Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Novi Postovi

Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Serije / Odg: Sthlm Rekviem
« Zadnji post od bf1947(1) u Srpanj 14, 2021, 18:58:39 poslijepodne »
Nakon podulje pauze, osjetio sam se dovoljno sposobnim da ipak završim cijelu sezonu Štokholmskog rekvijema. Problem je bio u tome što u transkriptima nema dijelova razgovora koji se odvijaju na drugim jezicima (uglavnom engleski) pa je potrebno prevoditi na sluh. Kako moje uši više nisu ono što su nekad bile, stao sam nakon druge priče i zaboravio. Pogledao sam treću priču "Dostavljač novina", dopala mi se. Na razini je ostalih priča pa sam krenuo dalje. Mislim da je sve ok, ali ako sam negdje nešto fulao, oprostit ćete. Nastavljam dalje, pa oni koji su ovo gledali neće ostati prikraćeni i za zadnje dvije. Već znamo, to je serija u kojoj ima 5 priča nevezanog sadržaja a svaka je priča sastavljena iz 2 epizode. Nešto kao "Nijemi svjedok", iako naravno ne uspoređujem te dvije serije. Ipak su one, nebo i zemlja. :smfor (9): :smfor (9): Eto, ako se odlučite iskoristiti ono što ste skidali, tu su i prijevodi. I u ovim verzijama nema hardcoded titles pa je gledanje znatno ugodnije.
22
Serije / Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Zadnji post od JoxerTM u Srpanj 14, 2021, 16:32:22 poslijepodne »
Vidio sam na wikipediji koje su serije najduže trajale, to su Simpsons, Law & Order: Special Victims Unit, CSI, Family Guy.... Jedine serije od 10 sezona koje sam pogledao su Seinfeld i Friends.
Je li tko od vas pogledao seriju od 300 epizoda i više do kraja, ako jeste možete li preporučiti neku dugovječnu da vas je držala tako dugo da niste odustali?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest-running_scripted_American_primetime_television_series
Nijednu koju navodiš nisam pogledao skroz, a neke niti nisam taknuo niti me zanimaju, npr. Family Guy.

Samo tri serije koje imaju bar 10 sezona sam pogledao sve epizode:
- X-Files
- Stargate (SG1 i Atlantis)
- Doctor Who (2005)

Spinoff filmove od X-Filesa nisam gledao ni neću, ali spinoff filmove Stargatea jesam i ekstra su.
Od Doctora sam pogledao sve specijale uključujući i animirane.
23
Serije / Odg: A Million Little Things
« Zadnji post od hyde_sb u Srpanj 14, 2021, 11:20:35 prijepodne »
kompletirana je i 3. sezona, zahvaljujući faksu i dvkv-u.. hvala dečki, uštedjeli ste mi jako puno vremena s prijevodom  :beer2:

p.s. zadnje dvije epizode su spojene u jednu, ali sam titl postavila i pod 17. i pod 18. epizodu pa skidate samo jednu
24
Serije / Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Zadnji post od nostalgicar90 u Srpanj 14, 2021, 10:53:06 prijepodne »
Imam u planu pogledati Grey's Anatomy  seriju , pošto se o njoj toliko priča i slična tematika je kao ER koju sam volio i onda sam vidio da ima 17 sezona i 380 epizoda. Žao mi je što nisam gledao ispočetka, sad toliko se toga nakupilo.

Vidio sam na wikipediji koje su serije najduže trajale, to su Simpsons, Law & Order: Special Victims Unit, CSI, Family Guy.... Jedine serije od 10 sezona koje sam pogledao su Seinfeld i Friends.
Je li tko od vas pogledao seriju od 300 epizoda i više do kraja, ako jeste možete li preporučiti neku dugovječnu da vas je držala tako dugo da niste odustali?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest-running_scripted_American_primetime_television_series
25
Serije / Odg: Losing Alice
« Zadnji post od bf1947(1) u Srpanj 14, 2021, 08:07:55 prijepodne »
Kraj nije kao GOT samo treba razluciti mastu(stvaranje filma) od realnosti.
Spoiler: prikaži
kraj kao takav mozda znaci da ce biti i nastavka?
.Bas intrigantna serija i jos jednom hvala na prevodu. :beer2:

