• Rujan 25, 2018, 17:40:31 poslijepodne

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Autor Tema: Westworld  (Posjeta: 9123 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivan

• ΤDDCrew
  • Razina 3
  • Spol: Muški
Odg: Westworld
« Odgovori #120 u: Lipanj 27, 2018, 09:37:50 prijepodne »
Spoiler: prikaži

Koliko sam shvatio namerno je povela Bernarda da joj bude balans,
kaže da je čovek pustila bi ga da umre.

Ali opet nema smisla: Prvo, već je pobila tonu domaćina u parku i sad je odjednom razvila savjest, a drugo, namjerno povesti sa sobom nekoga za koga znaš da će pokušati napraviti sve da te spriječi je meni bez ikakve logike. Mogla ga je ubaciti u digitalni raj kao Teddyja i doviđenja. Nego, jel ima teorija čije je kuglice ponijela, osim Bernardove?
English transcripts? Where we're going, we don't need english transcripts.

Offline faks86

• ΤDDCrew
  • Razina 3
« Odgovori #121 u: Lipanj 27, 2018, 09:55:30 prijepodne »
Pa to je ta njihova evolucija, zato kažu da su ljudi predvidivi.
Ipak ju je Bernard ubio i posle vratio kad je shvatio kakvi su ljudi posle Elzinog ubistva.

Nema zasad, mislim da ni oni sami ne znaju, ali im je puno sedam.
Neki su završili u Dolini, a neki ostali u parku, osim Pitera Abernatija ne znam čijoj je uopšte imala pristup.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • Razina 3
  • cinik
« Odgovori #122 u: Srpanj 04, 2018, 01:42:10 prijepodne »
Dosta nasilnija s2. Na pola sam. Za sada mi je odlična.

Offline Mulder

• TDDCrew User
  • Razina 3
« Odgovori #123 u: Srpanj 04, 2018, 16:41:59 poslijepodne »
Pogledana sedma i osma  :)

Ok, sad u sedmoj je potvrđeno ono za kompjuter i "duše" o čemu govori Dolores. Highlight epizode Maeve i Bernard iako Bernard ima neki drugi plan meni se čini kroz sve ovo. Samo drži za sebe, ali ako se prati njegov odnos s određenim likovima vidi se da je dosta kontadiktoran u nekim stvarima, i da nešto smišlja. Sa Fordom je zanimljiva situacija. Kaže "I don't think God rested on the seventh day...".
neki su govorili da je sve i dalje po scenariju koji je osmislio Ford ali je sad očito da nije. On je taj bog i znao je da će Dolores povući okidač. Pustio je sve da se događa prirodnim procesom ili ako hoćemo kroz riječi Biblije, free will.

Uglavnom je cijela serija simbolika i ništa više samo su tu simboliku napravili kroz robote i cijeli taj svijet. Ford je bog i glavna tematika serija je slobodna volja. To je ono što zemljane odvaja od životinja u ovom slučaju robote. Najbolja definicija slobodne volje je pokušati se ponašati izvan onoga za što smo odgojeni. Pčela ne može biti ništa drugo osim onoga što je, a to je da leti uokolo, leti oko cvijeća, gradi gnijezdo i daje med. Može biti samo za što je dizajnirana. To vrijedi i za svako ostalo biće osim zemljana.

Osma epizoda mi je bila najzanimljivija ove sezone iz razloga što se bavila s indijancima. Iako oni često znaju biti brutalni, ali su najviše spiritualno osviješteni što leži tematici ove serije. Ovo je prva epizoda posvećena njima i odmah u toj jednoj epizodi nam pokazuju da se se digli iznad onoga što jesu dok je svima ostalima trebalo dosta duže vremena. Ustvari je ovo velik kompliment svim plemenima i kreatori ove serije to znaju.

Uglavnom, još mi dvije epizode ostale. Zasad sezona solidna, meni ni prva nije bila nešto specijalno. Zabavno za gledat, ali ništa više od toga.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • Razina 3
  • cinik
« Odgovori #124 u: Srpanj 12, 2018, 02:26:39 prijepodne »
Sjajna 2x8 priča onog indijanca još sam pod utiskom  :sbowing_100-106

Online coa

• TDDCrew VIP
  • Razina 3
« Odgovori #125 u: Srpanj 12, 2018, 07:59:48 prijepodne »
Sjajna 2x8 priča onog indijanca još sam pod utiskom  :sbowing_100-106
da, odlicna je osma.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

• TDDCrew VIP
  • Razina 3
  • cinik
« Odgovori #126 u: Srpanj 14, 2018, 12:55:30 poslijepodne »
Sjajno. Nemam šta puno za ovu sezonu. Hvala lepo na odličnim prevodima 
Primetio sam da su ključni likovi upareni da tako kažemo.
Svaki lik ima neki drugi lik kao kontrateg.
To je možda ona ideja o anđeoskom i demonskom. Možda mi se i čini, ali ima dosta dinamike.
Kao oni balovi na dvorovima u klasičnim filmovima. Ja bi lično očekivao individualizam od osvešćenog robota.
Čisto sumnjam da bi se referirali sa Mi i Oni.
Ed Harris je fantastičan.

Offline Mulder

• TDDCrew User
  • Razina 3
« Odgovori #127 u: Srpanj 19, 2018, 05:20:30 prijepodne »
Pogledane zadnje dvije  :)

Neloše finale. Upravo o free will i ostalome. U finalu ne znam jel netko primijetio dotakli su se NDE i ljudi sa takvim iskustvima. Ustvari je finale prilično depresivno što mi je drago.
Oni ulaze u raj, ali taj raj simbolično gledano je samo mozak, projekcija mozga kada ljudi doživljavaju NDE jer mozak nakon smrti još uvijek radi neko vrijeme, i tu se počinju izlučivati razne tekućine a ustvari nema ničeg. Kad umreš, jednostavno umreš crnilo gotovo finito pa pa uh uh.