Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1095306 puta)

0 Članova i 74 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1770 u: Veljača 17, 2018, 00:00:14 prijepodne »
cudi me da ovo niko nije pomenuo. zavodnica  ;D

ima jos po koji trejler ali ne, ne mogu.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1771 u: Veljača 17, 2018, 03:15:47 prijepodne »
Pročitaj knjigu. A stvarni slučaj je jako jeziv. Imaš slike po netu pa pogledaj kako su izgledali nakon nekog vremena.

Everything Sucks!

Čim sam čuo da se radi serija koja će biti smještena u 90-e i još coming of age odmah sam si rezervirao. Ne samo to, odlučio sam pogledati isti dan. I prilićno je razočaravajuće ispalo. Ima solidnih trenutaka, ali sve je nekako usiljeno i promašeno. Previše se trude dočarati do iskreno doba pa sve ispada nekako lažno. Nema ni P od te prljavštine, od stajlinga i slično. Muzika je tu i tam pogođena. Ima fora scena kao ova zadnja u traileru. To je bilo dobro. Glumci ok, ali nema tu kemije kao onih iz Strangers Things.

Ovo se previše trudi biti Freaks and Geeks i The Wonder Years. Šteta, još čekam u moderno doba neku jebenu seriju o odrastanju u 90-ima. Jedna generacija ima Stranger Things za 80-e, a ja sam bio teeneger u 90-ima i fali mi realan prikaz tog doba. Pogotovo su te serije sad in, ma općenito treba jedna odlična coming of age serija. Ništ, uvijek mi ostaje My So Called Life.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1772 u: Veljača 17, 2018, 09:35:41 prijepodne »
My So Called Life.

Jared Leto :000 :000 kad se samo sjetim koliko smo sve bile zaljubljene u njega ;D kako samo to? a Beverly Hills i Melrose Place?  :smfor (24): :smfor (24):

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1773 u: Veljača 17, 2018, 15:03:31 poslijepodne »

Jared Leto :000 :000 kad se samo sjetim koliko smo sve bile zaljubljene u njega ;D kako samo to? a Beverly Hills i Melrose Place?  :smfor (24): :smfor (24):

Samo sam ja u tim godinama bio fokusiran na Baywatch??? ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1774 u: Veljača 17, 2018, 15:09:27 poslijepodne »

Jared Leto :000 :000 kad se samo sjetim koliko smo sve bile zaljubljene u njega ;D kako samo to? a Beverly Hills i Melrose Place?  :smfor (24): :smfor (24):

Samo sam ja u tim godinama bio fokusiran na Baywatch??? ;D
Misliš na Pamelu?  ;D

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1775 u: Veljača 17, 2018, 15:18:11 poslijepodne »
Misliš na Pamelu?  ;D

Ne, mislim na Eriku Eleniak.... ;D
Ja sam krenuo sa 1.sezonom.... Svako poslijepodne, nije me nitko smio zvati ni obraćati mi se u to vrijeme. :lol2:

Već sam rekao da za muške očito nije multitasking.....  :smfor (9):
Evo što se desi kad istvovremeno pokušavaš ispraviti post i razgovaraš na telefonu :lol2:

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1776 u: Veljača 17, 2018, 20:00:57 poslijepodne »
Upravo sam video seriju Modus da je bila druga sezona krajem prošle godine. Gledao sam prvu sezonu i bila je više nego dobra. Još jedna od skandinavskih serija, ovaj put norveška. Dosta zapetljana radnja ali drži u budnosti tokom gledanja. Od mene dobra preporuka za ovu seriju. Naravno, ko voli ...
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1777 u: Veljača 17, 2018, 20:11:28 poslijepodne »
Upravo sam video seriju Modus da je bila druga sezona krajem prošle godine. Gledao sam prvu sezonu i bila je više nego dobra. Još jedna od skandinavskih serija, ovaj put norveška. Dosta zapetljana radnja ali drži u budnosti tokom gledanja. Ni sam ne znam kako sam propustio drugu sezonu pa je tek sada skidam. Od mene dobra preporuka za ovu seriju. Naravno, ko voli ...
Nije norveška, nego švedska serija. Glavnu ulogu igra sestra Joela Kinnamana.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1778 u: Veljača 17, 2018, 20:37:17 poslijepodne »
My So Called Life.

