Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Filmovi  (Posjeta: 887146 puta)

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline madgalico

  • Razina 0
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • Lokacija: HR, Rijeka
Odg: Filmovi
« Odgovori #2580 u: Rujan 20, 2020, 17:24:05 poslijepodne »
Jel mozemo napisati koje filmove ne preporucujemo? ;)

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2581 u: Rujan 20, 2020, 17:54:14 poslijepodne »
pozeljno je.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2582 u: Rujan 20, 2020, 17:59:49 poslijepodne »
Nitko to nije zabranio, ali besmisleno je *ne* preporučavati film za koji nitko nije čuo ili film koji ionako svi na internetu kažu da je toliko jadan da ga se ne isplati gledati.

Međutim kad je u pitanju neki popularni naslov, razvikuša, mejnstrim, nešto što bi se kao svima trebalo sviđati ili barem ljubiteljima specifičnih vrsta filma, tu bi bilo vrijedno čuti zašto netko kaže da taj i taj neki naslov ne treba gledati.

Evo ti jedan primjer. Pripremam timeloop temu, pa o jednom naslovu iz te buduće teme koji se pojavljuje na listama kao jedan od najboljih scifi, najboljih indie, naj ovo, naj ono... A nije.  ;D


Primer (2004)

Ovaj će vas film prekoncentirati s nenormalnom količinom baljezganja upakiranog tako da zvuči kao nešto jako pametno, a zapravo je potpuno nebitno i u realnosti i u samom ovom filmu. Potom će otići u prikaz nečega što je kao putovanje kroz vrijeme (u prošlost), ali na najgori mogući način koji sam ikad vidio na filmu. Sve skupa će vas ostaviti iscrpljenim, a jedino što ćete moći zaključiti da je gledanje ovoga bilo potpuno besmisleno i uludo utrošeno vrijeme.
Po internetu ljudi pišu da je film konfuzan, da ga treba gledati 100 puta da bi se shvatio. Nije istina, sve će vam biti jasno ako vam ne popusti pažnja, a autori su nastojali uništiti vam koncentraciju na sve moguće načine.

Iako je sa sadržajne strane najobičnije smeće, stilski... Ako se mene pita ovo je jedan od najboljih ako ne i broj 1 najbolji film koji trola gledatelje.
Da će vas trolati podsvijest bi vam odmah mogla posumnjati - nijedan automehaničar ne razvaljuje aute dok je u odijelu.
Primer je stoga vrhunski izbor za podvaliti "muda pod bubrege" prijateljima za rođendan ili kad vas naljute. Ali vi? Preskočite!

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2583 u: Rujan 25, 2020, 17:49:33 poslijepodne »
Imate li kakvu preporuku romantičnih filmova za muža i ženu?

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2584 u: Rujan 26, 2020, 12:19:23 poslijepodne »
Imate li kakvu preporuku romantičnih filmova za muža i ženu?

Preporuka za  film  "Ustvari ljubav". Film je sastavljen od više priča koje se međusobno prepliću romantičan je i emotivan. Simpatičan na momente i duhovit

Takođe, preporučio bih i ruske filmove novije generacije "ICE I i II". Naročito mi se svideo prvi deo u kojem momak (hokejaš) dobija zadatak od trenera daa motiviše klizačicu koja je zbog povrede kičme ne može dalje da se bavi ovim sportom. Nega to nervira i smtra to kaznom. A sve se na kraju pretvara u romantičnu priču.

Preporučio bi i Film SAVRŠENI STRANCI. Ovaj film rasvetljava kakvi su u suštini odnosi među prijateljima

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2585 u: Rujan 26, 2020, 14:23:36 poslijepodne »
Eh? Perfect Strangers nije romantika. Ili jest?

Ja sam inače već bio davno pitao (a i dobio u PM neke prijedloge, hvala) romantičnih filmova jer ako riskiram sam ove neke popularne, obično me ti razvikani toliko upilaju s budalaštinama i banalnostima da dobijem slom živaca.
Pa onda čim vidim da je nešto romantika, nećkam se bi li ne bi li, kojiput pogledam i nekad budu stvarno dobri, ali sve skupa je to premalo naslova iz kojih bih mogao izdvojiti neke i tvrditi da su bolji od većine ostalih.

Pa umjesto nekakvog mog odgovora koji bi sigurno bio previše ograničen, predlažem da netko sa većim iskustvom po pitanju romantičnih filmova napravi nešto slično kao što sam ja stavio za južnokorejske. Nekakvu temu sa najboljim romantičnim filmovima u zadnjih 20 godina. Bilo bi dobro da nisu isključivo "za muža i ženu", ne treba ignorirati romantike namijenjene mladima, rastavljenima, razdvojenima zbog tragedije ili neformalnim zajednicama.

