Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)  (Posjeta: 8137 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)
« u: Listopad 26, 2017, 13:16:47 poslijepodne »

Dva brata, Adi i Rudi Dasler, pokreću firmu za proizvodnju sportske obuće 1920-ih godina u Nemačkoj, ali se sve više udaljavaju jedan od drugoga. S usponom nacističkog režima postaju suparnici i osnivaju odvojene firme – Adidas i Pumu.
Nemačka 1920-ih godina. U malom selu, dva brata uzdižu sportsku obuću do svetske slave. Ali Adi i Rudi Dasler, jedan introvertni pronalazač, zanatlija i sportista, a drugi čudesni prodavac sa vizijom i ženskaroš, počinju da imaju potpuno različite vizije. Sa usponom nacističkog režima, njihove dugogodišnje nesuglasice prerastaju u potpuno nepoverenje koje na kraju dovodi do stvaranja dve buduće multinacionalne kompanije: Adidas i Puma. Legendarni rivalitet koji je usledio, u svoj svojoj jačini, prenesen je i na sledeće generacije i oblikovao je Adijev i Rudijev život do samog kraja.


Godina: 2016.
Mreža: Das Erste
Žanr: biografski
Glumci: Christian Friedel, Hanno Koffler, Hannah Herzsprung, Alina Levshin, Rafael Gareisen, Dirk Borchardt, Jörn Hentschel, Ted Otis, Joachim Król, Johanna Gastdorf...





Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2017, 22:38:12 poslijepodne »
Dosta je dobro, ali malo zbrzano. Ovo su faktički četiri epizode po 45 minuta, što nije dovoljno.
Možda je suština njihov sukob, ali serija više liči na biografiju kad prati odnos tokom vremena.

Offline ndma11

  • Razina 0
  • Postova: 16
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Belgrade
Odg: Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)
« Odgovori #2 u: Studeni 17, 2017, 13:50:08 poslijepodne »
Verovatno cu pogledati, samo mi je bitno da nije dosadna, tj. da se radnja ne razvija sporo.
Sad bas trazim neke nemacke serije, vec imam na listi 4 Blocks i Babylon Berlin, tako da bih mogao i ovu da pogledam kad vec postoje prevodi.

Offline koya979

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Lokacija: beograd
Odg: Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)
« Odgovori #3 u: Siječanj 12, 2018, 21:11:29 poslijepodne »
o ovoj dvojici mi je otac pricao jos kad sam imao 5g  ;D

Offline stipest

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 435
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split HR
Odg: Die Dasslers (Rivals Forever - The Sneaker Battle)
« Odgovori #4 u: Siječanj 12, 2018, 23:05:48 poslijepodne »
Meni je isto interesantno, ali nisam nigdje našao za skinit. Svi linkovi su mrtvi  :? ??