Prevoditeljska pravila pročitajte ovdje.
Listu najnovijih prijevoda možete pogledati ovdje.
Kako do titla? Pročitajte ovdje.

Autor Tema: Tko o čemu, mi o serijama  (Posjeta: 1051243 puta)

0 Članova i 23 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3660 u: Studeni 20, 2020, 23:48:49 poslijepodne »
enivan, pliz?
Mama i tata se igraju rata
https://www.imdb.com/title/tt12802376/
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3661 u: Studeni 21, 2020, 01:48:40 prijepodne »
Uvijek idem na najbolji moguci omjer kvalitete slike i velicine fajla. Nasao sam veoma dobra bluray izdanja u x265 hevc, razlika je neprimjetna u odnosu na originalni, a manji je i do 2x. Znam da se sve uvijek moze naci, ali sam ja kao nekakav sakupljac, zao mi bilo sta obrisati, pogotovo kad ustimam titlove.  ;D
Reality is almost always wrong.

Offline omar little

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 124
  • Lokacija: srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3662 u: Studeni 21, 2020, 08:25:21 prijepodne »
Uvijek idem na najbolji moguci omjer kvalitete slike i velicine fajla. Nasao sam veoma dobra bluray izdanja u x265 hevc, razlika je neprimjetna u odnosu na originalni, a manji je i do 2x. Znam da se sve uvijek moze naci, ali sam ja kao nekakav sakupljac, zao mi bilo sta obrisati, pogotovo kad ustimam titlove.  ;D

Ja ne stremim najvećem mogućem kvalitetu, ali je i meni žao brisati šta god da skinem, uskladim titlove i u 90% slučajeva odgledam. Sad sam izbrojao da imam 141 seriju na neka 2TB. Ima tu mini-serija, ali i "teškaša" poput South Park, The Simpsons i sličnih. Gledam neke naslove poput Eyewitness, Parenthood... Veze nemam šta je to, ali čim je na disku - gledao, arhivirao. Filmove ni lud ne bih krenuo da brojim. Međutim, dok kakvo-takvo opravdanje mogu da nađem za filmove i serije (bar "uštimani titlovi" kako ti kažeš), vrag bi ga znao šta će mi 2TB muzike koju ne bih preslušao ni za još dva života.
Sreća što nisam doktor, inače bih shvatio da sam bolestan.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3663 u: Studeni 21, 2020, 13:14:02 poslijepodne »
Kod mene je bila prije takva situacija, najcesce sam imao HDTV izdanja serija, i cuveni YIFY bluray za filmove ( otprilike 1-1,5gb po filmu), dok u današnje vrijeme, sa novim i velikim tv-ovima takva izdanja izgledaju ocajno, i jedino ih drzim ako nema bolje kvalitete serija. Evo recimo, MASH iz 70-ih je dobio WEB FHD obradu, na otprilike oko 160GB, jest da nema titlova za to izdanje, ali slika je mnoooogo bolja od onog dvd ripa.
Reality is almost always wrong.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3664 u: Studeni 21, 2020, 22:09:19 poslijepodne »
Nakon hostile takeovera od strane američke ekipe za copyright trolanje, držim se podalje od oba honeypota. Moja noga otad nije kročila ni na yify/yts ni na eztv. I neće.

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3665 u: Studeni 21, 2020, 22:32:11 poslijepodne »
Kod mene je bila prije takva situacija, najcesce sam imao HDTV izdanja serija, i cuveni YIFY bluray za filmove ( otprilike 1-1,5gb po filmu), dok u današnje vrijeme, sa novim i velikim tv-ovima takva izdanja izgledaju ocajno, i jedino ih drzim ako nema bolje kvalitete serija. Evo recimo, MASH iz 70-ih je dobio WEB FHD obradu, na otprilike oko 160GB, jest da nema titlova za to izdanje, ali slika je mnoooogo bolja od onog dvd ripa.

