Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Koliko/koje serija/e trenutno gledate  (Posjeta: 112161 puta)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Atrahasis

• Razina 1
  • *
  • Spol: Muški
  • In my End is my Beginning
Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Odgovori #1020 u: Studeni 09, 2020, 12:48:48 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj naučne fantastike tek skoro sam odgledao Battlestar Galacticu i moram reći da sam propustio pravi dragulj ovog žanra.
Serija je ostavila takav utisak na mene da je sada ubrajam u jednu od najboljih, ako ne i najbolju televizijsku seriju na svojoj top listi.

Gledao sam Raised by Wolves koja me nije ostavila ravnodušnim, te se radujem drugoj sezoni.

Repriziram kultnu seriju LOST. Kao i vino, kako stari, sve je bolja.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline alterego

• Razina 2
« Odgovori #1021 u: Studeni 11, 2020, 13:53:52 poslijepodne »
Odgledao prve dvije od ukupno četiri epizode serije Roadkill. Izvrsna britanska politička serija sa maestralnim Hugh Lauriem kao ministrom pravosuđa. Tko je volio seriju House of cards, svidjet će mu se i ova serija, s time da mi je ovo i bolje jer nije razvučeno.

Offline MLATA

• Razina 3
« Odgovori #1022 u: Studeni 14, 2020, 15:24:45 poslijepodne »
MYSTERY ROAD
https://www.imdb.com/title/tt7298596/?ref_=nv_sr_srsg_2

Dve sezone od po 6 epizoda, zanimljiv zaplet  i fantastične lokacije/predeli (Australija je jedna stvarno divna), gluma mi je nekako upitna, posebno kod glavnog glumca (Aaron Pedersen), kao da mu nedostaje neka izražajnost u dijalozima, neka mimika lica, ali zato Judy Davis to sve nadoknađuje u svom repertoaru ... tek sam na pola prve sezone, pa ću videti kako će sve to skupa do kraja izgledati

Offline dalmatino

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
« Odgovori #1023 u: Studeni 14, 2020, 18:31:51 poslijepodne »
Kao veliki ljubitelj naučne fantastike tek skoro sam odgledao Battlestar Galacticu i moram reći da sam propustio pravi dragulj ovog žanra.
Serija je ostavila takav utisak na mene da je sada ubrajam u jednu od najboljih, ako ne i najbolju televizijsku seriju na svojoj top listi.

Tek sam odgledao 1. sezonu, nisam prije stigao  :smfor (24): Meni se sviđa kako su je napravili, pogotovo nakon onog debakla iz 1980. :smfor (19):

Offline Atrahasis

• Razina 1
  • *
  • In my End is my Beginning
« Odgovori #1024 u: Studeni 15, 2020, 14:44:15 poslijepodne »

Tek sam odgledao 1. sezonu, nisam prije stigao  :smfor (24): Meni se sviđa kako su je napravili, pogotovo nakon onog debakla iz 1980. :smfor (19):

Da, apostrofiraju ljudsku dramu i psihologiju likova, pa je u tom smislu više drama odevena u ruho naučne fantastike. Sve svemu, meni se dopalo kako su zaokružili čitavu priču, likovi su živi, sa svim manama i vrlinama, a muzika Bera Mekririja ovoj seriji daje posebnu atmosferu koja se ne zaboravlja. Naučno-fantastični element serije je veoma čudan (upotrebio bih engleski izraz uncanny) i upravo me me je to u velikoj meri teralo da je odgledam do kraja; prepliću se tu svakakvi filozofski, religijski i psihološki koncepti, ali ne u meri da sve to seriju uguši i pretvori je u nekakav filozofski traktat. Ona je pop SF serija skrojena na ozbiljan i zabavan način, sa dosta akcije, drame i misterije. Kao što je i sam tvorac serije Ronald D. Mur rekao, "reč je o naturalističkoj naučnoj fantastici, o novom pristupu žanru čija je namera da iz naziva "spejs-opera" ukloni "operu" i stvori nešto utemeljenije u realnosti."

