Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1094690 puta)

0 Članova i 116 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1740 u: Veljača 05, 2018, 19:53:13 poslijepodne »
Bice bolje coa u nastavku sezone, vec peta epizoda je ozbiljno dobra. Danas pogledah desetu, vrlo sam zadovoljan vidjenim i jedva cekam narednu. Necu nista da ti spoilam, da ne kvarim utisak  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1741 u: Veljača 06, 2018, 03:27:00 prijepodne »
Provalio sam da Bones ne glumi. Ono kad onako govori text dosta robotski nije gluma nego da čita sa blesimetra. Ista stvar sve vidi kad neki amateri čitaju nešto tj glume. Isto KrvNijeVoda... Loša intonacija, ritam.  Ali iz nekog razloga ovde to šljaka, prolazi na lepe oči :D

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1742 u: Veljača 06, 2018, 07:36:44 prijepodne »
Bice bolje coa u nastavku sezone, vec peta epizoda je ozbiljno dobra. Danas pogledah desetu, vrlo sam zadovoljan vidjenim i jedva cekam narednu. Necu nista da ti spoilam, da ne kvarim utisak  ;D
pa pretpostavljam, zbog onakvog kraja 4te.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1743 u: Veljača 07, 2018, 11:12:06 prijepodne »
Black Mirror

Pogledana prva i druga nove sezone  :)

USS Callister 7.5/10 - vrlo dobra epizoda. Ja sam cijelo vrijeme o samo jednoj stvari razmišljao. Ti DNA klonovi su svjesni sebe tamo na zemlji, ali ovi stvarni na zemlji nisu svjesni svojih klonova. Samim time klonovi misle da su stvari jer sve osjećaju i imaju sjećanje onih na zemlji. Stvarno su zarobljeni u paklu. No, još jedna stvar koje sam se sjetio gledajući ovu epizodu. Hologramski svemir. Pogotovo me podsjetilo kad su ulazili u crvotočinu što je bio sustav tog kompjutera. Jel znate da su našli matematički kod u svemiru
tako da je sa te strane vrlo zanimljivo. Svako je vidio ono što je htio vidjeti. Ja sam povezao sa simulacijom. Zasmetalo mi
Spoiler: prikaži
je ako je on Bog tamo u toj simulaciji, kako to da se onda nije mogao samo pojaviti na svojem brodu na kraju. Ili da nema neki backup to mi je bilo čudno pogotovo što se na takav način igra.


Arkangel 5.5/10 - pih, uvijek sve na istu foru s ovim tehnologijama. Nije mi se previše svidjela epizoda je širi propagandu tako sam ja shvatio i to na jedan nedirektan način. Čipovi su dobri, control freakovi su dobri. Yea right. Njezina stara je tipičan primjer otrovnih roditelja. Baš prije par godina pročitao Toxic Parents od Susan Forward. Sjajna i teška knjiga. Uglavnom, ima otrovnih roditelja koji fizički/seksualno zlostavljaju svoju djecu, ali oni najgori su oni koji toga nisu svjesni kao u ovoj epizodi. Roditelji koji misle da rade dobro svojoj djeci, ali rade totalnu kontraefekt i žao mi je što ko god da je pisao scenarij da nije više kritizirao taj aspekt epizode već je klinku prikazao zlikovcem.

Problem Black Mirrora je uvijek bio što se oni previše trude objašnjavati tehnologiju, a to nije potrebno. Daj nek radi mašta jebote. Preporuka za Electric Dreams od Dicka. http://www.prijevodi-titlovi.org/forum/index.php?topic=779.0

Meni bolje od Black Mirrora. Najviše mi je žao što se BM počeo i još uvije se prodaje kao The Twilight Zone, a BM nema veze sa Zonom Sumraka. Netko ko nije gledao zonu će pomisliti da je totalno ista serija, a Zona je serija kojoj su epizode ipak puno različitije, preokreti su najbolji u povijesti i puno je bliža seriji Electric Dreams makar i ta nije ne znam kako slična.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1744 u: Veljača 08, 2018, 08:12:25 prijepodne »
zavrsih devetu sezonu ( 3ep ) crvenog patuljka. bas losa. nijesam mnogo kopao o seriji, ali cini mi se da je bila ogromna, desetogodisnja pauza izmedju 8me i 9te. i to se odma vidjelo. vidno ostarali, i bez entuzijazma odradjena svaka scena. kao da ih je neko napalmom nacerao na snimanje.
osma medju najboljim sezonama. odusevilo me sto se pojavilo dosta novih likova. ali sam pretpostavio da je to plan samo za tu sezonu. i onda onaj klifhanger na kraju, a onako krenu sa devetom sezonom, bezveze vala.
kristin kocanski je opasna riba, gubio sam se na svaku njenu pojavu.
macak, jedno vrijeme najzanimljiviji lik je totalno skrajnut, sa par linija teksta, koje su obicno glupave ili neprimjetne. mislim da je na to najvise uticala pojava krajtena, uz rimera apsolutnog pobjednika serijala.
vidjecemo sta ce bit sa desetom sezonom, ali sam uvjeren da su sve ono najbolje vec ispucali.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline NYC