Tako i kod mene. HDTV i YIFI, no onda sam skužio da su WEBRipovi puno bolje kvalitete od HDTV-a, a veličina file-a tu negdje. Što se tiče YIFY-a, audio mu je uvijek bio očajan i samo zato je imao tako male file-ove za BluRay ripove (koji nekad nisu ni bili BluRay, nego WEBRip i slično). Nakon što sam skužio da je audio toliko očajan (96 kbps) i da u akcijskim filmovima dok ljudi pričaju moram pojačati TV na max, a dok je akcija moram stišavati, odlučio sam 500-600 filmova u kolekciji zamijeniti nekim drugim bolje kvalitete. x0r mi je u to vrijeme bio number 1, a danas je PSA jer se nađu filmovi u 1080p HEVC kvaliteti veličine između 1.5-2GB što je odlično, a audio je oko 224 kbps. Što se tiče serija, PSA 1080p je oko 500MB, a 720p od 100-200 MB.

Offline dean.winchester

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 591
  • Spol: Muški
  • I don't care much for apologies.
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3666 u: Studeni 22, 2020, 00:19:20 prijepodne »
qxr je trenutno najjaci po mom misljenju, pogotovo za serije, mada su mu i filmovi ok.
Reality is almost always wrong.

Offline bebapecic

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 417
  • Spol: Ženski
  • Lokacija: Beograd,Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3667 u: Studeni 22, 2020, 05:49:56 prijepodne »
enivan, pliz?
Mama i tata se igraju rata
https://www.imdb.com/title/tt12802376/
Dobra je.Urbana drama i komedija o neostvarenim snovima,nezrelosti,usponima i padovima-životu.U nasoj hiperprodukciji serija izdvaja se.
Mane nisam htela da trazim.Veoma inspirisan Gordan Kičić i odlicna muzika (Kralj Čačka  :smfor (26):).

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3668 u: Studeni 22, 2020, 13:37:37 poslijepodne »
Home before dark , odlična serija sa klinkom koja želi postati novinarka.
Kada se cijela porodica preseli u rodni kraj oca , njezina želja za istraživačkim novinarstvom se u potpunosti ostvaruje.
Nestanak od prije 30 godina opet postaje aktualno zahvaljujući njoj.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline dalmatino

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 282
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Split, Hrvatska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3669 u: Studeni 22, 2020, 14:35:45 poslijepodne »
Meni nije važno da je toliko odlična rezolucija i nastojim skidati sa što manje GB, premda sam sebi poklonio novi vanjski HD od 6 TB ( bio je samo 900,00 kn ) :thcheerleader3 Valjda ću biti miran nekih godinu dana  :smfor (2):

Btw, nisam gledao MAME i TATE, ali NEKI BOLJI LJUDI su mi stvarno super (y) Pratim i ŽIGOSANE 2, no očito ih je korona malo poremetila u snimanju.
DRŽAVNI SAVJETNIK je u rangu sa serijom  24.

Od hrvatskih serija... ništa :smfor (8):

Offline SubsMasta

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3670 u: Studeni 22, 2020, 20:37:46 poslijepodne »
qxr je trenutno najjaci po mom misljenju, pogotovo za serije, mada su mu i filmovi ok.

Možeš li mi poslati link stranice na PM ili gdje god se mogu naći ripovi od QXR-a?

Meni nije važno da je toliko odlična rezolucija i nastojim skidati sa što manje GB, premda sam sebi poklonio novi vanjski HD od 6 TB ( bio je samo 900,00 kn ) :thcheerleader3 Valjda ću biti miran nekih godinu dana  :smfor (2)

Ja sam si prije godinu dana nabavio 6TB Seagate externi na amazonu za 100€ (super deal), a sad gledam WD externi 14TB isto na amazonu za 220€ što je odličan deal, no nema se para :D

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3671 u: Studeni 23, 2020, 07:53:11 prijepodne »
partijsko zaposljavanje:
dzim biver i jensen akls aka bobi i din supernatural prelaze na novo radno mjesto - the boys.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline vukmar

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd, Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3672 u: Studeni 23, 2020, 20:01:39 poslijepodne »
xD
Ima Kripke obicaj.. pa vec je imao
Malcolma Barretta i Višnjića iz Timelessa u Boysima..