Da ne bude suhi post, evo ti jedna serija koju ja ne prestajem hvaliti, već sam ju spominjao - Goblin.
Unutra taj neki goblin, priželjkuje smrt jer mu je dosta života nakon skoro 1000 godina otkako je proklet da se pati s (glupim) ljudima, a prokletstvo može skinuti samo njegova nevjesta. Koju još uvijek nije pronašao. Između redaka, 1000 godina bez ljubavi, tko se ne bi umorio od života?
Legalni stream je na vikiju, besplatno (eventualno ti može upasti koja reklama) i ima razne ex yu titlove tako da nema opravdanja da muž ili žena ne zna engleski ili neki drugi jezik pa sad eto neće se gledati:
https://www.viki.com/tv/31706c-guardian-the-lonely-and-great-god
Epizode 17, 18 i 19 su specijali, njih zanemari. I nije isključivo "za muža i ženu", može je gledati bilo tko. Traileri su bezze pa neću dodati nijedan.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Filmovi
« Odgovori #2586 u: Rujan 26, 2020, 16:43:28 poslijepodne »

Dobar film. Onaj njegov predhodni Osmorka onaj je daleko slabiji od ovog.
Izgleda videotekar još ima šta da ispriča. Pitko nepretenciozno ritmično

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2587 u: Rujan 26, 2020, 19:22:58 poslijepodne »
Nisam ga još pogledao, ni taj drugi, a ni dva koja idu prije. Ostale jesam.
Znam da zvuči nevjerojatno ali nemam vremena za sve tako da ti neki i dalje smrde na disku.  ;D

Pod ovo da ostale jesam, znači pogledao i one gdje je režiser neko drugi, na primjer Django (Sukiyaki, 2007, Miike) koji ide između Corbuccijevog i Tarantinovog, a u kojem Tarantino - glumi:



Naravno da preporučam!
Nije za djecu. Nikako. Ni za ocvala gunđala.  ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2588 u: Rujan 27, 2020, 00:04:35 prijepodne »
gledali smo maratonce danas... bukvalno da ne zna celjade sta izdvojit... jedan burazer prvi put gledao... ukocio se coek...

tacno ce mi jedan dan dunut pa cu zviznut i ko to tamo peva, varljivo leto, cudo nevidjeno, ljepotu poroka...
nikad vise takvih glumaca.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2589 u: Rujan 27, 2020, 00:26:59 prijepodne »
Dobar film.
ono kad dodje u hipi park i ide ona prica i bude bas tako kako mu je receno... jeboteee... pa ende...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2590 u: Rujan 27, 2020, 02:00:04 prijepodne »
a kada popravlja onu antenu na krovu i prisjeća se otkaza, okršaja s BL-jem, rukama registriranim kao smrtonosno oružje ;D i onaj zadovoljni osmjeh i -fair enough, vrijedilo je ;D... ma cijeli film je radio za svoj gušt, sve je svoje opsesije i ideje stavio na jedno mjesto i ispalo je stvarno odlično, vjerovatno nije najbolji njegov film, niti najzabavniji, ali moguće najkompletniji, s najboljom glumom.. barem meni

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2591 u: Rujan 27, 2020, 02:06:58 prijepodne »
gledali smo maratonce danas... bukvalno da ne zna celjade sta izdvojit... jedan burazer prvi put gledao... ukocio se coek...
pusti mu Balkanski špijun, pa ga pitaj jel čuo za Vinču ;D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2592 u: Rujan 27, 2020, 02:18:25 prijepodne »
bice njemu aj spaj poslije 10og da ce pamtit ovaj dan... zeni se momak pa okuplja dok mu ga moze bit...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Eadnp

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 594
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2593 u: Rujan 27, 2020, 03:33:45 prijepodne »
o, pa u tom slučaju čestitke...i nek mu cvjeta cvetje... ;D
« Zadnja izmjena: Rujan 27, 2020, 12:48:20 poslijepodne od Eadnp »

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2594 u: Rujan 27, 2020, 08:40:11 prijepodne »
tacno ce mi jedan dan dunut pa cu zviznut i ko to tamo peva, varljivo leto, cudo nevidjeno, ljepotu poroka...
nikad vise takvih glumaca.