  • Razina 0
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1745 u: Veljača 09, 2018, 00:06:16 prijepodne »
Ja sam pogledao ovih dana Shots Fired tako da moja preporuka, nije sad nesto ekstra ali moze da prodje i ima 10 epizoda, ali te vuce da gledas par epizoda dnevno  ;D


Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1746 u: Veljača 09, 2018, 09:21:40 prijepodne »
kao da su drugi ljudi radili 10tu sezonu red dwarfa u odnosu na prethodnu.
pogledah sinoc prve dvije, i skoro pa na nivou prvih sezona.
macak konacno pokazuje naznake starog macora, hemija je tu, a nije im falilo ni dobrih ideja.
super kul.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1747 u: Veljača 09, 2018, 11:42:57 prijepodne »
Ja sam pogledao ovih dana Shots Fired tako da moja preporuka, nije sad nesto ekstra ali moze da prodje i ima 10 epizoda, ali te vuce da gledas par epizoda dnevno  ;D



Hvala na info o seriji , imam je spremnu za gledanje. 10 epizoda nije dugačka pa ako je i prosječna pogleda se u 3 dana.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1748 u: Veljača 09, 2018, 19:40:07 poslijepodne »
Juče sam skinuo seriju Safe House(2015) - obe sezone. Prvu epizodu sam odgledao i nije loša. Videćemo dalje. Što se tiče "Valkyrien"-a ispravio sam slovo u naslovu, ali je još nisam počeo gledati. Trenutno mi je "The Araangement (2017)" na meniju.
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1120
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1749 u: Veljača 09, 2018, 23:27:18 poslijepodne »
Tek sad videh trailer za West World
https://media.giphy.com/media/dbd6jN0Atb9i8/giphy.gif

Offline Mungos

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 79
  • Spol: Muški
    • Crtaci.org
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1750 u: Veljača 11, 2018, 10:13:58 prijepodne »
Večeras počinje 7 sezona Homeland (2011). Nadam se dobroj sezoni.  :bear3:
Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan...

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1751 u: Veljača 11, 2018, 11:45:51 prijepodne »
Juče sam skinuo seriju Safe House(2015) - obe sezone. Prvu epizodu sam odgledao i nije loša. Videćemo dalje. Što se tiče "Valkyrien"-a ispravio sam slovo u naslovu, ali je još nisam počeo gledati. Trenutno mi je "The Araangement (2017)" na meniju.

Serija nije od onih top serija ali za mene vrlo dobra. možeš pogledati.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1752 u: Veljača 11, 2018, 11:49:11 prijepodne »
Večeras počinje 7 sezona Homeland (2011). Nadam se dobroj sezoni.  :bear3:

Nadajmo se dobroj sezoni , samo da ne počnu " razvodnjavat " .
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1753 u: Veljača 11, 2018, 12:31:30 poslijepodne »
Poceo sa gledanjem Agents of S.H.I.E.L.D. sezona 5, hteo sam da cekam da izadju sve epizode ali nisam heheheheh...
Pogledao prvih 5ep i za sada nisam odusevljen pricom. Prosla sezona a i ova sve vise lice kao da kradu sve fore iz Matixa... malo glupo...

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1754 u: Veljača 11, 2018, 12:35:04 poslijepodne »
Poceo sa gledanjem Agents of S.H.I.E.L.D. sezona 5, hteo sam da cekam da izadju sve epizode ali nisam heheheheh...
Pogledao prvih 5ep i za sada nisam odusevljen pricom. Prosla sezona a i ova sve vise lice kao da kradu sve fore iz Matixa... malo glupo...

Kada je izašla prva, tj prve dve epizode ove nove sezone, otvorio sam samo da vidim na koju foru je epizoda, da li će mi biti #jedvačekanje ili je dosadno, i ispade dosadno. "Čami" mi 10 epizoda u folderu, ne nakanim se ni otvoriti. Baš mi je dosadna postala serija, a meni je to retkost da mi se neka serija više ne gleda. Najgore mi što sam 4 sezone gledao i sad kao da stanem. Ali valjda ću se nakaniti da gledam jednog dana. Iako don't like.

