Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 47837 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dean.winchester

• TDDCrew User
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
Odg: Game of Thrones
« Odgovori #570 u: Svibanj 27, 2019, 22:06:44 poslijepodne »
I dalje ne mogu da vjerujem kako je HBO mogao dopustiti poslije epizoda 'Hardhome' i 'Battle of the Bastards' onakvu bitku za Winterfell, nikako da mi udje u glavu kad su se smirile strasti. Ajd i nekako bih 'progutao' nelogičnosti oko bitke za tron, ali brate mili serija počinje scenom sjeverno od zida i spominju se WhiteWalkeri kroz čitavih sedam sezona, da bi ih u osmoj sezoni roknuli u jednoj epizodi. Ne mogu to da im oprostim nikako, jer mi je takav kraj sa WW beskrajno glup. Upropastili su mi jednu od omiljenih serija.
Reality is almost always wrong.

Offline pesha

• Razina 0
« Odgovori #571 u: Svibanj 29, 2019, 21:40:33 poslijepodne »
Moje mišljenje je da je HBO iskoristilo Bitku za Winterfelld da napravi mali uvod u spin-off prequel od kojeg očekuju dosta - pricu o Noćnom Kralju . Posle završne scene sedme sezone kad jaše zmaja, dodali su još da mu vatra ne može ništa, - dvije stvari kojie su karakteristične za Targarijene, navode na pretpostaviku da je Noćni Kralj jedan od njih.
Ujedno su sa ovakvim krajem učinili uslugu GRRM-u da "Vjetrovi zime" budu najisčekivanija knjiga

Offline Dibidus

• Razina 1
  • *
« Odgovori #572 u: Lipanj 02, 2019, 11:41:00 prijepodne »
Odgledao sam "The Game Revealed" behind the scenes koji su napravili za svaku epizodu iz osme sezone, kao i The Last Watch dokumentarac, i fascinantna mi je tolika razlika izmedju stila jedne i druge produkcije. Jasno je da je dokumentarac-dokumentarac, ali ovaj HBO-produced The Game Revealed je toliko brz, toliko su kratki kadrovi i brojni i sve je pokriveno tom dramaticnom muzikom, bas je onako senzacionalisticki odradjeno. Voleo bih da su te intervjue sa glumcima odradili u ovom dokumentarcu, da zapravo moze da se vidi i cuje nesto pametno i stekne pravi utisak.

Offline Zlatko73

• Razina 1
  • *
« Odgovori #573 u: Lipanj 02, 2019, 14:10:42 poslijepodne »
Moje mišljenje je da je HBO iskoristilo Bitku za Winterfelld da napravi mali uvod u spin-off prequel od kojeg očekuju dosta - pricu o Noćnom Kralju . Posle završne scene sedme sezone kad jaše zmaja, dodali su još da mu vatra ne može ništa, - dvije stvari kojie su karakteristične za Targarijene, navode na pretpostaviku da je Noćni Kralj jedan od njih.
Ujedno su sa ovakvim krajem učinili uslugu GRRM-u da "Vjetrovi zime" budu najisčekivanija knjiga

I sem što su uproprstili dobru seriju, pa svako ko je imao samo reči hvale, nikom je preporučiti za gledanje neće, napravili su jednu do dve mrtve krave koje će da muzu u budućnosti sa jednom ili dve serije o Noćnom Kralju i šta je bilo pre Starkovih i Lanistera, i svako ko i bude gledao te serije, čiji kvalitet je već sada upitan, gledaće ih i razmiđljati kako li će ih u*rati na kraju.

Offline darthboba

• Razina 2
  • Everything's shiny!
« Odgovori #574 u: Lipanj 04, 2019, 19:56:03 poslijepodne »
Greota je da se sve sada svede na to koliko je neko ogorcen ili ne zadnjom sezonom. Da promenimo pravac rasprave (mozda) -

Koji epizodni glumac vas je najvise iznenadio svojom pojavom?