Offline coa

  • TDDCrew VIP
  • *****
  • Postova: 3007
  • Spol: Muški
  • Lokacija: R'lyeh
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3673 u: Studeni 24, 2020, 09:51:26 prijepodne »
zavrsih preostale 4 truth seekers-a. zadovoljan sam, dosta su se popravili poslije 4te ep, dje je i bilo naznaka da ce bit bolje.
prilican broj twistova, doduse nekih telefoniranih ali ispade zanimljiv big picture, intrigantan kraj, bas neocekivan.
ipak, dosta i mana. likovi nezanimljivi blaze receno. humora bas slabo, a i kad bude daleko je to od onoga sto ocekujes od priznatog dvojca.
serija bolje funkcionise ka neki misteri/saj faj/blagi horor, ali moralo je to mnogo bolje.
nadam se drugoj sezoni jer su naceli prilicno zanimljiv materijal.
i da, ne moze peg ulazit samo sa klupe, dajte mu loptu u ruke.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3674 u: Studeni 27, 2020, 13:03:30 poslijepodne »
VERA
https://www.imdb.com/title/tt1693592/?ref_=nv_sr_srsg_3

Jako dobra serija, 40 epizoda, ko voli da gleda Midsomer Murders, ova će mu serija biti još zanimljivija, pa čak i bolja - misterija, drama, krimi priče čije se gledanje ne prekida baš lako - scenario veoma dobro vodi sled događaja tokom svake epizode  (y) (y) (y)

Offline groznim84

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 614
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3675 u: Studeni 28, 2020, 09:17:59 prijepodne »
Pogledao sinoć poslednju ep Supernatural-a. Šta reći posle 15 godina gledanja serije. Očekivao sam ovakav kraj samo možda malo drugčije obrađen.
Možda nije bila na nivou današnjih serija ali je bila opuštena za gledanje i uvek kad nisam znao šta da pustim da gledam uvek sam imao Supernatural u rezervi. :D Možda nekad krenem opet ispočetka od prve sezone.  :smfor (19):

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3676 u: Studeni 28, 2020, 12:56:55 poslijepodne »
The dawns here are quiet, ruska ratna priča o borbi u pozadini teritorija.
Simpatična, pomalo i smiješna ali naivna serija.
Naivna jer je pet žena i jedan muškarac u borbi sa elitnom njemačkom padobranskoj postrojbom.
Ipak preporuka za gledanje tko voli ratne i samo četiri epizode.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3677 u: Studeni 28, 2020, 13:11:42 poslijepodne »
Antartička istraživačka stanica preko zime ostaje sa minimalnim brojem ljudi.
Dešavaju se ubojstva i neko među njima je ubojica. Serija The head a pomalo sliči na seriju Rig 45.
Šteta što nema nekog ledenog čudovišta koje papa ljude, ubojica je ipak samo obični čovjek.
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline godm

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 403
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Porto Re
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3678 u: Studeni 28, 2020, 13:20:24 poslijepodne »
Dokumentarna serija Unsolved mysteries prikazuje nam neriješene slučajeve ubojstva ili nestanka osoba.
Sve epizode su dobre osim pete koja govori o vanzemaljcima. Naravno nekima će samo peta epizoda biti dobra.
Trebate pogledati jer ako nekoga prepoznate, živi u vašoj blizini , javite na unsolved.com
da su virus nazvali Hajduk ne bi nikad ušao u  Evropu

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3679 u: Studeni 28, 2020, 18:19:43 poslijepodne »
Društvo, mogu li neke preporuke serija koje bih mogao da preuzimam. Mama voli one viteške istorijske serije sa kneževima i kraljevima, međutim ne mogu se setiti ni jedne više šta bi mogao da joj preuzmem da gleda.
Svaki predlog je dobrodošao.

Poslednje je serija Rome što je gledala, gledala je i Vikinge itd. Nešto na taj fazon.

