekipa me nije impresionirala. alkosi i koks-laveri. rafa, drugi coek kartela blijeda kopija skarfejsa, misim...
DEA, tj amerikanci u meksiku, jako blijedi. neprimjetni. zaboravis im facu cim epizoda zavrsi.
majkl penja koji igra, da kazem glavnog agenta, ono ok je sve to, ali opet kad se sjetis jednog pedra paskala pa i holbruka... slabo je to. cak i za sporedan lik, nekako energije bez.
nije ovo na temelju neke nostalgije za originalnom serijom i gomilom vrhunskih likova, sto glavnih sto sporednih (sjetimo se samo pablovih kilera i kalijevaca), prosto ovaj spin-of ima izrazen taj problem a i radnja je vec vidjena, tj. otprilike znas igru.
jebote, pojavi se stara ekipa u petu ep. vagner moura za 5min pospremi, ali pospremi. ono kad ne znas sta ce da uradi, cuti i slusaj, ne mrdaj.

dako se poprave, ali nesto ne vjerujem.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2333 u: Prosinac 05, 2018, 14:36:54 poslijepodne »
Oduševila me je mini serija A very english scandal koja govori o članu parlamenta koji pokušava zataškati da je gay
i sve ostalo što ide oko toga. Glumi ga Hugh Grant i priča je istinita.
Pogledajte a ako vam se ne svidi niste puno izgubili jer su 3 epizode.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 421
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2334 u: Prosinac 05, 2018, 17:32:29 poslijepodne »
Predobre mi ove britanske serije Bodyguard i Killing Eve. Predugo su mi bile na cekanju. Najveci plus od mene sto su cijepljene na patetiku.
I od mene.Konkretna akcija u borbi i u ljubavi,gluma uobicajeno za brit.serije za 10,mala doza misterije,spijunaza-iskustveno:gleda se odmah bez proveravanja na sajtovima koji ocenjuju serije.

Offline Vic Mackey

  • Razina 0
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2335 u: Prosinac 05, 2018, 19:28:09 poslijepodne »
Oduševila me je mini serija A very english scandal koja govori o članu parlamenta koji pokušava zataškati da je gay
i sve ostalo što ide oko toga. Glumi ga Hugh Grant i priča je istinita.
Pogledajte a ako vam se ne svidi niste puno izgubili jer su 3 epizode.

E, moram to pogledati. Hugh Grant kao gay. A da je prica istinita, u to sam siguran.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2336 u: Prosinac 06, 2018, 07:39:33 prijepodne »
treca sezona fortitjuda aka super pocne-pogubi se po sredini-zasere zavrsnicu, krece danas.
bas se mislim ima li smisla jopet klizat po svom tom ledu. a i faljiva mi zimske opreme.
hajho.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2337 u: Prosinac 06, 2018, 09:55:59 prijepodne »
treca sezona fortitjuda aka super pocne-pogubi se po sredini-zasere zavrsnicu, krece danas.
bas se mislim ima li smisla jopet klizat po svom tom ledu. a i faljiva mi zimske opreme.
hajho.

Sačekat da komplet serija izađe,pa pričekat prijevode i staviš je na čekanje dok prođu zimski uvjeti.
Dođe ljeto i gledaš , ne moraš palit klimu.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2338 u: Prosinac 06, 2018, 10:42:30 prijepodne »
ne moras ako ne zivis u PG.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #2339 u: Prosinac 07, 2018, 08:33:15 prijepodne »
jos jedna Beat-a mi ostala. ja mislio da ima 6.
def bas dobra serija, sa teskom atmosferom, odlicnom glumom i uzasnom temom.
pretpostavljam da ono sto rade mozda bas funkcionise na neki slican nacin. pojam org.kriminal dobija smisao.
negativac je, po meni, jedan od boljih sto sam gledao. jeza me vatala na svako njegovo pojavljivanje. jedan od tipova koji vodi racuna o ama bas svakom detalju. neprirodno smiren, operisan od filings-a, biznis, biznis i samo biznis... ljudi su potrosna roba, prijateljstvo i te fore su samo teret.
uglavnom, sa ovakvim tipom serija sam zavrsio. ne trebaju mi ove... realne. od sad se bacam na teorije zavjesa, aleks dzons, daniken i to. to mene treba.
mja.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.