Za mene je to Rosabell Laurenti Sellers koja je igrala Tyene Sand. Gledao sam je sa cerkom u seriji (crtacu) Mia i ja. Zanimljivo je koliko su te dve uloge suprotne jedna drugoj :)

- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline coa

• TDDCrew VIP
  • 91:72, 107:69, 97:54
« Odgovori #575 u: Lipanj 05, 2019, 08:27:22 prijepodne »
nijesam imao volje nastavljat poslije prve ep, jer bukvalno nije bilo osobe koja nije razocarana sezonom. internet hejt necu pominjat.
e u ova dva dana pogledah preostalih pet, kisa u pg ne staje, utakmica skoro i da nema... pa ajde...
sta znam, nikad nijesam bio vezan za gejmotron, bas sam znao duge pauze da pravim, necesto i da zaboravim, citam spojlere, da ne pominjem kolko pojma nemam kako se ko zove. dobro, ove bitne znam  ;D
nijesam ni razocaran ni odusevljen, mada me ona zavrsnica oko rogatog ledenog badass-a i njegove armije stvarno iznervirala. da ne duzim, sve ste rekli oko toga. nema potrebe ponavljat.
e da, i drugi zmaj... sve me zaboljelo zivotami...
fanovi, glave gore, ide ljeto get wild  ;D
i ne vjerujem da ovo moze bit gore od the straina. nije uporedivo, ali je imalo toliki potencijal i mogla je to bit jedna epska jeziva vampirska prica. e to je pravi shitstorm.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #576 u: Lipanj 05, 2019, 09:04:10 prijepodne »
uh...  ;D
Spoiler: prikaži

bad dragon!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline donnie

• Razina 1
  • *
« Odgovori #577 u: Lipanj 20, 2019, 18:18:57 poslijepodne »
Mislim da je serija definitivno precjenjena, gledao sam sve epizode i makar zadnja sezona, čak i zadnje dvije su dosta promjenile ton serije kakav je u početku bio, al bilo je ok, taj neki holivudski happy end. Iako su ocjene malo pretjerane, produkcijski je savršena, vide se svi ti miljuni na ekranu, no sve u svemu, niš posebno.

Offline Venom

• Razina 0
« Odgovori #578 u: Lipanj 20, 2019, 21:40:31 poslijepodne »
Citat: Venom
Serija je vrhunska, bez obzira sto su joj unistili kraj.
Prvih 6-7 sezona joj niko ne moze oduzeti

Offline draganson

• Razina 2
« Odgovori #579 u: Lipanj 21, 2019, 10:36:59 prijepodne »
Kada sam krajem 1996. prvi put pročitao knjigu Game of thrones A song of ice and fire nisam ni sanjao da će ikada uspeti da snime seriju po toj knjizi,delovalo je nerealno iz više razloga.
Ali sam mislio da ću do 2019. pročitati svih sedam najavljenih delova serijala A song of ice and fire međutim,serija počela i  završena a šeste knjige ni na vidiku.
Puno toga je već rečeno o samoj seriji i tako da ću ukratko reći da je serija u većoj meri opravdala moja očekivanja, najviše prvih pet sezona dok su scenaristi imali gotove knjige kao smernice,čim je knjiga nestalo opao je i sam kvalitet gradnje likova po čemu je ova serija kao i knjige izuzetno upečatljiva.
Selekcija glumaca je odlična, tu nemam zamerke, čak i na sam kraj nemam zamerke ali mi je iskreno krivo što je poslednja pa čak i sedma sezona poprilično lošije u poređenju sa prethodnim sezonama.
Šta je tu je, čekamo nove serije koje je već najavio George R. R. Martin u nadi da ga nisu opili milioni i da će završiti započeto.

