Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes  (Posjeta: 9700 puta)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« u: Studeni 01, 2020, 17:15:49 poslijepodne »

Na tridesetu godišnjicu pogubljenja Teda Bandija na električnoj stolici, 24. januara, u državnom zatvoru Floride, Netfliks je imao premijeru filma Džoa Berlignera, Razgovori sa ubicom: trake Teda Bandija. Ovaj četvorodelni dokumentarni serijal zasniva se na 100 sati snimaka koje su 1980. i 1981. prikupili novinari Stiven Mišo i Hju Ajnesvort, koji su proveli 15 meseci intervjuišući ozloglašenog serijskog ubicu dok je čekao pogubljenje zbog brutalnog ubistva i silovanja i do 30 mladih žena, između 1974. i 1978. Nekrofil koji je odrubio glave nekima od svojih žrtava je godinama tvrdio da je nevin, pre nego što je u poslednjem trenutku priznao, da bi odložio svoje pogubljenje.


Godina: 2019.
Mreža: Netflix
Žanr: kriminalistički, dokumentarni, mini serija
Glumci: Ted Bundy, Stephen Michaud, Hugh Aynesworth


Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #1 u: Studeni 02, 2020, 09:47:22 prijepodne »
Prva epizoda je tek zagrebala po mojoj znatiželji, ali i po suštini cele priče o verovatno najpoznatijem serijskom ubici u US.  Tek na kraju dolazi do promene taktike i Bundy konačno progovara i o ubistvima. Sama fascinacija njegovim likom i delom je možda najpre zasnovana na onome što proizilazi iz naslova prve epizode - Handsome Devil. Fakat je da je na osnovu svog izgleda, pa i solidne obrazovanosti, mogao da bude neko potpuno drugačiji, možda ne baš predsednik Amerike kao što je maštao (opet, poznavajući svet oko nas, to i nije baš toliko neverovatno), ali neko uspešan svakako, a postao je krvolok za kojeg američki sistem nije bio spreman tih sedamdesetih. Nije mi baš najjasnije kako je Netflix izvukao četiri epizode od ovoga, ali saznaću uskoro.

Offline romanija

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #2 u: Studeni 07, 2020, 07:41:35 prijepodne »
Bundy, Dahmer i Gacy, trauma mog detinjstva (zahvaljujuci South Parku  ;D )
https://www.srbizasrbe.org/

Кадa падне непријатељ твој, немој се радовати, и кад пропадне, нека не игра срце твоје.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #3 u: Studeni 07, 2020, 07:59:48 prijepodne »
Mnogo toga je fascinantno u vezi sa Bundyem. Ubio je preko trideset devojaka u rasponu od četiri godine; u jednoj državi su ga skoro uhvatili, a on je prešao u drugu i nastavio sa ubijanjem; hapšen je tri puta (uglavnom pukom slučajnošću), pobegao dvaput; bio je medijska zvezda, a to su se trudili da postanu i mnogi koji su uključeni u njegov slučaj; na suđenje su mu dolazile i obožavateljke i one kojima je ulivao strah u kosti (a ipak su bile tu); njegovu egzekuciju je u navijačkom raspoloženju iščekivala razularena gomila... Ovaj četvorodelni dokumentarac je uspeo da manje-više uhvati sve te detalje i uz svedočanstva velikog broja involviranih stvori jasnu sliku o tim događajima iz sedamdesetih i osamdesetih. Ono što i dalje izmiče (a verovatno je i neuhvatljivo) je šta stvara sve Bundyje ovog sveta i da li postoji način da takve događaje predupredimo i maksimalno amortizujemo tragičan bilans.

Hvala na prevodima!

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #4 u: Studeni 07, 2020, 11:52:32 prijepodne »
Nema su tu što dodati na ovakve kvalitetne recenzije omara.
Mala je razlika između genijalca i zločinca samo je pitanje na koju stranu će skrenuti.
Takvi ljudi su uvijek u centru pažnje a mi prosječni smo neprimjetni , prolazimo ispod radara. :smfor (9):
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2021, 18:46:44 poslijepodne »
moze, hvala vukmare.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #6 u: Travanj 27, 2021, 08:50:56 prijepodne »
odlicna mi je prva. nikad se nijesam zanimao za serijal kilere, bas malo znam na tu temu. najvise sam saznao dok sam gledao majndhantera i ovaj doc. mi ima jak vajb te serije.
bas jezivo i dok slusas one snimke dje bulazni nidje veze sa ubistvima a kapiras koliko je nacitan i inteligentan bio.
kad rece poslije raskida sa onom prvom curom kako se ne sjeca ostatka ljeta i kako pojma nema sta je sve radio, nije mi dobro bilo zivotami.

c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #7 u: Travanj 30, 2021, 00:25:07 prijepodne »
zavrsih danas zadnju. odlican doc.
ako je posao u pakao - a nadam se da nije, onda je svoj na svome.
zaisto se ne zajebavam kad kazem da nijesam mogao vjerovat sta sam gledeo u pojedinim momentima.
konkretno - performans iz sudnice/a.
nestvarno bolesna osoba. truni govedo.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Bon

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 1115
  • Spol: Muški
  • cinik
  • Lokacija: Srem
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #8 u: Svibanj 02, 2021, 19:23:35 poslijepodne »
Nije loše odrađeno. Dosta je faktografski potkovano  a nije dosadno. Svedočenja su iz prve ruke a ne nekih bezveznih tzv stručnjaka.
Nisam mogao da se ne setim  iz Se7en.

David Mills: I've been trying to figure something in my head, and maybe you can help me out, yeah? When a person is insane, as you clearly are, do you know that you're insane? Maybe you're just sitting around, reading "Guns and Ammo", masturbating in your own feces, do you just stop and go, "Wow! It is amazing how fucking crazy I really am!"? Yeah. Do you guys do that?
John Doe: It's more comfortable for you to label me as insane.
David Mills: It's VERY comfortable.

Offline Bugarak

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Tralfamador
Odg: Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes
« Odgovori #9 u: Lipanj 06, 2021, 10:24:39 prijepodne »
Odgledao sam već neke dokumentarce na temu Ted Bundy. Ovo je svakako najsveobuhvatnije što je snimljeno do sad. I ja sam se setio serije Mindhunter, mada se Bundy u njoj ne pominje.