U pogledu kraja 2x si u pravu  :smfor (26): Ja sam zbog recenzija bio malo sumnjičav misleći da će zbrljati na samom kraju tj. da neće biti logike, ali da, ispalo je tako da treba razlučiti maštu od stvarnosti. I drugo, izgleda da je moguć nastavak, makar su Izraelci poznati po tome da se teško odlučuju za nastavke. No, u današnje vrijeme gomile loših serija svašta je moguće. Mene je, da ponovim još jednom, oduševila gluma obje glumice koje nose seriju. Bilo je i obrnutih slučajeva (lošija uloga - ne nužno loša gluma), no to je gotovo u zoni osobnih utisaka.
26
Serije / Odg: Losing Alice
« Zadnji post od bebapecic u Srpanj 13, 2021, 23:45:38 poslijepodne »
Kraj nije kao GOT samo treba razluciti mastu(stvaranje filma) od realnosti.
Spoiler: prikaži
kraj kao takav mozda znaci da ce biti i nastavka?
.Bas intrigantna serija i jos jednom hvala na prevodu. :beer2:
27
Serije / Odg: 1993
« Zadnji post od bebapecic u Srpanj 13, 2021, 23:40:52 poslijepodne »
Ta trilogija 1992,1993,1994 je odlicna.Ima istorijsku podlogu,zanimljive likove,dobar tempo i odlicnu glumu.Preporuka.Hvala na izboru i prevodu.
28
Serije / 1993
« Zadnji post od faks86 u Srpanj 13, 2021, 22:14:56 poslijepodne »

Rim, 30. april 1993. Masa baca novčiće na italijanskog političara Betina Kraksija, kao da je počeo građanski rat.
Moraš biti brz ako želiš mesto u novom sistemu, jer sada je svako za sebe. 1993. je poslednja šansa da se uspostavi Druga republika.

Godina: 2017.
Mreža: Sky Atlantic
Žanr: drama
Glumci: Stefano Accorsi, Valentina Gaia, Tommaso Ragno, Natalino Balasso, Pietro Ragusa, Paolo Pierobon

29
Serije / Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Zadnji post od alterego u Srpanj 13, 2021, 09:29:22 prijepodne »
Odgledao srpsku seriju Beležnica profesora Miškovića. Serija je totalno glupa i stvarno ne mogu dokučiti pobude koje su me dovele da gledam to do kraja. Kao i pandan Kalkanski krugovi predstavlja dramu sa elementima fantazije. Međutim u njoj je doslovce sve loše, glumci kojima se neda glumiti, šuplja priča, glupi kraj (iako piše kraj 1. Sezone), sve to skupa nepotrebno razvuceno na 12 epizoda. Antipreporuka za tu seriju kao i za spomenutu Kalkanske krugove

P.s. Vjerojatno sam odgledao jer je u Srbiji u zadnje vrijeme izišlo dosta pristojnih serija krimi tematike
30
Serije / Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Zadnji post od JoxerTM u Srpanj 13, 2021, 01:28:04 prijepodne »
Ne namjeravam gledat mejnstrim prikvele za mužnju para koji veze sa Tolkienom nemaju.
Umjesto da me neko rasplače ko Jacksonov prvi film koji je tolika uvreda izvorniku da mi je slomio srce, radije ću pokupiti nešto da me potencijalno obraduje i nasmije.

Tako meni za dušu, za tri dana kreće osmodijelna bajkovita komedija The Witch's Dinner.
A radi se o tome da vjerojatno najstarije živuće biće, žena koja ni ne pamti koliko je stara jer ima dojam da je tu bila oduvijek...
Pitajte kretena Jacksoma tko je Tom Bombadil i zašto je tog ključnog lika iskidao van.

I dok je dugovječni Tom Bombadil živio u svom malom nekakvom raju, ovdje dugovječna žena vodi restoran.
U kojem njena jela ispunjavaju želje gostima, ali sve ima svoju cijenu.

Meni se glavna glumica inače sviđa, vidjeli ste koliko je talentirana u nedavnim filmovima Intruder i Unstoppable.
Bar se nadam da ste vidjeli.

Podulji trailer:

EDIT:
Zaboravio sam napisati, stream sa engleskim titlovima dostupan će biti na vikiju, po dvije epizode tjedno samo za pretplatnike neko vrijeme, nekad kasnije će otključati za sve besplatno (uz reklame):
https://www.viki.com/tv/37756c-the-witchs-diner
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 10