Offline Eadnp

• Razina 3
« Odgovori #580 u: Lipanj 21, 2019, 22:25:07 poslijepodne »
Iz čiste znatiželje pogledao sam dokumetarac The Last Watch, sam po sebi nije ništa posebno ali fascinantno je bilo vidjeti neke stvari o kojima ponekad čovjek ne razmišla, o stvarima koje su potrebne da se realizira neka serija ili film.
Fascinantno je bilo za vidjeti kolika je to produkcija, koji su resursi sve bili potrebni da se sve to snimi, da je bilo potrebno jedanest tjedana da se snimi samo jedna epizoda (mislim treća), da su u sedam tjedana napravili iz ničega repliku Dubrovnika...
Stvarno toliko truda i novaca da bi se napravio spektakularni završetak jedne od najboljih serija ikada i da bi konačni rezultat bio takav kakav je.
Zaista se može reči da su postali žrtve vlastitog uspijeha prijašnjih sezona i da je cijela serija postala prevelika (preskupa) i postavila prevelike standarde koje na kraju uz sav trud i dobru volju unisu uspijeli ostvariti.
“It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.”
― Anthony Burgess, A Clockwork Orange

Offline donnie

• Razina 1
  • *
« Odgovori #581 u: Lipanj 24, 2019, 19:21:48 poslijepodne »
Pogledaj si dokumentarce o snimanju Gospodara Prstenova, svaki nastavak ima puna dva DVD diska o snimanju filma, vidi se veličina te industrije koja se u kompleksnosti i veličini može mjeriti s autoindustrijom

Offline Eadnp

• Razina 3
« Odgovori #582 u: Lipanj 24, 2019, 20:10:25 poslijepodne »
Pogledaj si dokumentarce o snimanju Gospodara Prstenova, svaki nastavak ima puna dva DVD diska o snimanju filma, vidi se veličina te industrije koja se u kompleksnosti i veličini može mjeriti s autoindustrijom
Ok,ali postoji jedna velika razlika ovdje se radi o igranoj seriji koja se snimala godinama, gdje su glumci od gotovo anonimnih postali velike zvijezde i hoce raditi neke druge projekte nemjerljivo većeg profita. Sam Martin je izjavio da bi ootimalno bilo da su mogli snimiti 12 sezona ali to je finacijski čak i za HBO bilo neizvedivo.(sve razlozi ubrzanog i za većinu nezadovoljavajučeg završetka).
Zbog svega toga se niti jedna serija ne može uspoređivati s filmom
“It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.”

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #583 u: Lipanj 24, 2019, 23:53:32 poslijepodne »
GOT je bio izuzetak od svakih pravila u vezi serija. Bar je bio do samog kraja.
Kraj je bio sasvim običan. Nije sasvim ni reč o parama. Ovo na kraju je bilo isto skupo verovatno.
Verovatno su, kao u Černobilu, dali vlast nekom direktoru fabrike obuće.
Dovoljnan je jedan da upropasti.

Offline Eadnp

• Razina 3
« Odgovori #584 u: Lipanj 25, 2019, 14:12:12 poslijepodne »
GOT je bio izuzetak od svakih pravila u vezi serija. Bar je bio do samog kraja.
Kraj je bio sasvim običan. Nije sasvim ni reč o parama. Ovo na kraju je bilo isto skupo verovatno.
Verovatno su, kao u Černobilu, dali vlast nekom direktoru fabrike obuće.
Dovoljnan je jedan da upropasti.
jel misliš na postolara koji je radio seriju ili upravljao nuklearkom. ;D

Offline Mikalica

• Razina 3
« Odgovori #585 u: Lipanj 25, 2019, 16:00:01 poslijepodne »
Evo da i ja dam svoj obol o GoT-u.
Nakon odgledane prve epizode prve sezone, rekoh sebi da će ovo biti jedna jako dobra serija. Nakon odgledane druge epizode prve sezone, rekao sam sâm sebi da će serija biti bzvz > ne u smislu bzvz bzvz da ne valja nego da će milijuni ljudi biti njome zaluđeni, a zapravo da neće biti ništa posebno. I takvo je ostalo moje mišljenje sve do zadnje epizode zadnje sezone. Osim par epizoda kroz sezone, GoT sam gledao kad sam stigao odnosno pri kraju sam čak i gledao istu večer nakon izlaska epizode, ali samo zbog spojlera koje je čovjek jedva mogao izbjeći... Sve u svemu, GoT je po meni jedna jako precijenjena serija koja ne zaslužuje toliki hype.

