Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: KODI-pitanja, saveti, predlozi...  (Posjeta: 13440 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alekma

• Razina 0
  • Spol: Muški
Odg: KODI-pitanja, saveti, predlozi...
« Odgovori #90 u: Prosinac 31, 2017, 09:20:11 prijepodne »

Wondershare  converter ultimate

Odlican univerzalan video konverter, pogodan za  konvertovanje svih mogucih formata, ukljucujuci i noviji codec 265. Isprobao sam ga i toplo ga preporucujem.

Offline coa

• TDDCrew VIP
  • 91:72, 107:69, 97:54
« Odgovori #91 u: Svibanj 29, 2018, 11:54:01 prijepodne »
ne mogu nac temu dje je Bon pisao o kodecima, kompresijama, ne znam...
uglavnom...
skinuo sam jednu seriju, neki amazon rip, mkv ekstenzija je u pitanju. e sad, posto sve na lap topu gledam a na njemu je XP (ne moze nista drugo) kad pokrenem bilo koji plejer pusta se samo ton - no video. sve sam kodeke probao, ali nista.
zanima me ima li kakav tool sa kojim bi mkv prebacio u avi, mp4... ??? mislim, mogu izguglat, ali znam da je Bon dosta toga izbacio nedje... pa ga cekam  ;D
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #92 u: Svibanj 29, 2018, 19:05:04 poslijepodne »
ne mogu nac temu dje je Bon pisao o kodecima, kompresijama, ne znam...
uglavnom...
skinuo sam jednu seriju, neki amazon rip, mkv ekstenzija je u pitanju. e sad, posto sve na lap topu gledam a na njemu je XP (ne moze nista drugo) kad pokrenem bilo koji plejer pusta se samo ton - no video. sve sam kodeke probao, ali nista.
zanima me ima li kakav tool sa kojim bi mkv prebacio u avi, mp4... ??? mislim, mogu izguglat, ali znam da je Bon dosta toga izbacio nedje... pa ga cekam  ;D

Ako je samo za reprodukciju skini ili
   VLC https://www.videolan.org/vlc/index.html
ili PotPlayer https://potplayer.daum.net/

Ja lično godinama koristim Pot mada raja masovno koristi VLC.
Oba bi trebalo savršeno reprodukuju sve što postoji pošto imaju svoje kodeke.
Opet naglašavam za reprodukciju.
Za enkodiranje konvertovanje muxanje rad s titlovima itd treba malo više rada znanja alatki itd.

Znači ako ti ova dva ne puste ne valja ti fajl. Ili nešto s hardwarom. To već ne znam.

Edit.. da nismo van teme sasvim Kodi takođe može savršeno da reprodukuje sve kodeke.
Kodi je kao plejer superiorniji i od ova dva :)
Javi šta je bilo. :)

Offline alfred

• Razina 2
« Odgovori #93 u: Svibanj 29, 2018, 23:32:58 poslijepodne »
Znam nije pravo mjesto ali kako na forumu otvoriti novu temu.Nigdje nikakve ikone.Htio sam otvoriti temu o Android boxu u Hardware/software ali nisam uspio.
Svaka pomoć dobrodošla.Samo ikona pročitano postoji.
lp
Series Rules

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #94 u: Svibanj 30, 2018, 07:47:58 prijepodne »
otvori novi temu, tab ovamo desno.
muka mi je vatat skrinsot sad.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #95 u: Svibanj 30, 2018, 08:58:31 prijepodne »
Ako je samo za reprodukciju skini ili
   VLC https://www.videolan.org/vlc/index.html
ili PotPlayer https://potplayer.daum.net/

Ja lično godinama koristim Pot mada raja masovno koristi VLC.
Oba bi trebalo savršeno reprodukuju sve što postoji pošto imaju svoje kodeke.
Opet naglašavam za reprodukciju.
Za enkodiranje konvertovanje muxanje rad s titlovima itd treba malo više rada znanja alatki itd.

Znači ako ti ova dva ne puste ne valja ti fajl. Ili nešto s hardwarom. To već ne znam.

