Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 300385 puta)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Online JoxerTM

• TDDCrew User
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3240 u: Veljača 10, 2020, 17:24:44 poslijepodne »
Imam još dvije epizode za odgledati, ali mogu već napisati.
Locke&Key nije dovoljno dobra adaptacija!
Imam svih 6 hardcovera uključujući i spinoffe, nisam očekivao čuda, ključne stvari su sve tu (nisu masakrirali predložak ko Jackson izbacivši Toma Bombadila), ali.

Epizode se ne naslanjaju glatko jedna na drugu, za razliku od stripa u seriji je očito da glumci nisu u krvnom srodstvu (pa ne vjerujem da se nije moglo probaći slične glumce), tzv. head key efekt nije ni približno fascinantan ko u crtanom predlošku tako da se bojim što će napraviti sa dijelom koji prijeđe u stil crtića kad je iz perspektive djeteta, Purge/Lucas djeluje neuvjerljivo i nedovoljno jezivo, tamna vrata nemaju ni s od očekivanog spektakularnog izgleda, itd itd.

Znači dobra jest, ali nije naj kako sam priželjkivao. Moguće je doduše da je Netflix tražio da se razvodni, pojeftini i ne bude previše "uznemirujuća".
Srećom ovo je samo prva sezona koja ne pokriva cijelu priču pa se iskreno nadam da će drugu sezonu još više upristojiti.

Online Doom2

• Razina 2
« Odgovori #3241 u: Veljača 10, 2020, 21:11:43 poslijepodne »
Evo jedan predlog od mene,odgledao sam seriju u cugu Black Mirror.Odlicna serija koja ima 5 sezona i svaka epizoda je za sebe,meni licno svaka epizoda je drzala paznju do poslednje sekunde.

Online JoxerTM

• TDDCrew User
« Odgovori #3242 u: Veljača 10, 2020, 22:24:35 poslijepodne »
Ljudi... Ono što sam gore napisao, procijenite neku svoju ocjenu i dodajte +1!

Zadnja epizoda serije:

A scena iz stripa? Evo:

Tko su ta dvojica i u stripu i u seriji? Hill i Rodriguez!
Ma ovakve easter eggove volim!

Offline adenozintrifosfat

• Razina 0
  • Spol: Ženski
« Odgovori #3243 u: Veljača 11, 2020, 00:32:40 prijepodne »
Da li je neko gledao netflixovu seriju ,,The Crown” drugu sezonu?
Ima jako puno poruka,od nedavno sam clan,ne mogu da nadjem.
Ja sam gledala prvu sezonu,pre godinu dana. Svidela mi se bas,prica je izgledala realno za to doba kada je Elizabeta postajala kraljica,i vreme pre toga sa njenim ocem,i njena ljubav sa princom Filipom,i sve to kako je uspela kao mlada devojka da izdrzi sve pritiske. Sad bih gledala drugu sezonu,htela bih pre toga da cujem utiske od nekog,ako je neko gledao? :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Online Doom2

• Razina 2
« Odgovori #3244 u: Veljača 11, 2020, 01:37:00 prijepodne »
Pogledao prvu epizodu serije the 100 i potpuno se razocarao,mislio sam da ce mi se svideti serija kako su ljudi nastanili Zemlju i kako prezivljavaju medjutim glumci nemam reci,msm da bi moja baba bolje glumila.... :smfor (8):

Offline Bugarak

• Razina 2
« Odgovori #3245 u: Veljača 11, 2020, 09:21:29 prijepodne »
Da li je neko gledao netflixovu seriju ,,The Crown” drugu sezonu?
Ima jako puno poruka,od nedavno sam clan,ne mogu da nadjem.

Pošto ti se svidela prva sezona, sigurno ćeš voleti i drugu. Glavna glumica je ista. U trećoj sezoni se menja glavna glumica umesto Claire Foy kraljicu glumi Olivia Colman.
eto

Online Doom2

• Razina 2
« Odgovori #3246 u: Veljača 12, 2020, 01:26:49 prijepodne »
Ko je ljubitelj serije Smallville preporucujem da pogleda seriju Krypton ima 2 sezone serija je odlicna.Nema toliko o super mocima ali prija drzi paznju.Nadam se da ce biti i sezone 3 mada nigde nije najavljena.Veliki pozdrav!