Koliko su uspeli u tome na gledaocima je da prosude. Lepo je neko rekao, ova serija se ili obožava ili prezire, nema sredine.
"We shall not cease from exploration, and the end of all our exploring will be to arrive where we started and know the place for the first time."

Offline Bugarak

• Razina 3
« Odgovori #1025 u: Studeni 15, 2020, 21:49:47 poslijepodne »

Počela sam da gledam mini-seriju (10 epizoda ) koja prikazuje istinit događaj koji se desio 2014. godine i koji je ponovo razbuktao tenziju između Izraelaca i Palestinaca ,  Our Boys.

https://www.imdb.com/title/tt10517426/

Baš me zanima kako je on predstavljen od strane autora serije  (tri Izraelca i jedan Palestinac) ali verujem, na osnovu ocene na imdb, verodostojno (prva epizoda mi je bila baš dobra,potpuno mi je dočarala atmosferu Jerusalima- nisam znala da i dan danas religija toliko dominira u životu Jevreja).

Odgledao sam seriju po Vašoj preporuci. Serija je odlična, dugo nisam gledao nešto tako dobro. Gluma je vrhunska, svi likovi su prikazani sa više strana. Hvala za preporuku.

Offline divxman

• Razina 0
« Odgovori #1026 u: Studeni 17, 2020, 16:46:12 poslijepodne »
Trenutno pratim workin moms i luficer

Offline MLATA

• Razina 3
« Odgovori #1027 u: Studeni 18, 2020, 09:14:07 prijepodne »
MYSTERY ROAD
https://www.imdb.com/title/tt7298596/?ref_=nv_sr_srsg_2

Dve sezone od po 6 epizoda, zanimljiv zaplet  i fantastične lokacije/predeli (Australija je jedna stvarno divna), gluma mi je nekako upitna, posebno kod glavnog glumca (Aaron Pedersen), kao da mu nedostaje neka izražajnost u dijalozima, neka mimika lica, ali zato Judy Davis to sve nadoknađuje u svom repertoaru ... tek sam na pola prve sezone, pa ću videti kako će sve to skupa do kraja izgledati

odgledah do kraja 1. sezonu kojom se završila priča, i sam rasplet nije bio loš, ali sam odustao od gledanja 2. sezone jer mi je gluma A. Pedersena stvarno neprihvatljiva  :smfor (9):

Offline vesa73

• Razina 2
« Odgovori #1028 u: Studeni 18, 2020, 10:15:27 prijepodne »
Pozdrav
juče završio gledanje serije - House of Sadam -  https://www.imdb.com/title/tt0936453/
Odlična produkcija HBO+BBC, radnja kreće od dolaska Sadama na vlast i prati njegov život i njegove porodice pa sve do dolaska Amerikanaca
u Irak i hapšenje Sadama i njegovo pogubljenje.
Odlična serija, sa odličnom glumačkom ekipom, pogledajte.

Offline alterego

• Razina 2
« Odgovori #1029 u: Studeni 19, 2020, 14:36:57 poslijepodne »
Odgledao netflixovu španjolsku seriju Someone has to die i bome mi je bila prijatno iznenađenje. Radi se o trodjelnoj seriji za Frankove diktature koja započinje povratkom sina iz Mexica u velikašku španjolsku obitelj. Riječ je o drami sa Tarantinovskim krajem. Ocjena 8/10

Offline Mare1006

• Razina 0
  • Spol: Ženski
« Odgovori #1030 u: Studeni 19, 2020, 19:23:37 poslijepodne »
Manifest, druga sezona. Serija je dosta zanimljiva... Dobri glumci

Offline atma

• Razina 2
  • Just keep swimming
« Odgovori #1031 u: Studeni 21, 2020, 09:33:42 prijepodne »
pogledao https://www.imdb.com/title/tt10048342/ , atraktivno, glavna glumica nosi sve... dosta se toga navlači, ponekad tanko... atmosferično i sjajno producirano... ipak zabavno, ništa više...