Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Chernobyl  (Posjeta: 344 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline faks86

• ΤDDCrew
  • Spol: Muški
Chernobyl
« u: Svibanj 10, 2019, 10:09:04 prijepodne »

“Černobilj” je petodnelna mini-serija snimana u koprodukciji HBO i Skaja, a predstavlja dramatizaciju priče o nuklearnoj nesreći iz 1986. – jednoj od najvećih katastrofa koje je izazvao čovek – i hrabrim ljudima koji su žrtvovali živote da spasu Evropu od nezamislivog uništenja. Dana 26. aprila, 1986, u nuklearnoj elektrani Černobilj u Ukrajini, u Sovjetskom Savezu, došlo je do velike eksplozije koja je izazvala širenje radioktivnih čestica širom Belorusije, Rusije, Ukrajine, pa sve do Skandinavije i zapadne Evrope. Džared Haris glumi Valerija Legasova, glavnog sovjetskog nuklearnog fizičara. Kao član krizne grupe, on je prvi uvideo nazamislive razmere katastrofe koja se desila. Stelan Skarsgard glumi sovjetskog potpredsednika vlade, Borisa Ščerbinu, koga Kremlj šalje da upravlja vladinom komisijom za Černobilj u satima nakon nesreće. Emili Votson glumi Ulanu Komjuk, sovjetsku nuklearnu fizičarku koja pokušava da razreši misteriju i otkrije šta je dovelo do katastrofe u Černobilju. (Izvor: HBO)

Godina: 2019.
Mreža: HBO
Žanr: drama, mini serija
Glumci: Jared Harris, Stellan Skarsgård, Paul Ritter, Jessie Buckley, Adam Nagaitis, Con O'Neill, Adrian Rawlins, Sam Troughton, Robert Emms, Barry Keoghan, Emily Watson, Karl Davies, Joshua Leese, Sam Strike, David Dencik, Oscar Dyekjær Giese, Baltasar Breki Samper...

Offline tingelencer

• Razina 0
Odg: Chernobyl
« Odgovori #1 u: Svibanj 10, 2019, 12:53:39 poslijepodne »
Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu.. Čak im i ovakve katastrofe preuzimaju Ameri :)

Offline Kat

• TDDCrew User
  • Spol: Ženski
« Odgovori #2 u: Svibanj 10, 2019, 22:38:40 poslijepodne »
Pogledala sam prvu epizodu i baš mi se svidela.
Odlično dočarana noć katastrofe, umereno, bez holivudskih efekata. Zaista sam osetila atmosferu koja je tamo vladala 26.4.1986. godine , strah i neizvesnost , brigu,nevericu, duh tadašnjeg  sovjetskog društva,neverovatan uticaj  Partije ( kao da im to zlo nije bilo dovoljno).

Nevjerojatno da sami Rusi do sada nisu bili sposobni napraviti nešto kvalitetno na ovu temu.. Čak im i ovakve katastrofe preuzimaju Ameri :)

Mislim da im je to i dalje bolna tema + što se ona desila u Ukrajini..verovatno im politika brani da se njom ozbiljno i objektivno  pozabave .

Offline zap666

• Razina 1
  • *
« Odgovori #3 u: Svibanj 14, 2019, 17:05:45 poslijepodne »

Pogledala sam prvu epizodu i baš mi se svidela.
Odlično dočarana noć katastrofe, umereno, bez holivudskih efekata. Zaista sam osetila atmosferu koja je tamo vladala 26.4.1988. godine , strah i neizvesnost , brigu,nevericu, duh tadašnjeg  sovjetskog društva,neverovatan uticaj  Partije ( kao da im to zlo nije bilo dovoljno).

Mislim da im je to i dalje bolna tema + što se ona desila u Ukrajini..verovatno im politika brani da se njom ozbiljno i objektivno  pozabave .

koje godine? nesto si pobrkala 1986. secam se ko juce bio sam pod punom ratnom opremom :-) a 10 godina kasnije sam i ziveo tamo. Nije to vise rusija to je sad ukrajina pa nije ni cudo sto ameri preuzimaju  :lol2: Da rusi snimaju bilo bi da kradu ukrajincima istoriju  :smfor (9):

Offline Kat

• TDDCrew User
  • Spol: Ženski
« Odgovori #4 u: Svibanj 14, 2019, 18:58:41 poslijepodne »
Da da, pogrešila u pisanju i ispravila. :)

"Nije to vise rusija to je sad ukrajina pa nije ni cudo sto ameri preuzimaju  :lol2: Da rusi snimaju bilo bi da kradu ukrajincima istoriju  :smfor (9):"

Za ovo se ne bih složila, tada su bili jedna država, centralizovana, gde je Partija diktirala sve, sve odluke posle katastrofe (šta/kako/koga žrtvovati...itd.)  su donete u Moskvi, tako da nema "krađe istorije" .

Offline vukmar

• TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 2
« Odgovori #5 u: Svibanj 15, 2019, 22:09:43 poslijepodne »
Hvala za prevode..
Prva epizoda je bila odlična,
ja volim ovako napravljene serije - ne mora da je ova tematika,
ali to da nekako postoji atmosfera.. pun pogodak..  (y)
sad da vidimo kakva će priča biti..

Offline tingelencer

• Razina 0
« Odgovori #6 u: Svibanj 15, 2019, 22:19:03 poslijepodne »
Bilo kako bilo, prva epizoda odlično pokazuje stanje tadašnjeg Sovjetskog saveza, stanje svijesti u ljudima i nadam se da će u tom istom ritmu nastaviti dalje.

Za drugu epizodu moram reći da je još bolja od prve. Jedino bih volio da serija nije na engleskom zbog autentičnosti, ali dobro.. američka publika ne želi slušati ruski i ukrajinski..

Offline jazjaz

• Razina 2
« Odgovori #7 u: Svibanj 18, 2019, 12:06:35 poslijepodne »
Ne slažem seda  ne vole slušat rusko- oni uopče ne vole slušat bilo koji jezik.

Offline zap666

• Razina 1
  • *
« Odgovori #8 u: Svibanj 18, 2019, 22:11:45 poslijepodne »
pa ni rusi ne slusaju engleski tj americki  :smfor (24): jer sve sinhronizuju. nije problem u slusanj vec ne vole citati titlove ! ni jeni ni drugi.

Offline Doom2

• Razina 0
« Odgovori #9 u: Danas u 09:07:50 »
Ova serija je toliko brutalna da jedva cekam utorak da ogledam epizodu 3!!!! :clapp :clapp :clapp :clapp :clapp :thcheerleader3 :thcheerleader3 :thcheerleader3