Jared Leto :000 :000 kad se samo sjetim koliko smo sve bile zaljubljene u njega ;D kako samo to? a Beverly Hills i Melrose Place?  :smfor (24): :smfor (24):
Haha, al žalosno je da se Beverly Hills više pamti nego My So Called Life. MSCL ozbiljna i realna serija, a Beverly Hills su se valjda mogli poistovjetiti samo tatini i mamini sinovi aka zlatna mladež makar i tu ne vjerujem da je ta serija govorila ne znam kakvu istinu.

Baywatch i MSCL baš i nema nekog smisla. Baywatch se gledao isključivo samo radi plavuša i ponajprije zbog Pamele Lee i naravno idealizirali Mitcha sa dlakavim prsima  :smfor (26):

My So Called Life se gledala radi realnosti i serija koja je postavljala važna pitanja. Kužim da je ženski dio gledao zbog Jared Leta, ali meni je uvijek u ozbiljnoj seriji koja nije Baywatch važnija priča i ta realnost. Dobro, i u toj seriji sam volio Rayanne Graff jer mi je bila bliže nego Pamela Lee koju sam volio radi nekih drugih razloga  :smfor (27): ali Rayanne je bila cura koju sam mogao susresti u tada realnom svijetu. Unikatna i svoja. Fale takvi likovi.

I danas izgleda dobro  :smfor (25):

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1779 u: Veljača 17, 2018, 20:56:26 poslijepodne »
danas izgleda bolje nego tad ;D

BH se pamti jer je imao 578 sezona, kao i Santa Barbara.. MSCL nažalost samo jednu.. stoji mi na kompu, čeka da obnovim gradivo <3


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1780 u: Veljača 17, 2018, 22:55:24 poslijepodne »
meni možda i najbolja scena jedne od najboljih serija; napravili su joj malu (ismijavajuću) posvetu u petoj epizodi Everything Sucks!

čarolija počinje na 1:29   :sbowing_100-106  :O:-)

English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1781 u: Veljača 17, 2018, 23:44:52 poslijepodne »
Nije norveška, nego švedska serija. Glavnu ulogu igra sestra Joela Kinnamana.

Ja, izgleda da sam pogrešno napisao. Skidam neku norvešku seriju pa sam o njoj razmišljao.  :agree
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1782 u: Veljača 18, 2018, 09:36:32 prijepodne »

Baywatch i MSCL baš i nema nekog smisla. Baywatch se gledao isključivo samo radi plavuša i ponajprije zbog Pamele Lee i naravno idealizirali Mitcha sa dlakavim prsima  :smfor (26):


Ma naravno da Baywatch nije bila ozbiljna serija, ali je, isto kao i BH i MP bio dio tog vremena, mog odrastanja, pa tako i cijele te generacije. I budimo skroz iskreni, nismo si prepričavali radnju epizode Baywatcha u školi, niti smo hvalili scenarij.  ;D
Ali i ja sam gledao MCSL, i bila je zbilja jedna od omiljenih, i koliko mi je bila dobra govori i to da mi je Claire Danes i danas jedna od omiljenih glumica. Ako dobro pamtim, išla je na HRT-u negdje nedjeljom ujutro, sjeća li se tko?

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1783 u: Veljača 18, 2018, 19:04:24 poslijepodne »


Ja, izgleda da sam pogrešno napisao. Skidam neku norvešku seriju pa sam o njoj razmišljao.  :agree
Koju norvesku skidas? Baci link ako nije problem?

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1784 u: Veljača 19, 2018, 01:08:09 prijepodne »


Ja, izgleda da sam pogrešno napisao. Skidam neku norvešku seriju pa sam o njoj razmišljao.  :agree
Koju norvesku skidas? Baci link ako nije problem?