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1755 u: Veljača 11, 2018, 12:53:22 poslijepodne »
Sve si lepo rekao. Sad sam skinuo neke filmove tako da cu i ja verovatno staviti ostatak na hold, dok potrosim ovo sto imam za gledanje.  :smfor (24):

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1756 u: Veljača 11, 2018, 14:59:11 poslijepodne »
Popravili su se, barem meni, u nastavku sezone. Peta epizoda je izuzetna, a zadovoljan sam i ostatkom do desete emitovane.

Spoiler: prikaži
U desetoj su ubili Kasiusa, i vracaju se u svoju vremensku liniju, Coulson smrtno bolestan itd itd.


Nastavak je drugog marta.
Reality is almost always wrong.

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1757 u: Veljača 11, 2018, 19:35:31 poslijepodne »
Večeras počinje 7 sezona Homeland (2011). Nadam se dobroj sezoni.  :bear3:

Nadajmo se dobroj sezoni , samo da ne počnu " razvodnjavat " .
Meni je svih 6 sezona bilo odlično. Kao i uvijek 1. i 2. budu najjače,ali stvarno mi nije dosadila ni nakon 6 sezona.

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1758 u: Veljača 11, 2018, 19:43:50 poslijepodne »
Može pitanje? Prati li netko od vas Brooklyn Nine-Nine?
Pitam jer je meni nekako jedna od najboljih trenutno, a čini se da je samo meni....  :? ?? Na ovom  je forumu kompletno izignorirana, zašto?

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5059
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1759 u: Veljača 11, 2018, 19:47:57 poslijepodne »
Može pitanje? Prati li netko od vas Brooklyn Nine-Nine?
Pitam jer je meni nekako jedna od najboljih trenutno, a čini se da je samo meni....  :? ?? Na ovom  je forumu kompletno izignorirana, zašto?
Da se nekome dopada, pisao bi o njoj... verovatno.
Ja je nisam gledala.

Offline hyde_sb

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 7224
  • Spol: Ženski
  • Ja sam se dovoljno namorala.
  • Lokacija: SB
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1760 u: Veljača 11, 2018, 19:54:06 poslijepodne »
Može pitanje? Prati li netko od vas Brooklyn Nine-Nine?
Pitam jer je meni nekako jedna od najboljih trenutno, a čini se da je samo meni....  :? ?? Na ovom  je forumu kompletno izignorirana, zašto?

netko ju je već spominjao, bar mi se čini.. iskreno, ja gledam samo ono što prevodim (eventualno još 1-2 serije), nemam baš vremena još i za gledanje ;D

Offline Veleno

  • We are many...
  • TDDC
  • *****
  • Postova: 901
  • Spol: Muški
  • Shine on you crazy diamond
  • Lokacija: Willard’s Mill, New Hampshire
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1761 u: Veljača 11, 2018, 20:17:20 poslijepodne »
Pogledao sam prve dvi sezone. Serija jeste jako dobra, ali u moru tolikih ostalih serija... Jednostavno se zagubila.

Offline linus

  • Razina 2
  • ***
  • Postova: 81
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1762 u: Veljača 11, 2018, 20:29:52 poslijepodne »

netko ju je već spominjao, bar mi se čini.. iskreno, ja gledam samo ono što prevodim (eventualno još 1-2 serije), nemam baš vremena još i za gledanje ;D

Čudi me da ti ne stigneš. Zapravo mi uopće nije jasno.  Jer tvoj potpis tako rijetko vidim.  ;D Vidio sam ga samo na svakoj seriji koju sam u zadnja 3 mjeseca pogledao.  :clapp

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1763 u: Veljača 12, 2018, 08:06:44 prijepodne »
Može pitanje? Prati li netko od vas Brooklyn Nine-Nine?
Pitam jer je meni nekako jedna od najboljih trenutno, a čini se da je samo meni....  :? ?? Na ovom  je forumu kompletno izignorirana, zašto?
stranu, dvije-tri nazad...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 354
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1764 u: Veljača 12, 2018, 16:51:41 poslijepodne »
Black Mirror

Pogledana treća i četvrta  :)

Crocodile - jedna od najgorih epizoda čitave serije sa antipatičnom glumicom u glavnoj ulozi. Ona tehnologija je skroz zgodna pogotovo za traženje ubojica ili tko je kriv za nesreću ali opet je u pitanju nekakav čip koji se stavi na tijelo. Ne kužim, jel oni imaju nekih originalnih ideja. Dođe mi da ih sam čipiram sa Saturnovim čipom pa da vide kako će se ponašati. I nisu me uvjerili u tog lika da bi mogao tako nešto učiniti. Pogotovo ono zadnje. 3/10