S obzirom da sam i dalje nov na ovim stranama, oprostićete mi neupućenost, ali ne vidim da ima posebna tema koja se bavi domaćim (ex-yu) filmovima. Je l' to zato što ne traži prevođenje (što je ipak osnova ovog portala) ili ne želite da ga izdvajate iz ukupne svetske kinematografije ili je nešto treće u pitanju? Imam tu izvesnu specifičnu situaciju jer sam davnih dana odlučio da to više nikud ne vodi i da je domaći film potonuo zajedno sa svim onim vrednostima koje su određivale svet u kojem sam odrastao, pa sam propustio gomile i gomile domaćih filmova, a onda sam kao fan The Books of knjige gledao Slučajevi pravde i oduševio se. Pun entuzijazma probao sam i sa 72 dana i Srpski film, ali je oduševljenje splasnulo. Šta sam propustio? Ima li neka preporuka?

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2595 u: Rujan 27, 2020, 16:44:06 poslijepodne »
Preporuka i za film Kuća letećih bodeža. Prelep film, divnih slika u čijem središtu je ljubavna priča. Radnja ispriča kao bajka... Ostavlja bez daha u svakoj sekundi odvijanja radnje a uzbuđenje kulminira na kraju
https://www.imdb.com/title/tt0385004/

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2596 u: Rujan 28, 2020, 08:18:02 prijepodne »
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2597 u: Rujan 28, 2020, 20:05:45 poslijepodne »
Gledao The Devil All the Time.
Ne znam kako da se odredim prema ovom filmu. S jedne strane prepun je jakih i pažljivo građenih scena, uglavnom dobre, pa i odlične glume, scenaristički vrlo izazovan... Ali, nešto mi smeta. Prvo što pada u oči je da se glavni glumac pojavljuje nakon trećine filma. Do tada pojma nisam imao kuda sve to treba da vodi. Vidljivo je bilo da se film bavi sveprisutnim zlom, da se ono nalazi i u dobrim namerama, da nema nevinih, međutim priča je skakala od jedne do druge izopačenosti i sve vreme sam se pitao da li mora još i to i da li će imati smisla i kad se jednom, neizbežno, poveže. Sve vrste silnika su zastupljene u filmu: i par serijskih ubica i nastrani sveštenik i korumpirani policajac i lokalni big boss i svi oni imaju naizgled neograničenu moć i svi zasluže metak na kraju. Interesantan je i religiozni aspekt priče. Religija je način masovne komunikacije, a sveštenici nešto poput tv zvezda. I sve je to lepo, ali imam utisak da na momente film od ambicioznog ide u pretenciozno, da gluma klizne u preglumljivanje, da film umesto da ispriča priču razmišlja o nagradama koje bi mogao dobiti. Takođe, svi likovi i događaji su mi malo previše za film, a premalo za seriju. Ipak, preporučio bih ga. Glupost u svakom slučaju nije, a možda vi uočite što-šta što ja nisam bio u stanju.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2598 u: Rujan 29, 2020, 09:32:44 prijepodne »
Je l gledao neko Tenet? Kakvi su utisci?

stranu, dvije nazad... Eadnp je pisao.
ja se slabo sjecam...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline molder23

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2599 u: Rujan 30, 2020, 13:36:10 poslijepodne »
Train to Busan 2
https://www.imdb.com/title/tt8850222/
Posle sjajnog prvog dela, dolazi nekako usiljen drugi deo Korejskog zombi čuda.
Iako je priča realna, i zaplet veoma realan onom šta bi se desilo posle zombi apokalipse, samo izvodjenje je nekako pompezno i kao da gledam neki Mortal Kombat film.
Naravno moze da se gleda, i ni jednog trenutka nije dosadno zbog same dinamije, ali generalno ne vidim potrebu da se kvari originalni film, osim naravno zbog zarade.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2600 u: Rujan 30, 2020, 13:48:07 poslijepodne »
Zapravo je to treći film, prvi iz niza je Seoul Station (animirani).
I sva tri su potpuno različita što i jest bio cilj. Ko tri prva Aliena. Nema kloniranja.