Offline zuza

• Razina 1
  • *
« Odgovori #586 u: Srpanj 27, 2019, 18:43:53 poslijepodne »
Meni su se dopale prve dve sezone i sesta,od ovih ostalih me zaboleo mozak.Ko je kome brat ,sestra ,muz,ko radja zmajeve,ko leti na njima,ko je glavni naslednik prestola ako znam ubio me Bog.Pogotovu imam zbrku u glavi kad pocne nova sezona,nemam pojma sta je bilo u prethodnim

Offline darthboba

• Razina 2
  • Everything's shiny!
« Odgovori #587 u: Srpanj 29, 2019, 11:47:48 prijepodne »
Meni su se dopale prve dve sezone i sesta,od ovih ostalih me zaboleo mozak.Ko je kome brat ,sestra ,muz,ko radja zmajeve,ko leti na njima,ko je glavni naslednik prestola ako znam ubio me Bog.Pogotovu imam zbrku u glavi kad pocne nova sezona,nemam pojma sta je bilo u prethodnim

A zamisli kako je tek nama koji smo citali knjigu, pored svega toga jos treba i da zamisljas likove... uzasno je kada moras da ukljucis mozak da bi ispratio seriju, zar ne?
- Captain Piett?
- Yes, my Lord?
- Make ready to land our troops beyond their energy shield and deploy the fleet so that nothing gets off the system. You are in command now, Admiral Piett.

Offline su57f22

• Razina 0
« Odgovori #588 u: Srpanj 29, 2019, 18:28:21 poslijepodne »
Serija se dobro kretala kroz sve sezone tako da me ne cudi bezvezni kraj.Sve je to dio biznisa i gledanje u buducnost i kako priklonit sebi gledatatelje za nove projekte.

Offline zuza

• Razina 1
  • *
« Odgovori #589 u: Kolovoz 13, 2019, 11:42:26 prijepodne »

A zamisli kako je tek nama koji smo citali knjigu, pored svega toga jos treba i da zamisljas likove... uzasno je kada moras da ukljucis mozak da bi ispratio seriju, zar ne?
Ma citam ja i knjige i dobro pamtim nije bas da sam totalno izlapela ,ali ovo je previse likova i mislim da su sa tim bas dobro razvukli seriju,kao i knjigu.A meni je inace problem kad prvo citam knjigu onda se razocaram u film ili seriju.

Online bozgo1

• Razina 1
  • *
« Odgovori #590 u: Kolovoz 13, 2019, 14:42:40 poslijepodne »
Slažem se Zuza, da je previše likova u seriji. Baš zbog toga ja nikako nisam mogao početi sa gledanjem serije, jer v prvim epizodama uopšte nisam znao ko je ko hahahahah. Ali posle su se malo poubijali , malo odputovali u druge zemlje i nekako sam skontao ko je ko. Serija mi je odlična i šteta da je kraj

Offline Dacha Leskovac

• Razina 1
  • *
« Odgovori #591 u: Kolovoz 14, 2019, 19:00:27 poslijepodne »
Posle silnog iscekivanja i pauze od 2 godine, nadali smo se spektaklu a dobili smo Ljovisnu. Prosto je neverovatno da su autori sebi dopustili neke stvari i poigrali se sa milionskom armijom fanova. Nadam se da ce spin-off da izvuce stvar...