Offline dalmatino

• TDDCrew User
« Odgovori #3247 u: Veljača 12, 2020, 11:09:24 prijepodne »
Ko je ljubitelj serije Smallville preporucujem da pogleda seriju Krypton ima 2 sezone serija je odlicna.Nema toliko o super mocima ali prija drzi paznju. Nadam se da ce biti i sezone 3, mada nigde nije najavljena.Veliki pozdrav!

U ovome ti neće pomoći ni Pandorina kutija :smfor (19): Serija je otkazana.

Offline groznim84

• TDDCrew User
« Odgovori #3248 u: Veljača 14, 2020, 10:46:56 prijepodne »
Disenchantment zavrsio gledanje prvih 20ep. Svidja mi se odmah sam se navikao na likove u seriji.
Preporuka za sve koji vole Futuramu i The Simpsons.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3249 u: Veljača 14, 2020, 11:05:01 prijepodne »
konacno zavrsih Lodge 49.
mislio samo prvu sezonu pa da drugu nedje nekad (obicno to bude nikad) , ipak je naceh, malo po malo i ne primijetih da je privodim kraju.
moram priznat da mi bas nedostaju, bas posebna grupa likova, sa sirokim rasponom emocija, cesto ti pokidaju zivce nerezonskim postupcima, ali opet samo ljudi.
u sustini bas drama, sa misteri/komedi zanrovskim uplivavanjem svako malo. a i dosta tuzna sto nuzno ne znaci da je lose ili dosadno jer je bilo tako jakih emocionalnih scena dje su akteri ne dali sve nego i prevazisli sebe. gomila vrhunskih glumackih performansa sto je po meni bio i trejdmark ove under the radar serije.
bilo je momenata dosade, serija se prilicno trazila, nijesu znali sta ce da budu pa kad su prelomili - S 02, vec je bilo lakse i poistovjetit se sa svim tim frikovima.
vajat rasel je glumcina, u jednom momentu beznadezni pothead a vec u narednom te tako slomi coek sa svojom glumom dje vidis da je satkan od gomile emocija i da nije samo aj dont giv a dem klise nego stvarno jedna izuzetno kompleksna licnost koju ne mozete a da ne volite. mislim da je definitivno nekst big ting u ovoj surovoj industriji.
bilo je zanimljivih gostovanja, brusa kempela sam vec cekirao, cic marin je imao finu rolu, dok je pol djijamati prica za sebe, naprosto genijalan.
naravno, otkazana je, upravo je cak rouds  ;D pokrenuo kao nekakvu kampanju spasavanja serije, ali nema tu posla.
i da, zavrsena je pofinim klifhangerom.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online JoxerTM

• TDDCrew User
« Odgovori #3250 u: Veljača 14, 2020, 23:04:15 poslijepodne »
Tek sad sam vidio da ima novi teaser (već su ih prije izbacili 4-5). Da mi je neko nekad rekao ću jedva čekat seriju sa zombijima poslao bih ga u neku stvar, ali evo, dogodilo se.

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3251 u: Veljača 15, 2020, 10:38:38 prijepodne »
koleginica gleda sajnfeld, pa mi pomenu epizodu dje konstanca sa vjerenicom treba da uzme cestitke/koverte za vjencanje i kaze mu prodavacica
najskuplje su na pocetku a ovaj odma okrece na zadnju stranu  ;D vjerenica mu umre dok je lizala jeftine koverte jer lijepak nije dobro drzao i lik sav srecan sto ne mora da se zeni.
kakva uloga dzejsona aleksandera, lik konstance je nevjerovatno odvratan a opet sam vazda vrtio glavom uz neki poluosmjeh dok gledam koliko se niskim stvarima bavi.
pazite tu facu.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Online Eadnp

• TDDCrew User
« Odgovori #3252 u: Veljača 15, 2020, 11:49:15 prijepodne »
Slika i prilika LD-a, on ga je čak trebao i glumiti. Negdje sam čitao ili gledao, gdje je pričao za onu epizodu kada George da otkaz, pa se sutadan vraća i pravi se kao da se ništa nije dogodilo. Sve se to isto njemu dogodilo, došao je kući i skužio da je pretjerao, i ulječe mu komšija, isto lik prema kojem je nastao Kramer, i kaže- što jednostavno sutra ne odeš i praviš se kao da se ništa nije dogodilo, možda uspije. Njemu je uspjelo. ;D
“It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.”
― Anthony Burgess, A Clockwork Orange
https://www.youtube.com/watch?v=6ZL8vynqtZo&t=302s

