Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 73315 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrwitza

• Razina 2
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #600 u: Listopad 30, 2019, 17:12:11 poslijepodne »
Da nije zmajeva i nj.majke i pomalo erotike serija nebi imala nikakvog smisla.
Suvise sporo odvijanje radnje sve je moglo u 2 sezone da se skrati po meni.
To sporo odvijanje radnje po meni i nije toliki problem jer je zaista bezbroj likova i prica koje se vrte oko njih, tako da se prica morala postepeno odvijati. Ono sto je problem je ta poslednja sezona gde su prosuli sve, tokom cele serije su gradili odredjene likove koji bi na kraju poginuli na krajnje glup, bizaran i lakomislen nacin. Tirion koji je tokom cele serije vazio za mudru osobu i nekoga koji dobro razmisli o svim mogucim konsekvencama pre nego sto napravi potez, na kraju serije donosi brzoplete i lakomislene odluke, samo jedan od primera..

Offline skraljic

• Razina 0
« Odgovori #601 u: Studeni 15, 2019, 11:27:51 prijepodne »
Vrijedi pogledati, prekrasni krajolici, intrige, ispočetka malo previše fantastike ali kasnije se čovjek prilagodi.

Offline Sammy_W

• Razina 1
  • *
« Odgovori #602 u: Veljača 03, 2020, 14:54:26 poslijepodne »
Serija mi u početku, u prvoj sezoni, ima možda malo sporiju radnju, ali nakon nje me iznenađujuće privukla. Produkcija je stvarno na vrhuncu kao i sve HBO serije, a radnja kroz sezone, bar meni, postaje sve zanimljivija. Zamjerka koju bih našao bi bila u prevelikoj količini golotinje i možda nekih i nepotrebnih scena vezanih uz to

Offline adenozintrifosfat

• Razina 0
  • Spol: Ženski
« Odgovori #603 u: Veljača 04, 2020, 13:40:31 poslijepodne »
Pre no sto sam odgledala prvu epizodu prve sezona prvo sam procitala prvu knjigu,knjiga mi je izazvala odusevljenje. Gledajuci posle prvu sezonu bila sam srecna da sam prvo procitala knjigu pa pocela gledati jer su ogolili dosta detalja iz knjige kroz seriju. Medjutim,nastavila sam da gledam dalje sve sezone do poslednje koja jos nije bila izasla. Sve te sezone do poslednje bile su odlicne! Kada je izasla poslednja razocarala sam se skroz,tako je nekako uradjeno nabacano,bezveze,kao da su snimali iz malog budzeta. Posle svega vratila sam se knjigama,koje su mnogo bolje od same serije.

Offline Somimaestro

• Razina 0
« Odgovori #604 u: Veljača 05, 2020, 21:43:42 poslijepodne »
Ne mogu da razumem da ozbiljna kuća poput HBO dopusti sebi da seriju u koju je uložila toliko novca i truda na kraju upropasti toliko da poslednja sezona bude negledljiva. I to sve za boga samo zato što Martin nije učestvovao u produciranju poslednje sezone. Pa valjda im je ostavio neke sugestije. Knjige su sjajne iako vetrovi zime nikako da izađu ali serija im nije ni do kolena.

Offline Kat

• TDDCrew User
  • Spol: Ženski
« Odgovori #605 u: Veljača 06, 2020, 16:01:17 poslijepodne »
Ne mogu da razumem da ozbiljna kuća poput HBO dopusti sebi da seriju u koju je uložila toliko novca i truda na kraju upropasti toliko da poslednja sezona bude negledljiva. I to sve za boga samo zato što Martin nije učestvovao u produciranju poslednje sezone. Pa valjda im je ostavio neke sugestije. Knjige su sjajne iako vetrovi zime nikako da izađu ali serija im nije ni do kolena.

Kako misliš "negledljiva" ? I šta  konkretno  zameraš - na toku i završetku  priče ili na "tehničkom" delu ( na koji način su priču preneli na ekran) ?

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #606 u: Travanj 11, 2020, 00:08:10 prijepodne »

da se malo zabave i got-ov-ci.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vesa73

• Razina 1
  • *
« Odgovori #607 u: Svibanj 20, 2020, 08:37:51 prijepodne »
Game of Thrones je fenomen jedne ere, konkretno prošle decenije. Promenila je televiziju na mnoge načine: popularizovala je žanr kome pripada, uspela da zadobije pažnju ljudi različitih doba, zanimanja, opredeljenja, gledali su je  srednjoškolci, kao i ljudi zrelih godina kojima su zmajevi, princeze, magije itd. bile strane. Ona je jedna od retkih stvari na TV-u koja je bila i popularna a i kvalitetna i zbog toga će, delom barem, uvek biti zapamćena ali će je uvek pratiti stigma lošeg i zbrzanog kraja i to je to, nažalost. Debakl.
Biće zapamćena.
Što se tiče knjiga, ja sam u taboru ljudi koji misle da ih pisac nikada neće ni završiti jer, prosto, ne ume i ne može. Ceo svet ga siluje a on se tu zapetljao kao pile u kučine i ne ume da se izmigolji.
Ova serija će uvek imati mesto u mom srcu jer mi je jedno vreme bila bukvalno beg, uvek me je taj svet oduševljavao i odvajao me od često loše situacije sa društvom/porodicom i slično, međutim ne želim da je gledam ponovo, eventualno ću da nastavim sa čitanjem knjiga (pročitao sam prve dve!) i to je to.