Mammon drugu sezonu
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1785 u: Veljača 19, 2018, 19:23:04 poslijepodne »


Ja, izgleda da sam pogrešno napisao. Skidam neku norvešku seriju pa sam o njoj razmišljao.  :agree
Koju norvesku skidas? Baci link ako nije problem?

Mammon drugu sezonu

Napisao sam ti u PP-u.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1786 u: Veljača 20, 2018, 08:58:26 prijepodne »
future man 5 i 6 bas bas dobre, espesli 6ta koja je bila urnebesna. sto napravise dzejmsu kameronu...  :sbowing_100-106 svaka fora genijalna.
volf i dalje pobjednik svake epizode. kakav lik, nevjerovatno.
privodim kraju s11 crvenog patuljka, bogomi su dobri. bioprint epizoda sa gomilom rimera jedna od najboljih u seriji. fantasticno.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Ivan

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 2688
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Shop Around The Corner
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1787 u: Veljača 21, 2018, 11:03:16 prijepodne »
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline Stimpson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 374
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Valjevo, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1788 u: Veljača 21, 2018, 13:46:34 poslijepodne »

Da ne znam da je u pitanju Dr. Who, pomislio bi da je u pitanju neka ilustracija Hugo Prata za Korta...

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1789 u: Veljača 21, 2018, 21:06:33 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt3487382/
Forever
Odlicna ideja, ocajno odradjena. Umjesto da im vodilja bude tema serije, serija se pretvorila u detektivsku kao csi miami sa smornim epizodama koje lice jedna na drugu. I bas u jedinom zanimljivom trenutku u citavoj seriji, kad sam pomislio evo ga pocinje da zaplet, serija je prekinuta i otkazana.
Nije mi jasna ova ocjena na imdb.  :smfor (9):
Realna ocjena je 6 u vr' glave.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1790 u: Veljača 21, 2018, 22:25:21 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt3487382/
Forever
Odlicna ideja, ocajno odradjena. Umjesto da im vodilja bude tema serije, serija se pretvorila u detektivsku kao csi miami sa smornim epizodama koje lice jedna na drugu. I bas u jedinom zanimljivom trenutku u citavoj seriji, kad sam pomislio evo ga pocinje da zaplet, serija je prekinuta i otkazana.
Nije mi jasna ova ocjena na imdb.  :smfor (9):
Realna ocjena je 6 u vr' glave.
Prvo i osnovno pravilo, nikad ne dozvoli da ti ocene sa IMDb-a budu vodilja i dilema hoces li neku seriju/film gledati prema rejtingu sa IMDb-a. I ja sam se nekada davno, iskreno da ti kazem lozio na visoke ocene, smatrajuci da je serija ili film prema toj oceni odlicna, ali nakon vise od 30 godina, koliko sam ozbiljno u svetu kinematografije, shvatio sam da me ti rejtinzi nedoticu ni kao berba cvaraka na Aljasci.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1791 u: Veljača 22, 2018, 10:12:12 prijepodne »
I ja se vodim tim pravilom, ali pretezno kad su u pitanju komedije i horori (najcesce su im ocjene mnogo nize od realnih, ne znam iz kog razloga), a sto se tice drama, misterija itd, tesko da bih pogledao neki koji nema bar 6.0.
Dobar primjer za horore je Wrong Turn, koji je (u svom zanru) sasvim pristojan film, a svi nastavci filma u prosjeku imaju ocjenu 4.5-5.0. Dok za dramu bi ovo tesko bio slucaj.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1792 u: Veljača 22, 2018, 10:42:28 prijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt3487382/
Forever
Odlicna ideja, ocajno odradjena. Umjesto da im vodilja bude tema serije, serija se pretvorila u detektivsku kao csi miami sa smornim epizodama koje lice jedna na drugu. I bas u jedinom zanimljivom trenutku u citavoj seriji, kad sam pomislio evo ga pocinje da zaplet, serija je prekinuta i otkazana.
Nije mi jasna ova ocjena na imdb.  :smfor (9):
Realna ocjena je 6 u vr' glave.
forever je juesej verzija valjda danske serije, mrzi me da trazim sad. inace, bas dobra pilot epizoda koja je naravno ispala cista navlakusa. obicni procedural sramno predvidljiv.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1793 u: Veljača 22, 2018, 10:59:18 prijepodne »
reziser Forever-a kaze da je dosao na ideju kad je razgovarao sa svojim malim sinom o smrti, pa je poceo da razmislja kako bi bilo da smo besmrtni tj. da nam drage osobe ne umiru.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1794 u: Veljača 22, 2018, 11:09:04 prijepodne »
kiksah ipak, jebi ga davno je bilo...
da li su maznuli ideju odavde, ne znam, ali ima slicnosti:
new amsterdam
http://www.imdb.com/title/tt0928414/?ref_=fn_al_tt_1
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1795 u: Veljača 22, 2018, 23:19:56 poslijepodne »
Ponavljam si najbolje epizode MASH-a i opet se iznenadim koliko je Hawkeye genijalno napisani lik. Naravno, Alda je glavni što je uspio napraviti s tim likom.






Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1796 u: Veljača 22, 2018, 23:39:31 poslijepodne »
Trenutno gledam seriju McMafia. Deo gde se pokazuje da je fabrika u Češkoj je zapravo fabrika IMT na Novom Beogradu. Sve u svemu odlična serija.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1797 u: Veljača 23, 2018, 09:24:02 prijepodne »
Ponavljam si najbolje epizode MASH-a i opet se iznenadim koliko je Hawkeye genijalno napisani lik. Naravno, Alda je glavni što je uspio napraviti s tim likom.


Ja gledam ispocetka sve epizode, juce sam pogledao osam, danas planiram i vise.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1798 u: Veljača 24, 2018, 18:28:41 poslijepodne »
http://www.imdb.com/title/tt0319969/?ref_=nv_sr_1

Carnivàle
serija ne drzi bas paznju, vecina epizoda su osrednje, a i osjecam neku odbojnost prema vecini likova. Ipak sam je pogledao do kraja jer ima samo 2 sezone i nisam se pokajao jer je poslednja epizoda odlicna, svidja mi se kako je predstavljena konacna borba izmedju dobra i zla.
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1799 u: Veljača 26, 2018, 21:38:58 poslijepodne »


http://www.imdb.com/title/tt1119176/?ref_=fn_al_tt_1

Zavrsio sam poslednje 2 sezone, i generalni utisak, malo je reci, odlicno. Izuzev glume koja nije u svim sezonama bila bas na vrhunskom nivou, sve ostalo je maestralno.
Secam se svojevremeno je isao na nekom Crime kanalu, citav doku serijal o kriminalu u Australiji, s pocetka 20. veka pa gotovo sve do danas, i neke price i desavanja su nasla svoje mesto i u seriji.
Zaista su se potrudili da docaraju kako je sve bilo, snimajuci gotovo na pravim lokacijama gde su se ubistva desavala, koristeci prave masine za pravljenje droge i td. a sve uz podrsku naratora koji je dodatno doprineo svemu i prokleto dobrim soundtrackom, mozda jednim od najboljih koji sam ikad cuo u nekoj seriji.
Jedino zameram sto nisu jednu sezonu posvetiti ludom Mark Ridu, zvanom "Chopper" po kojem je snimljen film http://www.imdb.com/title/tt0221073/?ref_=nv_sr_2 Naknadno su se setili ove godine da snime mini seriju o njemu od 2 epizode, a mislim da zasluzuju mnogo vise, ali dobro...

Summa summarum, usudicu se da kazem da je meni "Underbelly" jedna od najboljih serija radjena prema istinitim dogadjajima, pa ko nije gledao, ja je od herca preporucujem.