Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Serije / Black Summer
« Zadnji post od bilja u Danas u 21:20:09 »

Radnja serije odvija se u prvim, mračnim, danima zombi apokalipse. U seriji pratimo Rose, majku otrgnutu od svoje ćerke, koja kreće na opasno putovanje da je pronađe. Zajedno sa njom putuje mala grupa američkih izbeglica, te svi zajedno moraju da pronađu snage u sebi kako bi pronašli svoje voljene. Ali da bi Rose i njen hrabri tim preživeli ovaj novi neprijateljski svet, moraće doneti brutalne odluke da se bore sa zombijima i međusobno.

Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr: znanstvena fantastika, fantazija, drama, akcija, avantura
Glumci: Jaime King, Christine Lee, Sal Velez Jr., Justin Chu Cary, Kelsey Flower, Erika Hau

2
Serije / Katla
« Zadnji post od bilja u Danas u 17:53:45 »

Katastrofalna erupcija podglečerskog vulkana Katla izvrne naglavce svijet mjesnog stanovništva i razotkrije mnoge misterije. Serija nagrađivanog redatelja Baltasara Kormákura („Everest”, „Trapped”).

Godina: 2021.
Mreža: Netflix
Žanr: drama, misterija, znanstvena fantastika, fantazija
Glumci: Guðrún Ýr Eyfjörð, Íris Tanja Flygenring, Sólveig Arnarsdóttir, Aliette Opheim, Ingvar Eggert Sigurðsson, Þorsteinn Bachmann

3
Serije / Odg: Star Trek: Discovery
« Zadnji post od GoranaS1976 u Danas u 17:31:18 »
@admini - Moze li rename ove teme u
Star Trek: Discovery & Picard ?

Jedva cekam novu sezonu :) :) :)

4
Serije / Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Zadnji post od adenozintrifosfat u Danas u 17:15:22 »
Odgledala sam Netflixovu seriu: Jurassic World Camp Cretaceous, davno sam skinula prevod i nikako da odgledam (P.S. Hvala na prevodu!), i sad sam u dva dana sve odgledala, sve tri sezone. Meni je to lepo odradjeno, svidja mi se, prica mi je cak odlicna posle svake epizode zelela sam novu da vidim sta ce se desiti zato sam u cugu i pogledala, ali me je razocarala potreba samo da bude novih sezona. Mislim sve je razumljivo da treba da se zarade pare, ali licno smatram da se mogla zavrsiti serija u trecoj sezoni. Odgledacu novu, buducu sezonu kad izadje sigurno, ali eto iznervirao me je kraj sezone tri. Tako da, za ovu seriju od mene ocena 9/10 i preporuka je za pogledati svakako! :)
5
Serije / Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Zadnji post od adenozintrifosfat u Danas u 17:04:30 »
Trenutno gledam opustajucu i prezanimljivu animiranu netflixovu seriju: LOVE, DEATH + ROBOTS. Pogledala sam jednu  epizodu sa drugaricom slucajno, ona ovu seriju vec gleda uveliko i jako mi se svidela, ima dobru pricu, kvalitetno je odradjena, ima neocekivanih spletova, animacije izgledaju jako moderno. Sad sam na petoj epizodi odlicna je,  traju 20tak minuta epizode sto mi bas prija, volim krace serije sa kracim epizodama. Svaka epizoda je prica za sebe ne nadovezuju se, prve dve mi se nesto ne svidjaju, ali posto sam pogledala sa prijateljicom tu neku kasniju znam da su dalje dobre, a evo i ovo sto sam sama odgledala do pete sam odusevljena. Nekako mi predstavljaju neki novi svet posle nasih generacija u buducnosti, sa ljudima, robotima i svakakvim bicima i desavanjima. Na primer treca epizoda je o tome da se deca ne smeju radjati, zbog prenaseljenosti, a ljudi imaju omogucene tretmane da ostaju mladi i zive i po 200 i vise godina, sta se desavalo sa decom skriveno dobijena kad ih pronadju i kako se zavrsava ostavljam da pogledate, kao i ostale epizode. Ova serija je od mene preporuka! :)
6
Serije / Odg: The Handmaid's Tale
« Zadnji post od bf1947(1) u Danas u 12:28:38 »
Hvala Stipe na titlovima
7
Serije / Odg: Lupin
« Zadnji post od zuza u Jučer u 21:37:17 »
Pocela sam drugu sezonu,i uvek imam problem da se setim sta je bilo u prosloj,zato i sacekam da se zavrsi serija i onda sve odgledam u cugu.Serija je ok,Omar odlican kao i uvek,prica je zanimljiva ,laki krimic za odmor
8
« Zadnji post od atma u Jučer u 10:01:15 »
Da, ovdje postoji jedan sraz američke naivnosti sa srednjeg zapada (Kanzas) i britansko - evropskog cinizma. Ipak, postoji ozbiljan dodatak inteligentnih replika gdje gledatelj može dobiti čistu situaciju s oba pola gledanja na problem. Da ne alaliziram previše ozbiljno (cut the crap) Sudeikis odlično ignorira nezainteresiranost za svoje priče i nastavlja ih plasirati. Njegov lik je prenaglašen ali funkcionira jer živimo u takvim vremenima gdje suprontnosti i bizarnosti su sve manje i manje neobične i postaju dio normalnosti. Mislim da je klica Trumpove pobjede u naivnosti Ted Lassa, ali ni britanci nisu spašeni, njihov cinizam i ledeni osmijeh na kraju usana govori - sve ja vidim i znam, samo mi se jeb... za sve. Uglavnom, pogledao sam i preporučujem konzumirati kao neobaveznu igru bez pretecioznosti i velikih misli....
9
« Zadnji post od omar little u Lipanj 16, 2021, 13:03:37 poslijepodne »
https://www.imdb.com/title/tt10986410/?ref_=nv_sr_srsg_0

Završio sam prvu sezonu amerčko-britanske komedije Ted Lasso. Nakon brakorazvodne parnice, Rebecci (Hannah Waddingham) pripada fudbalski klub i ona reši da ga uništi i na taj način se osveti bivšem suprugu. U tu svrhu za trenera kluba angažuje Ted Lassa (Jason Sudeikis), doskorašnjeg trenera nižerazrednog američkog ragbi (fudbal je ipak ono što mi zovemo fudbal) kluba. Naravno, on to ne zna i smatra da je doveden zbog svojih univerzalnih kvaliteta. U okviru ovog već rabljenog motiva odvija se simpatična komedijica koja se otprilike svodi na to kako većina žena i gotovo svi Amerikanci vide i  osećaju fudbal. Poput ostalih komedija novog doba i ovde se pazi da se ko ne uvredi, da se ne pretera i da se ne razmišlja previše. Kad u jednom trenutku pristanete na takav ugovor, bez problema ćete izbindžovati ovu seriju. Nisam se baš nešto smejao, ali nisam se ni smorio.
10
Serije / Odg: Koliko/koje serija/e trenutno gledate
« Zadnji post od GoranaS1976 u Lipanj 16, 2021, 12:38:29 poslijepodne »
Trenutno gledam jednu seriju, a to je Silicon Valley. Moram priznati da serija uopce nije losa, iznenadila sam se.

Mom - zavrsena sezona i serija. Mozda je dozivjela sezonu viska, ali sve u svemu, isplati se gledati

Young Sheldon - Zavrsena sezona. Vec vidim da ce se ovo razvuci, vjerovatno i previse.
 Str: [1] 2 3 ... 10