Hang the DJ - e ovo je jedna od najboljih epizoda čitave serije. Cijeli koncept iako ne previše originalan ali je zanimljiv. Treba imati muda napraviti cijelu radnju oko toga i onda se ponavljati i onda svaka scena bude ista samo sa drugim partnerima, ali nekako im je uspjelo jer su na početku vrhunski napravili interakciju između njih dvoje + pomogla je zajednička kemija. Tako da sam jedva čekao kad će se opet spojiti. Uz sve to kako je epizoda odmicala davali su nam stalno nešto novo da bi na kraju
Spoiler: prikaži
cijela scena sa simulacijom ispala izvrsno i jedna od boljih koje sam vidio. Inače sam fan simulacije i hologramskog svemira tako da su tu pogodili.
9/10

Offline veljkov

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zemun
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1765 u: Veljača 12, 2018, 20:59:53 poslijepodne »
Da me ne shvatite pogresno, nemam puno vremena za kucanje pa necu detaljno da opisujem.
Counterpart , odlicna nova serija, sa svakom novom epizodom sve bolja. Atmosfera kao u "Fringe" (nema valjda bolje preporuke  ;D).
Uporedio bih je (mada nemaju nista zajednicko) sa DARK jer se bazira na naucnoj fantastici ali dok je gledam, toliko toga se desava da cinjenica da se bazira na nemogucem postane potpuno nebitna.

Offline dejaspo

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 1
  • *****
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
  • Das bin nicht ich, das ist meine Schauma!
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1766 u: Veljača 13, 2018, 01:53:36 prijepodne »
Odgledao pilot. Drži pažnju, ali mi je iritantna muzička pozadina. Gleda se dalje.
Nisam fudbaler :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3013
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1767 u: Veljača 13, 2018, 08:45:02 prijepodne »
zavrsih sildove agente.
Spoiler: prikaži
5ta epizoda jedna u najboljih u seriji. zbog takvih epizoda i vrhunske zajebancije medju odredjenim likovima (fic/hanter) volim ovu seriju. hu da fak iz rasti? ;D ahahahaha, 20x su ga pomenuli, ahahahaha! nadam se njegovom povratku. i rastijevom  ;D
ovo ostalo u onoj depra atmosferi postapokalipticnog zatvora me umorilo. ima dobrih djelova, ali je mnogo razvuceno. mnogo.
mek je postao jedan ultra dosadan lik. moralisanje za svaku sitnicu, situacije, postupke likova... ogroman minus. jo jo nista bolja. nadam se da je to neka uvertira za njihov odlazak.
ovi ostali standardno. drze ovu sezonu, jer meni je ovo ipak bilo nekako nezanimljivo, bez obzira sto ima kul momenata.
veliki plus je uvodjenje Inoka, androida/aliena... pojma nemam sta je. ali je urnebesan, podsjeca me na krajtena iz red dwarf-a.
drago mi je da je zavrsena kri telenovela. znaci ludjeo sam od njih. ludjeo sam od najdosadnijeg negativca na svijet, kasijusa. tona neke bezvezne price bez nekog ucinka. sticenica nista bolja, ja sam stalno namrstena i zbog toga sam jako zajebana, a imam i magicne kuglice, pa vi vidjite s kim se kacite.
standardno klifhangerisan kraj polusezone, vidjecemo oce li se vratit dogovoru goust rajdera i kolsona - ako ovaj... hm.
inace, bice i tu patetisanja vjerovatno, zbog onoga sto je uradio sa kvejk.

eto tako.
pis aut.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Gataka

  • Razina 0
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • Cinema is My World
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1768 u: Veljača 15, 2018, 19:00:03 poslijepodne »
Zna li neko gde mogu da pogledam online drugu sezonu spanske serije El Principe http://www.imdb.com/title/tt2651246/
Zanima me druga sezona. Vazda tih online sajtova ima. ali sta vredi kada pola epizoda druge sezone ne radi. Nema ni engleskih prevoda, tako da sam prinudjen da pogledam online sa nasim titlovima. Prvu sezonu sam pogledao pre par meseci, i jako mi se dopala serija. Cujem da je druga sezona jos bolja.
Ako neko zna gde moze da se pogledaju sve epizode druge sezone, molio bih da mi posalje link.
Hvala!

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4352
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #1769 u: Veljača 15, 2018, 21:05:14 poslijepodne »
Imas pp.

Sent from Tapatalk