Svi predlozi su dobrodošli, hvala svima. ;D

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3680 u: Studeni 28, 2020, 18:45:20 poslijepodne »
The Tudors, Isabel, Downton Abbey, Victoria...

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3681 u: Studeni 28, 2020, 18:52:08 poslijepodne »
The Tudors, Isabel, Downton Abbey, Victoria...

Joj to sve polovično prevedeno a mama ne može bez prevoda da gleda jer ne razume tako dobro engleski. Zato mi i jeste frka. ;D A eno je dva dana kuka kako neću da joj nađem neku seriju.  :lol2: :lol2: :lol2:

Offline james

  • TDDCrew Prevoditelj
  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 185
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Zadar
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3682 u: Studeni 28, 2020, 19:03:49 poslijepodne »
Knightfall,Tudors,Last Kingdom,Pillars of the Earth...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Moja žena je najbolji golman na svitu, sve živo mi brani!

Offline bilja

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 5057
  • Spol: Ženski
  • cica ubica :)
  • Lokacija: Cicely, Alaska
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3683 u: Studeni 28, 2020, 19:21:13 poslijepodne »
Sve serije koje sam ti napisala imaju sve prevode.  ;D Na nekim drugim stranicama imaš ostatak koji ovde fali.

Offline faks86

  • ΤDDCrew
  • *****
  • Postova: 4341
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3684 u: Studeni 28, 2020, 20:20:25 poslijepodne »
Za tjudore imam ostatak, sredjen, samo nikako da pogledam. Mogu ti poslati ako se odlucis.

Sent from Tapatalk


Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3685 u: Studeni 28, 2020, 21:36:41 poslijepodne »
Outlander za mamu,mora da smo generacija,i ja volim tako te istorijske,ova je boli glava, ima pet sezona uzivace.

Offline MLATA

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 127
  • Spol: Muški
  • Lokacija: Beograd
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3686 u: Studeni 28, 2020, 22:44:02 poslijepodne »
Milane, za tvoju mamu  :smfor (25):

Victoria, The White Princess, The White Queen, The Spanish Princess, Medici, moglo bi i Borgia

Milane, moze i Belgravia, a tu je i The Hollow Crown, Poldark, moglo bi i Mr. Selfridge ... tako da sa svim sto smo ti predlozili, bice dovoljno do proleca sledece godine  :clapp

Offline Milan95

  • TDDC
  • *****
  • Postova: 1812
  • Spol: Muški
  • Developer
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3687 u: Studeni 29, 2020, 15:14:41 poslijepodne »
Sve serije koje sam ti napisala imaju sve prevode.  ;D Na nekim drugim stranicama imaš ostatak koji ovde fali.

Gledao sam samo kod nas pa sam mislio da nema drugde. ;D A pa onda super. Sve ću to preuzeti pa ću biti miran neko vreme dok to sve odgleda. ;D

Hvala svima na sugestijama, sigurno ću sve preuzeti serije jer brzo odgleda. ;D

Offline zuza

  • Razina 3
  • *****
  • Postova: 272
  • Lokacija: Srbija
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3688 u: Studeni 30, 2020, 22:16:58 poslijepodne »
Ja samprekinula mame i tate,nesto mi nisu legli,sad gledam Svindlere,meni su legli.

Offline JoxerTM

  • TDDCrew User
  • *****
  • Postova: 683
  • Spol: Muški
Odg: Tko o čemu, mi o serijama
« Odgovori #3689 u: Prosinac 01, 2020, 01:55:12 prijepodne »
Na HBO-u krenula serija 30 coins (30 Monedas).
Nemojte pomiješati s istoimenim smećem od filma.

Autor je davno napravio, a to ste gledali, ako niste pod obavezno nađite The Day of the Beast (El día de la bestia), i serija, točnije prva epizoda je jednako luda ako ne i više pa mi nije jasno da se serija ne zove po tome filmu.

A u toj prvoj epizodi, na početku lik upada u banku i taraca sve odreda, a meci mu ne mogu ništa, ko da igra Doom.
Meni se svidjela možda i previše.
Nastavljam gledati.

Trailer? Evo za one koji ga žele: