Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Što se čita?  (Posjeta: 15234 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline filmsman

• Razina 2
  • Spol: Muški
Što se čita?
« Odgovori #180 u: Kolovoz 14, 2019, 22:51:02 poslijepodne »
Prag Dragulj u srcu Evrope

Izuzetna publikacija sa 180 vruhunskih fotografija na vrhunski kvalitetnom papiru.
  Izdavac je Daniel Pinta. Malo se teze nalazi ali vredi svaku paru.Cena je oko 12 evra..

Il deserto dei tartari 1976 Italy war, drama

Veoma umetnicki uspela ekranizacija Dino Buzzatijevog romana Tatarska pustinja.
 Filozofsko egzistencijalan film sa sjajno docaranom pomalo mystery atmosferom.
 Porucnik Drogo dolazi u pustinju u nedodjiju, da sluzi svoj vojni rok.Odan je svojoj sluzbi i drzavi.
Postepeno ga sve vise privlaci atmosfera kasarne , polako sve redje ide na svoja vojna odsustva .
Film  pokrece neka veoma duboka zivotna pitanja, pocev od pronalazenja smisla  za koja nema lakih i brzih odgovora.
Ocena 8/10
« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2019, 14:54:03 poslijepodne od hyde_sb »

Offline bebapecic

• Razina 3
  • Spol: Ženski
Odg: Što se čita?
« Odgovori #181 u: Kolovoz 17, 2019, 20:44:48 poslijepodne »
Američki Bogovi Neila Gaimana, jako neobično, to je sve što za sada imam reći :D
Da dodam:uzivaces.Majstorsko delo.malo akcije,malo filozofije religija,tu je dosta fantastike...bas volim da citam Nil Grejmena ;D

Offline bebapecic

• Razina 3
  • Spol: Ženski
« Odgovori #182 u: Kolovoz 17, 2019, 21:18:04 poslijepodne »
Patrick Rothfuss - Ime vjetra Kronike Kraljosjeka, Prvi dan

"Krao sam kraljevne iz grobova uspavanih kraljeva. Spalio sam grad Trebon do temelja. Ubio zmaja. Proveo sam noć s Felurian i otišao zadržavši i zdrav razum i život.
Izbacili su me sa Sveučilišta u dobi kad većinu tek primaju. Kročio sam noću putovima o kojima se drugi boje govoriti danju.
Razgovarao sam s bogovima, ljubio žene i pisao pjesme od kojih putujućim sviračima naviru suze na oči. Zovem se Kvothe. Možda ste nekad čuli moje ime."

Upravo završio knjigu koja je nekolike godine strpljivo čekala na polici svoj red. Sad kad sam je završio mogu samo reći da je predugo čekala i da je moja greška. Knjiga koja vas odmah kupi i morate je čitati svaki dan i sve više. Zanimljiva priča o jednom djetinjstvu, odrastanju, nesrećama i pustolovinama.
Sa zadovolstvom gledam dva dela Rotfusove trilogije u svojoj biblioteci i sa nestrpljenjem cekam treci finalni deo.Za treci deo se ne zna kad ce biti napisan(ovo ko da je prelazna bolest s Martina ;D).Sve gore navedeno pls pojedini delovi sukao pesma u prozi,predivno(Noc sa Felurijankom)

Online Pista

• Razina 2
« Odgovori #183 u: Kolovoz 17, 2019, 23:37:26 poslijepodne »
Karl Uve Knausgor:Moja borba.Prvu knjigu od sest izdatih citam.Brutalno naturalisticka i iskrena autobiografija."Srcu je zivot jednostavan:kuca koliko moze.Onda stane."

Offline zuza

• Razina 2
« Odgovori #184 u: Kolovoz 23, 2019, 02:08:55 prijepodne »
Posto sam u fazonu gledanja skandi serija uzela sam da citam knjigu  Linda.Napisao ju je Svedski pisac i kriminolog  Leif GW Persson.Za sve vreme citanja knjige imam utisak da gledam seriju.Covek tako slikovito pise da je neverovatno. Tri romana su mu proglasena za romane godine u  Svedskoj.Ameri su mu otkupili prava za snimanje serije zasnovane na romanima o Everu Bekstromu.I serija je pocela da se emituje jos 2015.,nisam je gledala ,ali posle citanja ovog romana cu pokusati da je pronadjem i pogledam.Zaista sve preporuke ,lepa krimi prica,malo humora,bas je za opustanje.

Evo zavrsila sam Lindu i pocinjem po treci put da citam Miris mraka od Miomira Petrovica.Ovo je po meni jedna od najlepsih porodicnih prica koju je napisao neko od nasih pisaca.To je prica o dve porodice ,jedna je porodica Maksimovic i njihova prica pocinje u Trebinju,druga je porodica Teodopulos i njihova prica pocinje u Grckoj.Obe ce zavsiti i sresti se u Beogradu ,na Dorcolu.Knjiga ima i pomalo autobiografskih delova. I dok sam je prvi put citala ,bila sam fascinirana,a tek kad sam u vreme citanja dobila poziv na rucak u kafanu Stara Hercegovina koja se pominje u knjizi ,imala sam osecaj da sam se vratila godinama unazad.

Offline markom

• Razina 1
  • *
« Odgovori #185 u: Kolovoz 30, 2019, 19:00:58 poslijepodne »
Homo Deus - Kratka istorija sutrasnjice, poucna knjiga koja daje pogled na blisku i daleku buducnost. Ova knjiga je nastavak knjige „Sapiens: Kratka istorija čovečanstva“.