Offline Sudden

• Razina 0
« Odgovori #592 u: Kolovoz 14, 2019, 21:27:28 poslijepodne »
Unatoč kraju i posljednjoj sezoni pa čak i onoj prije nje koje nisu na visini zadatka, sveukupno sam vrlo zadovoljan serijom. Ljudi očekuju previše
akcije, a meni je recimo baš hrpa likova sa svojim pričama zanimljiva. Ne trebaju samo mahati mačevima da bi bilo zanimljivo.

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Spol: Ženski
  • Ne moram ja ništa. Ja sam se dovoljno namorala.
« Odgovori #593 u: Kolovoz 14, 2019, 23:03:40 poslijepodne »
Jel zna neko kad ce spinoff serije da krenu?

ne

Offline Kat

• TDDCrew User
« Odgovori #594 u: Kolovoz 15, 2019, 09:36:48 prijepodne »
Posle silnog iscekivanja i pauze od 2 godine, nadali smo se spektaklu a dobili smo Ljovisnu. Prosto je neverovatno da su autori sebi dopustili neke stvari i poigrali se sa milionskom armijom fanova. Nadam se da ce spin-off da izvuce stvar...

A hoće li neko da napiše "šta se to tačno očekivalo "  ?

Priča o Igri prestola je odlično završena,bolje nije moglo ,a da ima smisla ( gledajući od S01E01 ).
Šta su autori trebali da urade,da naprave ankete- "kako biste vi voleli da se završi","koji lik i kako da umre", " ko da završi na prestolu" ...itd ?

Većina nešto kuka, zamera, a niko da da celovitu ideju kako okončati sagu ,kako će svaki lik da završi (da se razumemo, ja pričam o toku priče, ne o scenskim efektima ili režiji )..zaista se ne sećam da sam bilo gde  pročitala taj neki očekivani i priželjkivani scenario,samo kritike.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2019, 13:00:33 poslijepodne od Kat »

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #595 u: Kolovoz 15, 2019, 11:30:17 prijepodne »
a ne vidji. ne bi se pretrgli dvije smislene recenice da napisu no ili je odlicna serija - preporuka, bas je losa sezona ne vrijedi gledat, kad ce nova sezona ne radi mi gugl.
ka da ce ih iz topa ispalit ako kazu zasto im nesto ne valja ili je dobro.
c/p

Offline hyde_sb

• TDDC
« Odgovori #596 u: Kolovoz 22, 2019, 03:16:35 prijepodne »
Ivane, kaže mi muž da je, dok je gledao GOT i povlačio titlove s opensubsa (nisam mu dala šifru našeg sajta  :hslocked: ), u jednoj epizodi, koju nisi ti prevodio, autor je napisao nešto u stilu "Ivane, vrati se, ovo nema smisla"  :smfor (24): :smfor (24): :smfor (24): valjda je skužio da nije baš lako prevoditi  ;D
Evo zavrsavam moju bespotrebnu polemiku sa tobom koju sam pocela sa serijom ER i to samo zato da ne ispadne da lazem i izmisljam,cini mi se da ovde pominjes muza i sifru za sajt,a ako nisam nesto dobro razumela ja ti se najiskrenije izvinjavam i necu vise voditi nikakve rasprave jer to nije u mom fazonu.

u jebote, u pravu si.. pa ovo sigurno nije bila zajebancija, vidi se da sam skroz ozbiljna po pitanju šifre

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #597 u: Kolovoz 22, 2019, 12:08:35 poslijepodne »
sta je sifra sajta pobogu...  :? ??
c/p

Offline hyde_sb

• TDDC
« Odgovori #598 u: Kolovoz 22, 2019, 13:08:36 poslijepodne »
sta je sifra sajta pobogu...  :? ??

lozinka, malo se omaklo pa završilo kao šifra  :smfor (9):

Offline Eadnp

• Razina 3
« Odgovori #599 u: Kolovoz 22, 2019, 14:12:53 poslijepodne »
ovdje veća napetost nego u zadnjoj sezoni ;D