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3253 u: Veljača 15, 2020, 13:08:12 poslijepodne »
znam znam, kramer lik je radio turisticke ture busom na taj racun, postao poznat... ima masu zanimljivosti u vezi serije.
ako se sjecas sajnfeld sezone u kurb, kad je dzejson pljuvao po liku konstance a leri ga gleda i tacno mu citas facu alo jebote pa znas li da seres po meni...
c/p

Online Eadnp

• TDDCrew User
« Odgovori #3254 u: Veljača 15, 2020, 14:11:51 poslijepodne »
Navodno ni Jason na samom početku nije znao da je George zapravo LD. ;D
Ne sjećam se baš svega, bila je odlična ta reunion sezona. Respect wood ;D je bio lajt motiv.
“It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.”

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3255 u: Veljača 15, 2020, 15:13:20 poslijepodne »
ahahahah, coek je samo zbog nje pristao da radi reunion i sve upropasti zbog drink ring-a.  :sbowing_100-106
c/p

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3256 u: Veljača 15, 2020, 15:27:56 poslijepodne »
minvajl nedje po rusiji jedno pismo puno patetike vise nema smisla...
c/p

Online Eadnp

• TDDCrew User
« Odgovori #3257 u: Veljača 15, 2020, 16:49:55 poslijepodne »
ahahahah, coek je samo zbog nje pristao da radi reunion i sve upropasti zbog drink ring-a.  :sbowing_100-106

Zajebani su ti njegovi principi ;D, zanima me šta će smisliti za Funkhousera, spomenuli su ga da je u Kini.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • cinik
« Odgovori #3258 u: Veljača 15, 2020, 20:18:15 poslijepodne »
koleginica gleda sajnfeld, pa mi pomenu epizodu dje konstanca sa vjerenicom treba da uzme cestitke/koverte za vjencanje i kaze mu prodavacica
najskuplje su na pocetku a ovaj odma okrece na zadnju stranu  ;D vjerenica mu umre dok je lizala jeftine koverte jer lijepak nije dobro drzao i lik sav srecan sto ne mora da se zeni.
kakva uloga dzejsona aleksandera, lik konstance je nevjerovatno odvratan a opet sam vazda vrtio glavom uz neki poluosmjeh dok gledam koliko se niskim stvarima bavi.
pazite tu facu.

A i ostali su ubili uloge ne znaš ko je bolji Jery Stiller brate ja kad ga vidim umirem.
Sereniti nauu  :lol2:

Offline bebapecic

• Razina 3
« Odgovori #3259 u: Veljača 15, 2020, 23:49:48 poslijepodne »
Da vam se umesam u dopisivanje,upravo sam obnovila Curb 7 i 8 sezonu,sa velikim zadovoljstvom.Nisam znala da je LD napisao Dzordza
po svojim dozivljajima i stavovima ;D.Ludo,urnebesno,pametno.

Online Eadnp

• TDDCrew User
« Odgovori #3260 u: Veljača 16, 2020, 01:49:48 prijepodne »
Seinfeld je bila odlična serija i u svoje vrijeme svijet za sebe, ali ipak mislim da je s Curbom, otišao na neki drugi nivo ludosti. Seinfeld se radio po striktnom scenariju, samim time mnogo ispravaka i glancanja, i na kraju bi ti glavni likovi koji su užasni ljudi, ispaštali za sve loše što su napravili.
Za Curb se napravi scenarij ugrubo, samo osnovna radnja, a većina dijaloga je improvizacija fantastičnih glumaca koji su prodefilirali serijom, sve to čini ju na neki način prirodnom i izvornom, imaš baš taj realni osječaj, kao da gledaš neku običnu scenu, događaj iz stvarnog života... i naravno ovdje se isplati biti loš, nema nikakve instant karme ;D

Offline ms4mail

• Razina 1
  • *
« Odgovori #3261 u: Veljača 16, 2020, 12:03:58 poslijepodne »
Meni je Stranger Things odlicna serija, jedva cekam sledecu sezonu, mislim da ce biti krajem godine. Odlicna glumacka ekipa, zanimljiva misteriozna prica sa elementima komedije, sto se odlicno slaze u ovom slucaju.
Preporuka  :smfor (26):

• Razina 0
« Odgovori #3262 u: Veljača 16, 2020, 15:39:26 poslijepodne »
Da li gledate turske serije? Ja sam od uvek bila protivnik spanskih,turskih i slicnih televizijskih serija,sve su imale sablon da se ne zna ko s kim,ko je ciji roditelj i slicno :D Sada sam slucajno naisla na seriju Nemoguća ljubav (tur. Hercai). Odusevila sam se koliko su je dobro uradili,glumci koliko su priblizili radnju realnosti. Prica se desava kroz vreme u kom su jos neka starinska nacela,pravila ponasanja u porodici i slicno,ali se dvoje mladih koji ne bi smeli da se zaljube jedno u drugo zaljubljuju. Kroz svaku epizodu se bore za svoju ljubav iako su im porodice u ratu,ali nije centar price bas samo njihova ljubav. Toliko je desavanja iz proslosti koja se otkrivaju kroz epizode i otkrivaju malo pomalo odakle je uopste poceo rat porodica. Mene je zainteresovala da ne mogu da docekam epizodu svaku sledecu,a i jako mi je lepo kako ljubav menja mrznju :D

Offline coa

• TDDCrew VIP
« Odgovori #3263 u: Veljača 16, 2020, 15:50:12 poslijepodne »
Spoiler: prikaži

a mi se sprdamo spanskim serijama koje bar imaju dusu za razliku od hladnih svaba...
c/p

Online JoxerTM

• TDDCrew User
« Odgovori #3264 u: Veljača 16, 2020, 16:28:29 poslijepodne »
Ovo gore je trebalo biti pitanje gledate li sapunice. Čije, nebitno je zapravo, sve je to isto.

Da odgovorim za sebe - ne gledam. Što sam odgledao nekad davno, odgledao, jer osim što ionako ne stignem pogledati sve što me baš zanima, doista nemam živaca više za takve stvari. Vjerojatno je dodatni razlog i raznovrsno društvo u kojem se krećem, niko ih više ne gleda tako da se sapunice više ne komentiraju uz kavu.

U trendu su razne serije sa streaming servisa. Nije da se bunim, rasprava o shame iz GoT-a i zašto bi ili ne bi to dodali u današnje zakone bila je puno življa nego besmislena konstatacija sa je scena iz Rosa Salvaje kad se počupala predobra.

Koliko shvaćam iz gornjeg posta, Hercai je nekakva obiteljska drama. Možda je dobra, ne znam, ali mene ta tematika nimalo ne zanima. Na žalost nikako stići pogledati, isto tursku, Sahsiyet. Prema detaljnom sinopsisu na imdb čini mi se da bi mi sjela ko budali šamar.
Nek neko smisli kako produžiti dan na 72 sata, molim vas!

Offline hyde_sb

• TDDC
  • Ne moram ja ništa. Ja sam se dovoljno namorala.
« Odgovori #3265 u: Veljača 17, 2020, 17:40:12 poslijepodne »

• Razina 0
« Odgovori #3266 u: Jučer u 00:07:39 »
Pisala sam vec ovde da sam gledala prvu sezonu serije the Crown,i pitala sam za misljenje daljih sezona. Za tri dana sam u cugu odgledala i sezonu 2 i sezonu 3. Ostavila me je bez daha,volim tu pricu o Ujedinjenom Kraljevstvu,svu tu istoriju,toliko sam volim te istorijske price da sam neke zapisala datume. Uglavnom,druga sezona savrsen nastavak na prvu sezonu,i sto se tice glumaca i price. Treca sezona sto se trice price uklapanja su odlicna,cak su na pocetku napravili i uklapanje sa promenom glumice Olivije Kolman (prve dve sezone glumila je Kler Foj),napravili su pricu kako je ostarila kraljica,mada previse su je omatorili pored glumca koji glumi princa Filipa,izgleda kao da je pribliznih godina majke :D Uglavnom,u prvoj epizodi mi je bilo malo teze da prihvatim promenu glumice za oko,ali posle vec nekako ide :D Takodje je promenjen glumac koji glumi princa Filipa,ali on se uklopio. Ono sto mi se najvise dopalo je promena glumice kraljicine sestre Margaret,u trecoj glumi Helena Karter,koju obozavam,i ona je bas za ovu ulogu,bolje da je ona bila i pre :D eto raspisala sam se,utisak mi je sto se price serije tice savrsen! Ko voli tako istorijske price,i politicke,neka pogleda ovu seriju. Ko mi je ovde pomogao u preporuci da nastavim da gledam veliko hvala! :)