Edit.. da nismo van teme sasvim Kodi takođe može savršeno da reprodukuje sve kodeke.
Kodi je kao plejer superiorniji i od ova dva :)
Javi šta je bilo. :)
probao sam gomilu toga, vlc inace koristim. ali isti je rezultat. radi to na win7 koji mi je na desktopu ali ne mogu tako gledat. mi smo navikli da lezimo  ;D
inace mi je, bez obzira na xp svaki fajl bilo koji plejer otvarao, samo sam neke obicne kodeke imao instalirane ali mi prije neki mjesec ode OS, od tad konstantno problemi (jebi ga 10god star laptop)... cak ni x265, hevc sta li je, ne mogu otvorit vise, a normalno je radilo.
nema veze, evo sam sinoc od Ivana sto mi je poslao pustio sa PB-a neke mp4 formate, avg dwnl rejt 4kbps  ;D pa kad bude bude...
hvala puno!
c/p

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #96 u: Svibanj 30, 2018, 09:41:24 prijepodne »
Ja sam skidao neke Uhd 4k videa da probam. Kada nema snage procesor da obradi sve podatke zakuca na 100℅ slika počne da secka i da kasni za tonom.
Kod tebe nema slike što meni sugeriše da nemaš konkretni kodek. Opet kažem probaj 32bitni Pot odradi komplet imstalaciju. Na kraju instalacije  će ti ponuditi i dodatne kodeke i to odradi.

A ono što se tiče Os ima nekih tanjih sedmica koje su ljudi krojili za starije makine.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #97 u: Svibanj 30, 2018, 09:51:10 prijepodne »
aj vidjecu taj 32pot...
nece na ovaj moj nista osim xp-a. pokusavao sam nekih verizja sedmica ali odma blu skrin izbaca pri boot-u. podesavao sam sto se moglo po biosu, ali dzaba nece. nije kompatibilno nesto od hardvera i cao. a inace sam na jos gore rage instalirao i 10ke bez problema.
mislim, da vidis samo kako radi ovaj moj ltop kad se pokrene mozila npr. sve bi ti bilo jasno. samo ga za gledanje koristim. cak ni av nijesam htio da stavim jer bi samo jos gore radio.
c/p

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #98 u: Lipanj 28, 2018, 21:11:25 poslijepodne »
Upravo sam instalirao Phoenix reborn.
Konfigurisana verzija Kodija sa odličnim adonima, konfigurisan simple iptv adon+epg ubačen.
Nisam još sve pregledao ali sve što meni treba tu je bravo  :clapp

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #99 u: Srpanj 03, 2018, 20:54:46 poslijepodne »
Da ne ispadne da izmišljam i da lažem što reko Eedo..

Offline zonzexon

• Razina 1
  • *
« Odgovori #100 u: Kolovoz 26, 2018, 16:45:58 poslijepodne »
Kodi koristim na 3 Android Box-a u kući pošto sam stavio NAS i streamujem lokalno sav HD ili 4K sadržaj, fantastičan softver u kobinaciji sa odgovarajućim pluginovima neprikosnoven, ali bih korisnicima KODI-ja na Android platformama prepurucio da skinu plugin koji se zove Advanced settings nisam siguram kršim li pravilnik ako postavim linkove, naime taj plugin služi da podignete memorijski buffer samog boxa, primera radi ako box ima 2GB rama Kodi fabrički koristi buffer od oko 150Mb (u HD-u nešto oko 20-30sekundi) što je izuzetno malo ako gledate HD pogotovu 4K pa dolazi do seckanja kod učitavanja odnosno punjenja buffera. Sa Advanced settings možete da podignete buffer (recimo na 700-800Mb 2-3 minuta) jer imate dovoljno rama na raspolaganju (ako imate uređaj sa 2GB ili više rama) i samim tim izbegnete seckanje slike pa čak i ako vam net na neko kratko vreme uspori. Izuzetno je korisno za ljude koji gledaju IPTV ili bilo kakav online stream uz pomoć KODI-ja.

