Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Serije / Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Zadnji post od serijoljubac53 u Rujan 20, 2023, 00:11:52 prijepodne »

Fatal Attraction (2023)

https://www.imdb.com/title/tt14351748/

Mini serija, moderna verzija filmskog klasika.

Upravo odgledao 1. sezonu, vjerojatno i jedinu. Išao sam provjeriti da nema možda još koja epizoda. Toliko o završetku.

Vrlo podvojeni dojmovi. Odlični glumački par, dobar zaplet, ali na momente dosadno. Česta izmjena prošlosti i sadašnjosti traži pažnju. Tko je ubojica – tjera te da vidiš završetak.

Obzirom na, u zadnje vrijeme, manjak dobrih serija, ipak moja preporuka za pogledati.   :smfor (26):
2
Serije / Odg: The Morning Show
« Zadnji post od Milan95 u Rujan 18, 2023, 22:26:28 poslijepodne »
Jooooooj top, falila mi je ova serija.

Hvalaaa, Ivana. :)
3
« Zadnji post od hyde_sb u Rujan 18, 2023, 18:32:39 poslijepodne »
prevedene su prve dvije epizode.. ostatak sezone izlazi jedna po jedna epizoda, srijedom (titl će biti, vjerujem, do nedjelje)  :beer2:
4
« Zadnji post od markonos u Rujan 18, 2023, 12:36:49 poslijepodne »
Završio prvu sezonu Counterpart
Visoka ocena, prvenstveno zato što je sci-fi momenat dočaran na neobičan način, ništa svemirski brodovi i slično, već odmah na početku saznajemo da postoji paralelni svet identičan ovom postojećem gde svako ima svog dvojnika. I tu serija zapravo počinje biti zanimljiva.
Mešavina drame, trilera i sci-fia isprepleteno špijunažom - ne može da omane!
Glavni glumac Hauard (J.K.Simmons) ima svog dvojnika u paralelnom svetu, fizički identičnog njemu ali ponašanjem totalno suprotnom od njega.
Shvatamo da je dovoljno da postoji jedan okidač u životu da nas baci u totalno suprotne životne pravce.
Istakao bih vrhunsku rolu glavnog glumca, J.K Simmonsa koji, iako zna biti u kadru i kao Hauard iz "običnog" i paralelnog sveta, upravo glumom možete proceniti kojeg lika glumi. Svaka preporuka.
5
Serije / Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Zadnji post od Ninoslav u Rujan 17, 2023, 23:32:01 poslijepodne »
Special ops Lioness - serija iz arsenala serija o spijunazi,zaveri i specijalnim jedinicama koje uspesno resavaju problem globalnog terorizma. Zvuci poznato,alo svakako treba pogledati,sto zbog odlicne rezije,sto zbog odlicnih glumaca.
P.S. Nikol Kidman moze glumiti sve!
6
« Zadnji post od Kat u Rujan 17, 2023, 20:12:53 poslijepodne »
Joxer, jesi li čuo tj. obratio pažnju na pesmu u trećoj epizodi (scena kad policija spašava dvojac od Mjau Mjau) ? ;D
Zove se Heavy Balkan od Tele Music ;D

Posle ide,meni odlična,Itaewon Freedom .
7
« Zadnji post od JoxerTM u Rujan 17, 2023, 19:09:43 poslijepodne »
Već sam pisao hvalospjeve za prvu sezonu D.P.
https://www.imdb.com/title/tt13024974/
Druga sezona ne da ne kopira uspjeh prve, nego se baca na drugu razinu, a ta je odgovornost same države za određene situacije sa dezerterima.

Borba malog čovjeka protiv prljavog sistema nije ništa novo na korejskoj, a ni na svjetskoj sceni.
Međutim, ovakvo što bez kočnica i brutalno iskreno nijedna se država nije usudila prikazati.
Da ne spominjem da bi u nekim državama autori ovakvog nečega glavom platili (mejlend Čajna).

Mana naravno postoji. Dvije zapravo, ali ta druga je nekoncentrirani prevoditelj na Netfliksu čiji pristojni titlovi znaju tu i tamo biti zbinjujući, kao da u nekim scenama nije pazio na kontekst.
Prava je mana postojanje USB sticka u seriji koji nije moguće klonirati. To je razina znanstvene fantastike, a kad i ako prestane biti, pa sjetimo se kako je Duško Popov radio - fotografiranje i mikrofilm, bitno je da se dokument može vidjeti (na ekranu u ovom slučaju).

Da nije te sitnice, ovo bi bio masterpis, ovako je samo blizu.

I da.
Domaća mlađarija, tzv Gen Z ili na internetu počesto nazvana retardirana generacija, ovo bi trebala preskočiti.
Ročnu vojsku nisu vidjeli, a mašte imaju ko kišna glista tako da neće shvatiti ama baš ništa.
Radije nek gledaju spotove one netalentirane posvuduše Drejka.
8
« Zadnji post od Putnik25 u Rujan 16, 2023, 23:02:43 poslijepodne »
Španjolska serija "Vis a vis", po dinamici i obratima radnje usporediva
sa "La casa de papel". Izvrsne prve dvije sezone, treća i četvrta za
nijansu slabije, ali još uvijek za toplu preporuku.
9
« Zadnji post od hyde_sb u Rujan 16, 2023, 15:42:27 poslijepodne »
bit će uskoro titlovi za prve dvije epizode.. evo sažetka druge sezone, da se malo podsjetite što se sve događalo

10
Serije / Odg: Loot (2002)
« Zadnji post od hyde_sb u Rujan 13, 2023, 11:32:56 prijepodne »
1. sezona je kompletirana.. serija je obnovljena za 2., ali se malo oteglo zbog štrajka  :smfor (2):
 Str: [1] 2 3 ... 10