Offline draganson

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
Odg: Filmovi
« Odgovori #2601 u: Listopad 02, 2020, 14:11:31 poslijepodne »
Želim da se zahvalim što ste uveli prevode filmova na ovaj odlični sajt sa prevodima, posebno što prevodite dokumentarace,to mi je omiljeni žanr.
Planiram zahvaljujući vašim prevodima da pogledam filmove Where to invade next i Mifune the Last samurai.
Hvala vam od srca na prevodima i čim pogledam podeliću utiske sa vama.
Hvala još jednom i želim vam svima prijatan dan :bear3:

Offline Dzej

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: NS
Odg: Filmovi
« Odgovori #2602 u: Listopad 02, 2020, 16:51:18 poslijepodne »
Izvinjavam se unapred ako ste već pomenuli neki film koji ćemo preporučiti, devojka i ja smo novi na forumu :). Ali "The Gentlemen" od Gaj Ričija je stvarno za svaku preporuku. Od ekspozicije dramskih likova do vizuelnog narativa, svaki element je upotrebljen na visokom nivou. Kome se radnja ne svidi, ostali parametri neće nikog ostaviti ravnodušnim. Pozdrav svima

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7219
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Filmovi
« Odgovori #2603 u: Listopad 04, 2020, 09:07:22 prijepodne »
Greenland

https://www.imdb.com/title/tt7737786/?ref_=nv_sr_srsg_0

hm, da.. u kinu je toliko slaba ponuda da je ovo bila jedina opcija.. ustvari, ima i Radioaktivna, ali to mi nije za kino.. a i svekrva je pristala čuvati djecu pa smo otišli gledati bilo šta, samo da sjedimo i šutimo i da za promjenu netko zabavlja nas ;D

uglavnom, neki komet leti prema zemlji i prijeti smak svijeta.. ništa što već nije viđeno.. ima par scena od kojih se naježiš i ne možeš vjerovati što su sve ljudi sposobni napraviti kad im prijeti smrt, ali s druge strane, vjerujem da je većina takva.. ne bih ga preporučila i ne bih ga više gledala, ali eto, ako netko voli ovakve filmove, dobro će se zabaviti.. ocjena na IMDb-u je sasvim realna ;D

Offline Duško

  • Razina 1
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • Lokacija: novi Sad
Odg: Filmovi
« Odgovori #2604 u: Listopad 05, 2020, 16:16:25 poslijepodne »
Ko nije pogledao preporučujem francuski film Samba
https://www.imdb.com/title/tt3399024/
Lepa životna priča koja prati sudbinu imigranata u Francuskoj. Opisuje život i nevolje ne samo imigranata, nego i onih koji žive u sredini koja se drugima čini tako privlačna

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Filmovi
« Odgovori #2605 u: Listopad 12, 2020, 20:16:51 poslijepodne »
Situacija kao i kod hyde_sb, slaba ponuda u kinu (Cineplexx) pa sam sa ženom išao gledat The War with Grandpa - https://www.imdb.com/title/tt4532038/

Nažalost, požalili smo oboje. To je komedija s humorom za djecu tipa Sam u Kući samo 5 puta lošije. Ja sam baš htio Greenland, no nema ga u Cineplexxu, nego samo u Cinestaru, a tamo ne idem jer su bagra.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Filmovi
« Odgovori #2606 u: Listopad 15, 2020, 22:05:40 poslijepodne »
Un cuento chino
www.imdb.com/title/tt1705786/
Argentinski film,divna,topla ljudska prica o jednom namcorastom ali dobrom coveku.O medjuljudskim odnosima sa malo nadrealne bizarnosti tek da bude moderan ;D.Ulavnom,moj omiljeni "mali" film.Preporuka.

Offline Giorgilo

  • Razina 0
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Filmovi
« Odgovori #2607 u: Listopad 16, 2020, 08:36:03 prijepodne »
U moru budalastina koja se snima na ovim podrucjima odgledah jedan vrlo dobar `domaci` film.

Koncetrisi se baba, https://www.imdb.com/title/tt11223148/?ref_=nm_flmg_act_3

Glumacka ekipa odlicna, prica nije najoriginalnija ali ce Vas sigurno oraspoloziti.

Offline Dzej

  • Razina 0
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: NS
Odg: Filmovi
« Odgovori #2608 u: Listopad 17, 2020, 14:09:43 poslijepodne »
Pozdrav, odledasmo film Serious Men netflixove proizvodnje. Ono sto je interesantno u filmu jeste jedna kombinacija dva stila. Parametri snimanja naravno netflix dok su gluma i dramaturgija elementarno Indijski (Bolivud). Film je za preporuku

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Filmovi
« Odgovori #2609 u: Listopad 17, 2020, 23:25:42 poslijepodne »
a onda sam kao fan The Books of knjige gledao Slučajevi pravde i oduševio se.
pocela im je nova sezona proslog petka. vjerujem da si slusao. ako nijesi onda nadji tajma jer su sabili sa pricom oko aktuelne teme sa promjenom vlasti u nas.
novi ministar finansija:
neki postar sto brzo broji pare...
izmedju ostalog.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.