Offline zonzexon

• Razina 1
  • *
« Odgovori #101 u: Kolovoz 30, 2018, 20:57:33 poslijepodne »
Rajo jedno pitanje pošto verujem da većina od vas koristi Kodi kao multimedijalni player, elem u pitanju je screensaver sekcija, naime Apple je za svoj Apple Tv izbacio screen saver Aerial sa predivnim snimcima ne verujem da je snimano dronom verovatno kamera na kopter i vozi jer je kvalitet snimaka kao i lokacije fantastican, uspeo sam da poskidam te snimke sa neta ima ih u HD i u 4k rezoluciji, E sad našao sam video screen saver plugin za Kodi koji radi baš ono što ja želim, tipa kad krene snimak ima overlay sa vremenskom prognozom za današnji i naredne dane, poprilično može da se customizuje, vreme pokretanja, koje snimke, da li da ponavlja snimke ili ne i bla bla. PROBLEM je u tome što nakon 2 minuta nakon pokretanja box bukvalno zamrzne, nije do snimaka kad oh ovako pustim na boxu sve ide super, problem je definitivno plugin, zna li neko od vas za neki drugi plugin koji radi baš istu foru dakle video + overlay sa vremenskom prognozom?
Unapred hvala.

Ako neko želi da pogleda kakvi su to snimci, oduševiće vas sigurno, možete to uraditi na sledećem linku.
http://benjaminmayo.co.uk/watch-all-the-apple-tv-aerial-video-screensavers

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #102 u: Kolovoz 30, 2018, 23:02:24 poslijepodne »
Možda je problem prevelik bitrate 6 149 kb/s. Ili što je full hd ili što je quick time tj apple kodek.
Navodno Apple ima i neke zaštite. Ne bi znao.

Offline zonzexon

• Razina 1
  • *
« Odgovori #103 u: Kolovoz 31, 2018, 09:43:28 prijepodne »
Bon, nakon dobrih 5 sati sam provalio šta je zapravo bio problem, naravno prva pomisao mi je bila veliki bitrate, Apple Mov (QuickTime) codec, pa sam uzeo i putem Handbreak-a konvertovao u stari dobri mp4 spustio bitrate na 2500kbps i dobio isti rezultat, snimak krene kao i prognoza i do maximalno 2 minuta ide i zamrzne box isto kao i sa MOV formatom i velikim bitrate-om, probao sa konvertovanjem u Xvid pa čak i u Mpeg2 sa još manjim bitrate-om i opet je box zakucavao, ne budem lenj probam na drugom boxu sve navedeno i opet zakucavanje. Pazi sad ovu glupost kad sam isključio HDMI-CEC (koristim da jednim daljincem kontrolišem TV,BOX i 5.1 sistem), zevao sam u screensaver 20 min zakucavanja bez, probam bez CEC-a na drugom boxu isto radi savršeno, iz nekog razloga pluginu CEC smeta bez obzira dohvatao ti daljinski od tv-a ili ne. Isključio CEC, vratio onu USB mini tastaturu sa touchpadom i sve radi savšeno, vratio gomilu daljinaca na sto pošto nema više CEC-a ali je sad milina kad uđeš u dnevni i preko celog ekrana idu oni savršeni snimci sa sve vremenskom prognozom. Ako nekad budeš koristio da znaš zbog koje gluposti to nije htelo da radi.

Offline LeDu

• Razina 2
« Odgovori #104 u: Studeni 06, 2018, 09:37:54 prijepodne »
nisam znao gde ovo da podelim sa vama, ova tema mi se učinila kao pogodno mesto

Offline donnie

• Razina 1
  • *
« Odgovori #105 u: Srpanj 20, 2019, 11:51:01 prijepodne »
Imam problem, naime imam par crtića sa hrvatskim DTS zvukom koji se ne čuje, nego moram svaki put ići u postavke/audio postavke/ i isključiti "omoguči izlazni uređaj", no onda se zvuk reproducira u stereu. Na filmovima DTS radi najnormalnije.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #106 u: Rujan 15, 2019, 00:11:39 prijepodne »
da nema neko novu Kodi verziju za Apple TV 4k (tvos 12.4) , uredjaj je JB tako da mogu signirati i instalirati paket, samo nemam paketa, najnovije sto sam nasao je verzija 17.*.
Kodi je open source ako ima onda ga ima na njihovom sajtu.
Ovde je 18.4 ios https://kodi.tv/download